باغبانی

ایده ­های کاشت گیاه ساکولنت

گیاه ساکولنت

 الزامات تعمیر و نگهداری کم همراه با اشکال، رنگ­ها، اندازه­ها و بافت­های مناسب، به شما اجازه می­دهد که شرایط شادابی را ایجاد کنید. گیاه مورد علاقه خود برای رشد در ظروف را انتخاب کنید. در اینجا، برخی از ایده­ها و پروژه­ها برای شروع کار وجود دارد.

 

دکور گیاهی ساکولنت

چیزهای بزرگ در بسته­ ها کوچک می­آیند و به عنوان اقلام بازسازی شده در خانه حفظ می­شوند. آن­ها به عنوان گیاهان “روی میز” شناخته می­شوند که بسیار زیبا بوده و به آبیاری اندکی نیاز دارند.

برای خرید انواع بذر کاکتوس و ساکولنت کلیک کنید .

 

دکور گیاهی ساکولنت

دکور گیاهی ساکولنت

 

گیاهان سرپوشیده

برخی از گیاهان برای کاشت در زیر ایوان و سایر مناطقی که نور مستقیم خورشید را دریافت نمی­کنند و نور اندکی دارند، مناسب هستند. این باعث می­شود که این گیاهان موارد مناسبی برای رشد گیاهان در شرایط نامناسب باشند. ترکیب اشکال و رنگ­های مختلف برای استفاده از مکمل پیشنهاد شده است. گیاهانی نظیر غذای فیل، گاستریا و پیرگیاه انتخاب­های خوبی هستند.

 

گیاهان سرپوشیده

گیاهان سرپوشیده

 

گلدان کاشت توت فرنگی

ساکولنت ها یک انتخاب مناسب برای گلدان­های توت فرنگی هستند. گلدان را با خاک پر کرده و مکمل متفاوت را در آن قرار دهید. هر گیاه را در عمق قرار داده و سطح خاک را با انگشتان خود به خوبی سفت کنید و مالچ نیز اضافه کنید. آبیاری شدید باعث می­شود تا گیاهان در گلدان قرار گیرند. گلدان را در یک مکان آرام قرار دهید. در ماه اول، آن­ها را یک بار در هفته آبیاری کنید. اگر یک یا دو بار فراموش کردید نگران نباشید. این گیاهان تا حدودی مقاوم هستند.

برای خواندن مقاله گلخانه توت فرنگی چگونه است کلیک کنید .

 

گلدان کاشت توت فرنگی

گلدان کاشت توت فرنگی

 

بکارگیری ساکولنت در سبک

یک مجموعه چای نقره ­ای دارای نمایش جذاب و منحصربفرد است. گلدان­های کوچک شنی را پیدا کرده و آن­ها را در داخل قوری و قندان بگذارید و یا توسط حلقه آویزان کنید. اگر نمی­تونید گلدان­های با اندازه مناسب را پیدا کنید، شن یا چوب پینه را در زیر قوری قرار دهید تا از آن محافظت کند. گلدان­ها را با خاک گلدان کاکتوس و گیاهان مکمل پر کنید و یا 1.3 پرلیت یا ماسه به 2.3 خاک گلدان اضافه کنید. سوراخی را در خاک ایجاد کرده و ساقه گیاه را در آن قرار دهید. گیاه همیشگی (مرغ و جوجه) در اینجا نشان داده شده که یک گیاه مکمل که دارای رشد کندی است محسوب می­شود.

 

بکارگیری ساکولنت در سبک

بکارگیری ساکولنت در سبک

 

ساکولنت گیاهانی که در همه جا رشد می­کنند

گیاه همیشگی یک گیاه ساکولنت است که دارای نام­های مختلفی است: مرغ و جوجه، گربه و بچه گربه­ ها و لیک­های خانه. نکته جالب در مورد این گیاه آن است در هر نقطه­­ ای رشد می­کنند. ریشه ­های کوچک آن قابلیت رشد در ظروف مختلف را دارند. این گیاه می­تواند در چکمه­ های قدیمی نیز رشد کند. گیاهان را در داخل گلدان کوچک قرار داده و آن را در چکمه بگذارید. یا خود چکمه را با مخلوط خاک دارای تخلیه مناسب پر کنید.

 

ساکولنت در چکمه

ساکولنت در چکمه

 

گیاهان ساکولنت معلق

لوسترهای موجود در روی درختان باعث ایجاد باغ­های بسیاری زیبایی شده­ اند. نمونه­ ای از گلدان­های کوچک وجود دارد که می­توان در آن­ها لامپ نیز قرار داد. با توجه به اینکه گیاهان به مدت طولانی بدون آب باقی می­ماند، گلدان گیاهان مکمل را می­توان با هر نوع خاکی پر کرد. آن­ها اغلب ماه­ها بدون مراقبت نگهداری می­شوند.

برای مطالعه مقاله معرفی باغ ورسای کلیک کنید .

 

ساکولنت معلق

ساکولنت معلق

 

محوطه ­سازی با گیاهان ساکولنت

گیاهان ساکولنت اغلب به عنوان گیاهان محوطه­ سازی مورد توجه قرار گرفته­ اند. اما در مناطقی که گرمای تابستان زیاد می­شود، گیاهان گوشتی حساس هستند. گیاهان ساکولنت شامل کاکتوس­ها هستند که شرایط گرم و خشک را دوست دارند. بسیاری از مردم یک یا دو گلدان را به عنوان گیاه خانگی می­بینند و می­توانند آن را در باغ سنگی و به همراه گیاهان آبزی استفاده کنند. بسیاری از گیاهان ساکولنت نمی­توانند دمای زیر 5 درجه سانتی گراد را تحمل کنند؛ بنابراین، اگر فکر می­کنید که در زمستان آن­ها را می­توانید بیرون ببرید، به سختی شرایط توجه کنید.

 

محوطه ­سازی با گیاهان ساکولنت

محوطه ­سازی با گیاهان ساکولنت

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *