آموزش باغبانی

معرفی انواع ابزار های باغبانی

معرفی انواع ابزار های باغبانی

باغبانی می تواند یک سرگرمی عالی باشد، به خصوص برای افرادی که دوست دارند بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار کنند و اوقات فراغت خود را در فضای باز بگذرانند.

وقتی صحبت از پرورش فضایی در حیاط شما می شود، داشتن ابزار ضروری در سوله یا گاراژ نه تنها به نفع شما خواهد بود، بلکه برای باغچه شما نیز مفید خواهد بود.

باغبان های حرفه ای می‌توانند باغ‌های خود را به چیزی تبدیل کنند که یک مبتدی نمی‌تواند انجام دهد. با یک جفت دستکش مناسب و خرد مناسب، این باغبانان باتجربه می توانند “کار کثیف” خود را در کمترین زمان به پایان برسانند.

با این حال، اگر یک باغبان تازه کار هستید، می توانید با انواع ابزار کاشت موجود در بازار غرق شوید. اگرچه طیف وسیعی از آنها برای افزودن به مجموعه شما وجود دارد، شما باید بهترین آنها را که ارزش سرمایه گذاری خود را دارند تعیین کنید.

دستکش باغ

این ابزار باغبانی دست کم گرفته شده ممکن است اولین چیزی نباشد که به ذهن شما می رسد، اما دستکش های باغبانی ضروری هستند زیرا از دستان شما در برابر کثیفی و آسیب محافظت می کنند.

برای مثال، اگر با شاخه‌ها یا گیاهان خاردار سر و کار دارید، یک جفت دستکش از دست‌ها و مچ‌های شما در برابر خراش محافظت می‌کند.

دستکش باغبانی

چرخ دستی

اگر حیاط خلوت بزرگی برای پرورش دارید، چرخ دستی ایده آل است. می توانید از آن برای جابجایی خاک، کمپوست و حتی پشته های برگ به آرامی در سراسر ملک خود استفاده کنید.

نه تنها این، بلکه چرخ دستی، خواه از فولاد گالوانیزه یا پلاستیک سخت ساخته شده باشد، ابزاری عالی برای انتقال نهال های جدید به تخت گل شما است.

انواع مختلفی از ابزارهای باغبانی

انواع مختلفی از ابزارهای باغبانی

ماله دستی باغ

یکی از ابزارهای باغبانی که نباید فراموش کنید به مجموعه خود اضافه کنید، ماله دستی است. این وسیله مخصوصاً برای مبتدیان و باغبانان شهری ضروری است. ایده آل برای انتقال خاک به گلدان و کاشت نهال، اگر خاک را حفر کنید یا گیاهان را از باغ سبزی خود با استفاده از ماله دستی حمل کنید، در دسترس تر خواهد بود.

بیل حفاری

اگر در حیاط خود یا یک مکان مرتفع باغبانی می کنید، متوجه خواهید شد که یک بیل حفاری چقدر می تواند مفید باشد. بلند کردن، حفر و جابجایی خاک، زغال سنگ، برف، ماسه و شن را بسیار آسان می کند.

این نوع تجهیزات باغبانی در هنگام انتقال کثیفی از چرخ دستی بدون نیاز به تخلیه کل بار همراه بسیار خوبی هستند. نه تنها این، بلکه یک بیل حفاری برای هم زدن یا مخلوط کردن توده های کمپوست و خاک گلدان نیز عالی است.

بیل

برخی از باغداران ممکن است فکر کنند که داشتن یک بیل حفاری برای حفاری کافی است. آنها نمی دانستند که بیل باغچه می تواند در بستر باغ نیز بسیار مفید باشد!

به لطف طراحی تیغه مربع شکل خود، این ابزار را برای استفاده در فضاهای تنگ و حفر سوراخ برای گیاهان و بوته ها ایده آل می کند. درست مانند بیل، بیل باغ نیز برای حمل خاک و به طور کلی حفاری در حیاط شما عالی است.

ابزارهای باغبانی و گل روی خاک

ابزارهای باغبانی و گل روی خاک

کمان راک

چنگک در واقع ابزاری ضروری برای افرادی است که حیاط دارند. چنگک های برگ یکی از متداول ترین تجهیزات باغی هستند که می توانند اهداف مختلفی را انجام دهند.

با این حال، وقتی صحبت از باغ کلی شما می شود، چنگک کمانی می تواند بهترین گزینه باشد. همچنان می توانید از این ابزار برای پاک کردن برگ ها یا حتی پخش مالچ استفاده کنید. همچنین، اگر به دنبال ابزاری عالی هستید که بتواند به شما در تسطیح خاک یا از بین بردن مقداری خاک سخت باغ در فصل بهار کمک کند، یک چنگک کمانی می‌تواند این کار را انجام دهد.

چنگال حفاری

اگر قصد دارید در خاک سنگی یا بسیار فشرده حفاری کنید، یک چنگال حفاری بهترین گزینه است! این ابزار باغبانی نه تنها می تواند فشار وارده به بدن شما را کاهش دهد و کمرشکن را کاهش دهد، بلکه می تواند خاک را نیز به راحتی شل کند!

دارای چهار بند صاف و ضخیم است که آن را به ابزاری ایده آل برای از بین بردن کثیفی های محکم بسته بندی شده تبدیل می کند که یک بیل یا بیل نمی تواند از آن عبور کند.

چاقوی باغبانی

چاقوی باغبانی که برای بریدن و کوتاه کردن رشته ها و گیاهان میوه و سبزیجات ایده آل است، ابزاری مناسب برای مبتدیان است. به عنوان مثال چاقوی باغبانی هوری هوری در بین باغبانان محبوب است.

ابزار Hori Hori نه تنها به عنوان یک چاقو، بلکه یک قطعه اره تجهیزات حفاری یا دستگاه اندازه گیری برای کاشت پیاز عمل می کند. برخی از باغبانان از آن به عنوان علف هرز نیز استفاده می کنند. اگر جایگزینی برای ماله دستی می خواهید، می توانید این مورد را انتخاب کنید.

گل ها در باغ

گل ها در باغ

شیلنگ باغ

اگر ابزاری برای زنده و سالم کردن گیاهان خود و کل باغ ندارید، داشتن ابزار کامل برای کاشت چه فایده ای دارد؟

به هر حال، اگر گیاهان شما در ظروف خود آبیاری هستند، به این ابزار اهمیت ندهید. با این حال، اگر آنها نیستند، اجازه دهید در مورد آن صحبت کنیم.

آبیاری گیاهان و کل باغ ضروری است. برای برخی از باغداران شهری، آبیاری می تواند این کار را انجام دهد. اما اگر حیاط دارید، بهتر است گیاهان خود را با شلنگ باغچه آبیاری کنید.

اگر نگران هدر رفتن آب بین تخت های باغ خود هستید، یک نازل اسپری افزودنی عالی برای شلنگ خواهد بود. به این ترتیب قادر خواهید بود فشار آب را کنترل کنید.

برای خرید ابزار باغبانی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *