مطالب دیگر

غذای ارگانیک چیست

غذای ارگانیک چیست؟

غذای ارگانیک در واقع نوعی غذای طبیعی بدون دخالت عواملی همچون کود و سم و … می باشد. غذاهای ارگانیک دارای طعم و مزه طبیعی و سرشار از مواد مغذی و فسفردار برای بدن می باشند. استفاده از غذای ارگانیک طول عمر را بیشتر و سلامتی را به شما هدیه می دهد.

اصلا غذای ارگانیک چیست که این همه درباره اش صحبت می شود  و گفته می شود که هر چیزی ارگانیک باشد مفید است. امروزه بیشتر مردم نیز به دلیل طبیعی بودن خواستار استفاده از غذاهای ارگانیگ می باشند تا سلامتی خود را تضمین کنند. طبق تحقیقات به عمل آمده هر چیزی طبیعی اش برای بدن مفید است چرا که میزان مواد مغذی در محصولاتی که به صورت ارگانیک رشد کرده اند به مراتب بیشتر از انواع معمولی آن می باشد.

غذای ارگانیک چیست؟

غذای ارگانیک

تعریف غذای ارگانیک:

غذای ارگانیک در واقع غذایی است که به صورت طبیعی و بدون دخالت و یا مصرف کود های شیمیایی، انواع آفت کش و سموم به وجود می آید. منظور از کشاورزی ارگانیک نیز این است که شما در تمامی مراحل از هیچ گونه کود شییمایی و سایر ملزومات استفاده نکنید. در گذشته نه چندان دور مردم محصولات کشاورزی خود را بدون دخالت سموم و کودهای شیمیایی و در مزارع بدست می آوردند.

غذای ارگانیک چیست؟

میوه ارگانیک

با پیشرفت علم و به وجود آمدن انواع سموم برای دفع آفات در مزارع، مردم به دنبال دفع این آفات از طریق سموم هستند. همچنین برای سود اقتصادی بیشتر از کود های شیمایی برای زودتر رسیدن به بهره برداری محصول استفاده کردند. بطوری که در سالهای اخیر بسیار از محصولات به همین صورت به وجود می آیند.

این محصولات در خود هیچ گونه مواد مغزی ندارد و از نظر شکل ظاهری بزرگ می باشند. طبق تحقیقات مشخص شده که میزان مواد مغذی و همچنین آنتی اکسیدان ها دو برابر بیشتر از نوع معمولی دیگرمحصولات است.

غذای ارگانیک چیست؟

مزرعه ارگانیک

غذای ارگانیک:

امروزه در کشورهای امریکایی و اروپایی غذای ارگانیک در حدود هفده تا بیست درصد به صورت ارگانیک وجود دارد. محصولات غیر ارگانیک نیز در این کشورها طی سالهای اخیر رشدی در حدود 2 الی 3 درصدی داشته است. این نشان دهنده این است که گرایش مردم به استفاده از غذاهای ارگانیک در حال افزایش می باشد.

توجه داشته باشید که در ابتدا غذای ارگانیک فقط شامل سبزیجات می شد. اولین شعار در این زمینه این بود که کشاورز خود را بشناس تا غذای خود را بشناسی. این شعار به منظور ترویج غذای ارگانیک باب شده بود.

برای مطالعه مقاله نحوه پرورش تربچه های ارگانیک می توانید از این لینک استفاده نمایید.

غذای ارگانیک چیست؟

کاهو ارگانیک

امروزه غذاهای ارگانیک فراگیرتر شده و بسیاری از محصولات از سبزی تا گوشت مرغ و گوسفند انواع میوه جات، تخم مرغ، شیر  و …را شامل می شود. این محصولات با برچسب ارگانیک روانه بازار می شود. توجه داشته باشید که قیمت غذای ارگانیک کمی گران تر از نوع معمولی آن است.

غذای ارگانیک چیست؟

لوگو ارگانیک

با استفاده از غذای ارگانیک سلامتی را برای خود به ارمغان بیاورید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *