بن سای و گلخانه

نکاتی درباره گوجه فرنگی گلخانه ای

نکاتی درباره گوجه فرنگی گلخانه ای

ما بایستی گوجه­ فرنگی مورد نیاز خود را داشته باشیم؛ بنابراین، صنعت گوجه­ فرنگی گلخانه ­ای ایجاد شد. تا اواخر این میوه مورد علاقه توسط تولید کنندگان مکزیک وارد شده و به عنوان گوجه ­فرنگی گلخانه­ ای در کالیفرنیا یا آریزونا تولید شد. رشد گوجه ­فرنگی در گلخانه با مشکلات فراوانی همراه است و برای تولید گوجه­ فرنگی گلخانه مراقبت­ های ویژه ­ای مورد نیاز است که کاملا متفاوت از سایر محصولات زراعی است. اگر علاق­مند به این کار هستید، باید یاد بگیرید که چگونه می ­توان گوجه­ فرنگی را در گلخانه پرورش داد.

درباره گوجه فرنگی گلخانه ای

گوجه ­فرنگی گلخانه ­ای یک راهکار عالی برای تولید در فصول کوتاه رشد می ­باشد. در برخی مناطق، فرصت برای کشت گوجه ­فرنگی کوتاه است. در این مناطق زیبایی گوجه ­فرنگی گلخانه­ ای به نمایش گذاشته می­ شود. رشد گوجه ­فرنگی در گلخانه می ­تواند فصل برداشت را برای چندین ماه و حتی تا اواخر پاییز تمدید کند. همچنین، آن­ها را از باران محافظت می­ کند که می­ تواند بیماری قارچی را تسهیل می­ کند.

تولید تجاری و اقتصادی گوجه­ فرنگی گلخانه ­ای به مدت زمان و هزینه­ های زیادی نیاز دارد. بیشتر آن­ها از کشت هیدروپونیک استفاده می­ کنند؛ با این حال، برخی از آن­ها به طور سنتی در خاک رشد می ­کنند. بیشتر آن­ها به صورت ارگانیک و بدون استفاده از سموم دفع آفات یا کودهای مصنوعی اداره می ­شوند.

همچنین، به دلیل اینکه گیاهان در داخل گلخانه پرورش می­ یابند، در مورد گرده افشانی به کمک کمی نیاز دارند. برخی از پرورش دهندگان از زنبور عسل استفاده می ­کنند و برخی دیگر نیز گرده افشانی را به صورت دستی انجام می­ دهند. تولید کنندگان می ­توانند از این روش­ ها استفاده کنند، اما به سرمایه­ گذاری و تعهد جدی نیاز دارند.

برای مطالعه مقاله فوت و فن گیاه گوجه فرنگی می توانید از این لینک استفاده کنید.

گوجه فرنگی گلخانه ای

گوجه فرنگی گلخانه ای

نحوه رشد گوجه فرنگی در گلخانه

بهترین شرایط رشد گوجه­ فرنگی و تولید محصول در دمای روز 18-15 درجه سانتیگراد و دمای شب 27-21 درجه سانتیگراد است. این گیاه در طول روز ممکن است نیاز به خنک شدن و در طول شب نیاز به گرم کردن داشته باشد. گردش هوا نیز بسیار مهم بوده و هوای مناسب توسط فن ­ها تامین می ­شود.

گردش هوا به حفظ سطح رطوبت ثابت کمک کرده و بروز بیماری را کاهش می ­دهد. برای بدست آوردن حداکثر مقدار گوجه ­فرنگی و افزایش فصل رشد، کشت را با گردش دو محصول برنامه ­ریزی کنید. این بدان معنی است که یک محصول در اوایل تیر ماه یا اوایل خرداد ماه کشت می ­شود و محصول دیگر در بهار و ­آذر ماه یا اواسط دی ماه کشت می­ شود.

در کشت گوجه ­فرنگی بایستی فاصله بین ردیف ­ها حدود 91 سانتیمتر و فاصله گیاهان روی ردیف ­ها 76-71 سانتیمتر باشد. نشا ها بایستی در خاک مرطوب کاشته شده و ساقه 2 سانتیمتر بالاتر از سطح خاک قرار گیرد. قبل از اینکه ارتفاع گیاهان یک پشتیبان را در کنار گیاه قرار دهید. برای این منظور معمولا از ریسمان پلاستیکی و سیم مفتول استفاده می ­شود که در بالای هر ردیف وصل می ­شود.

برای خرید بذر گوجه چری زیتونی زرد می توانید از این لینک استفاده کنید.

نهال گوجه فرنگی

نهال گوجه فرنگی

مراقبت از گیاه گوجه فرنگی گلخانه ای

در هر رفته بایستی تمام شاخه­ های گوجه­ فرنگی ­ها بررسی شوند. تولیدکنندگان تجاری گوجه­ فرنگی برای گرده افشانی معمولا از لرزاننده ­های برقی و دمنده ­ها استفاده می ­کنند. بسته به تعداد گوجه ­فرنگی کشت شده، گرده ­افشانی دستی یک روش ساده محسوب می ­شود که توسط سوآپ پنبه انجام می­ شود.

این امر ممکن است تا حدودی زمان­بر باشد، اما بدون انتقال گرده روی کلاله محصولی حاصل نمی ­شود. هنگام تولید میوه، هر گیاه نازک بایستی 5-4 میوه داشته باشد. برای تسهیل گردش هوا و کاهش شیوع بیماری، برگ­های زرد را برداشته و آبیاری را انجام دهید. برای افزایش محصول و جلوگیری از مشکلات احتمالی مه ­پاشی هفتگی یا کنترل بیولوژیکی صورت می ­گیرد.

در آخر، سوابق و تاریخ ­های کامل، نام ارقام و سایر ملاحظات بایستی حفظ شوند.

برای خرید انواع بذر گوجه فرنگی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *