گیاهان

انواع درخت سرو

انواع درخت سرو

سرو از درختان همیشه سبز می‌باشد. این درخت زیبا از نظر ارتفاع، اندازه، نوع برگ، تاج و … متنوع می‌باشد. از طریق بذر تکثیر می‌شود. در بیشتر مناطق جهان کشت می‌شود. درخت سرو در جهان نماد درخت ملی ایرانی می‌باشد.

مشخصات گیاهی درخت سرو

درخت سرو از درختان زیبا و زینتی است، که با توجه به گونه‌ های مختلف، ارتفاع آن متفاوت می‌باشد. درخت همیشه سبزی است. این درخت ریشه در فرهنگ ایرانی دارد طوری که در جهان درخت سرو را نماد درخت ایرانی می‌دانند. قدمت طولانی دارد. برگهای سبز رنگ، سوزنی شکل و پهنی دارد. درخت سرو نماد استقامت، ایستادگی و پایداری است.

انواع درختان سرو

درخت سرو گونه های مختلفی به قرار زیر دارد.

درخت سروناز

سروناز از درختان همیشه سبز می‌باشد که بسته به شرایط اقلیمی تا 20 متر رشد می‌کند. این درخت ظاهر خمره‌ ای و هرمی شکلی دارد. برگ‌های این درخت سبز شفاف می‌باشد. چوب سفت و سختی دارد که از چوب آن استفاده‌ های مختلفی می‌شود.

 

درخت سروناز

درخت سروناز

 

درخت سرو فری/ نانا

درختی زیبا و زینتی محسوب می‌شود، که به صورت درختچه‌ای کوتاه رشد می‌کند. برگ‌های فلس مانند تخم‌مرغی شکل نوک‌تیزی دارد. برگ‌های به رنگ سبز روشن می‌باشد. برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز دارد. این درخت بومی مناطق از ژاپن و تایوان می‌باشد.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر سرو پا کوتاه میتوانید از این لینک استفاده کنید.

 

درخت سرو فری/ نانا

درخت سرو فری/ نانا

 

درخت سرو هرزویل

از درختان تنومند می‌باشد. درختی زیبا و سرسبز می‌باشد. از درختان قدیمی است که درباره تاریخچه آن اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

 

درخت سرو هرزویل

درخت سرو هرزویل

 

درخت سرو سیمین/ درخت سرو نقره‌ای

درخت سرو نقره‌ای درختی زیبا و زینتی است، که رشد سریعی دارد. درخت سرو نقره‌ ای به درخت سرو سیمین نیز معروف می‌باشد. سرو سمین درخت همیشه سبزی است که برگ‌ های گسترده‌ ای دارد. این درخت بومی مناطقی از ایالت آریزونا و کالیفرنیا می‌باشد. ریشه‌ این گیاه گسترده و سطحی است. ارتفاع این درخت به 10 تا 15 متر می رسد. از جمله سروهای معطر می‌باشد. تاج این گیاه مخروطی است. میوه این گیاه نیز به رنگ قهوه‌ ای است. برگهای این گیاه به رنگ نقره ای است به همین دلیل به آن سرو نقره‌ای می‌گویند. درخت سرو نقره‌ای برای ایجاد حصار و همچنین برای فرسایش خوب مفید است.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر سرو نقره ای از این لینک میتوانید استفاده کنید.

 

درخت سرو سیمین/ درخت سرو نقره‌ای

درخت سرو سیمین/ درخت سرو نقره‌ای

 

سرو دارتالاب/ سرو تالاب

این درخت بومی مناطقی از  ایالت متحده می‌باشد. درختی زیبا و زینتی است. از درختان برگریز می‌باشد طوری که در فصل پاییز تغییر رنگ می‌دهد. درختی از شاخه مخروطیان می‌باشد. ریشه این درخت از ریشه‌های تنفس گرا می‌باشد.

 

سرو دارتالاب/ سرو تالاب

سرو دارتالاب/ سرو تالاب

 

سرو طبری/ سرو خمره‌ای (کاج طلایی)

سرو طبری درختی زیبا و زینتی است و از جمله درختانی است که در شرایط نامساعد نیز رشد خوبی دارد. به صورت درختچه‌ ای کوچک رشد می‌کند، ارتفاع این درخت به 5 متر می‌ رسد. برگهای این گیاه سوزنی شکل، فلسی و پایا می‌باشد. میوه‌ ای گرد و بیضی مانند دارد که به رنگ قهوه‌ ای کبود می‌باشد. برگ‌ هایی به رنگ سبز روشن دارد.

 

سرو طبری/ سرو خمره‌ای(کاج طلایی)

سرو طبری/ سرو خمره‌ای(کاج طلایی)

 

سرو خمره‌ای توپی (کامیس خمره‌ای توپی)

این درخت زیبا بومی چین می‌باشد. در چین این درخت را با نام درخت زندگی می‌شناسند.  درخت همیشه سبزی است طوری که در تمام طول سال سبز باقی می‌ماند. برگ‌های سوزنی شکلی دارد.  برگهای این گیاه نیز فلس مانند، متقابل و پهن می‌باشد.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر درخت سرو خمره ای توپی میتوانید از این لینک استفاده کنید.

 

سرو خمره‌ای توپی (کامیس خمره‌ای توپی)

سرو خمره‌ای توپی (کامیس خمره‌ای توپی)

 

سرو خمره‌ای نوکدار (کامیس خمره‌ای نوکدار)

این درخت نیز همچون نوع توپی آن بومی چین می‌باشد، که به درخت زندگی مشهور است. درخت همیشه سبز رنگی است. برگهای این گیاه به رنگ سبز روشن می‌باشد. از این درخت بیشتر برای کاشت تک درخت یا دیوار سبز استفاده می‌شود. دارای گونه‌های مختلف پاکوتاه و پا بلند می‌باشد.

 

سرو خمره‌ای نوکدار (کامیس خمره‌ای نوکدار)

سرو خمره‌ای نوکدار (کامیس خمره‌ای نوکدار)

 

سرو زربین

سرو زربین برگهای سوزنی شکلی دارد که ارتفاع آن به حدود 20 تا 30 متر می‌رسد. گلهای مخروطی مانندی به رنگ لیمویی دارد که این گلهای در اواسط فصل بهار شکوفه می‌دهد و منظره زیبایی را نمایان می‌کند. برگ‌ های این گیاه نیز به رنگ سبز می‌باشد. درخت همیشه سرسبزی است. این درخت بیشتر در نواحی سردسیر رشد می‌کند. شاخه‌ های این درخت مایل به شکل افقی می‌باشند. شاخه این درخت معمولاً به رنگ قهوه‌ای روشن مایل به خاکستری می‌باشد البته پوست شاخه‌های جوان این درخت سبز می‌باشد. چوب این درخت به دلیل مقاومت بالایی که در برابر پوسیدگی دارد مصارف مختلفی دارد. پوست تنه این درخت الیاف دار و تا حدودی نرم می‌باشد و دارای شیارهایی به شکل درهم تنیده و شبکه‌ ای و چروکیده می‌باشد.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر درخت سرو زربین میتوانید از این لینک استفاده کنید.

 

درخت سرو زربین

درخت سرو زربین

 

درخت سرو شیراز

سرور شیراز درختی مخروطی شکل می‌باشد. درختی نوک‌تیز، بلند، باریک می‌باشد طوری که تا سطح زمین را می‌پوشاند. برگهای این گیاه به صورت متراکم و به رنگ سبز تیره است. تنه این گیاه باریک و به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری است. از این درخت برای فضای سبز و همچنین تقویت خطوط عمومی استفاده می‌شوند. این درخت به دلیل استفاده گسترده در باغ‌های شیراز در قدیم‌الایام به سرو شیرازی معروف شده است. سرو شیرازی درختی دو پایه است.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر درخت سرو شیراز میتوانید از این لینک استفاده کیند.

 

درخت سرو شیراز

درخت سرو شیراز

 

درخت شبه سرو لاوسون

این گیاه برگ‌های سوزنی شکلی دارد. از درختان برگریز می‌باشد طوری که در فصل پاییز برگ‌های این گیاه از سبز به طلایی تغییر رنگ می‌دهد و منظره زیبایی را پدید می‌آورد. این نوع سرو قامتی راست و شکلی مخروط مانند دارد. رشد متوسط و آهسته‌ای دارد.

 

درخت شبه سرو لاوسون

درخت شبه سرو لاوسون

 

سرو ابرکوه

سرو ابرکوه درختی زیباست که به عنوان سومین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. درخت سرسبزی است که زیبایی خاص خودش را دارد.

 

سرو ابرکوه

سرو ابرکوه

 

برای خرید بذر و  فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *