ویدئو - تایم لپس

فیلم تایم لپس بذر کدو

فیلم تایم لپس بذر کدو

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که گام به گام کاشت کدو از بذر را نمایش می دهد.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت کدو از بذر را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کدو گیاهی علفی و یکساله است که به راحتی از طریق بذر تکثیر می شود. در کشت بذری ابتدا خاک مورد کشت گیاه را آماده کنید، سپس بذر کدو را در عمق مناسبی از خاک مورد کشت بکارید و گیاه را آبیاری کنید پس از گذشت حدود یک هفته بذرگیاه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می آورد. به صورت رونده رشد می کند. کدو گونه های مختلفی دارد و از کدو استفاده های مختلفی می شود. پس از حدود دو هفته گیاه رشد می کند و بزرگتر می شود. برگهای این گیاه به رنگ سبز، بزرگ، دندانه دار و پوشیده از کرک می باشد.

پس از آنکه گیاه رشد کرد گلهای شیپوری مانند این گیاه که به رنگ زرد و سفید می باشد بر روی شاخه علفی گیاه ظاهر می شود. شاخه علفی این گیاه نیز به رنگ سبز می باشد، گلهای این گیاه به نسبت بزرگ می باشد که در نهایت به میوه کدو تبدیل می شود. این گیاه برای رشد نیاز به آفتاب کامل دارد، روزانه به 6 تا 8 ساعت نور خورشید نیاز دارد. آبیاری این گیاه باید به صورت منظم انجام شود به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

زمان کاشت بذری این گیاه پس از پایان فصل سرما در اواسط فصل بهار می باشد. رشد سریعی دارد طوری که پس از گذشت چند ماه محصول می دهد. تا شروع فصل سرما رشد می کند. کدو خواص بسیاری دارد و بذر کدو شبیه تخمه می باشد. با توجه به گونه های مختلف کدو از آنها استفاده های مختلفی می شود. ارتفاع این گیاه به صورت رونده بر روی زمین به دو متر و گاها بیشتر نیز می رسد. برای اینکه گیاه بتواند رشد بهتری را تجربه کند به گیاه کود دهید و از خاک غنی و حاصلخیز نیز استفاده کنید.

برای مطالعه مقاله با انواع کدوآشنا شویم از این لینک استفاده نمایید.

برای خرید انواع بذر کدو تنبل می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *