گیاهان

معرفی گیاه نعناع فلفلی

معرفی گیاه نعناع فلفلی

گیاه نعناع آرام بخش است و ناراحتی‌های عصبی را برطرف می‌کند. نعناع با نام علمی Mentha Piperita گیاهی است علفی و چند ساله که علاوه بر ساقه‌ی زیرزمینی که گیاه را در خاک مستقر می‌سازد، دارای ساقه‌ هوایی نیز هست. برگهای نعناع بیضی شکل، نوک تیز و دندانه دار است و گل‌ های آن بسته به نوع نعناع ممکن است قرمز، ارغوانی یا سفید باشد. این گیاه در مناطق معتدل و آفتاب گیر به‌خوبی رشد می‌کند. نعناع از قدیم‌الایام به‌عنوان یک گیاه معطر و اشتهاآور به کار رفته است بقراط پدر علم طب از نعناع در نوشته‌های خود یاد کرده است. در قرون وسطی از نعناع در معالجه بیماری‌ها و برای التیام زخم‌ها و درمان درد گزیدگی زنبور و سگ‌ها استفاده می‌شود. این گیاه از نظر طب قدیم ایران نسبتاً گرم و خشک است و از نظر خواص دارویی از پونه قوی‌تر است و به‌عنوان تقویت کننده‌ معده و بدن به کار می‌رود. نعناع ضد تشنج و ضد سرفه است و نوشیدن یک فنجان چای گرم آن سینه را آرام می‌کند. استفاده از نعناع درد شکم را برطرف می‌کند و در درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا مفید است.

برای تسکین درد دندان این گیاه را در دهان گذاشته و بجوید و برای از بین بردن سکسکه و دل به هم خوردگی و استفراغ نعناع را با آب انار ترش بخورید. اسانس نعناع را نباید به مقدار زیاد برای کودکان و نوزادان استفاده کرد زیرا روی حرکات تنفسی و قلب اثر گذاشته و ممکن است خطرناک باشد. اگر از این اسانس به مقدار زیاد مصرف شود فشار خون را بالا برده و موجب حالت تهوع می‌شود. اگر از بیماری رماتیسم و آرتروز رنج می‌برید از روغن نعناع استفاده کنید و با ریختن دو قطره از این روغن آن را با یک قاشق سوپخوری روغن بادام مخلوط کرده و محل‌های دردناک آن را با یک قاشق سوپخری روغن بادام مخلوط کرده و محل‌های دردناک را با آن ماساژ دهید. گیاه نعناع بهترین دوست کبد است. کبد را تمیز کرده و کلسترول خون را پایین می‌آورد برای این مورد چای نعناع را قبل از غذا بنوشید. چای نعناع معمولاً بی‌خطر است اما مادران باردار و شیرده باید چای آن را کم بخورند زیرا مصرف بی‌رویه آن باعث سقط جنین می‌شود.

گیاه دارویی نعناع فلفلی به‌ طور گسترده‌ ای در کشورهای گرم و مرطوب کشت و کار می‌شود. مواد مختلفی از این گیاه استخراج می‌گردد ولی مهم‌ترین آن روغن استحصالی از نعناع فلفلی می‌باشد. میزان روغن این گیاه می‌تواند تحت تأثیر مدیریت‌های مختلف زراعی مانند کشت مخلوط، آبیاری، کاربرد کود نیتروژن، تاریخ کاشت و زمان برداشت قرار بگیرد، بنابراین بررسی این عوامل می‌تواند ما را در رسیدن به کیفیت و کمیت بهینه روغن این گیاه یاری نماید.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر نعنا فلفلی کلیک کنید.

گیاه نعناع فلفلی

گیاه نعناع فلفلی

آبیاری گیاه نعناع فلفلی

مارکوم و همکاران در آزمایشاتی تأثیر تأخیر در اولین آبیاری بهاره را بر روی گیاه نعناع فلفلی بررسی کردند و نتیجه گرفتند که در سال اول تأخیر در اولین آبیاری بهاره تأثیر معنی داری بر عملکرد نگذاشت ولی در سال دوم کاهش معنی داری مشاهده گردید. کاهش عملکرد در سال دوم آزمایش با مدت زمان تأخیر در اولین آبیاری بهاره در ارتباط بود. به‌طوری که هر وقت پتانسیل آب خاک از 20- کیلو پاسکال منفی‌تر می‌شد کاهش عملکرد مشاهده گردید، بنابراین می‌توان گفت کاهش عملکرد با فاصله‌ی زمانی که در طی آن پتانسیل آب خاک از 20- کیلو پاسکال کم‌تر شده بود، هم بستگی داشت.

برگرفته از کتاب : گیاهان داروئی استراتژیک
نویسندگان : دکتر اردلان قیلاوی زاده ، ذبیح الله رستمی گراوند
انتشارات نشر دی نگار

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *