ویدئو – کشاورزی

فیلم تصاویر زیبا از مزارع کیوی

مزارع کیوی

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که مزارع پیشرفته کیوی را نمایش می دهد.
در این فیلم آموزشی مزارع پیشرفته کیوی را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کیوی میوه ای خوشمزه و آبدار می‌باشد، میوه این گیاه به صورت گرد و کروی مانند می باشد که پوست نازکی دارد که به راحتی کننده می‌شود، پوست این گیاه مسطح نیست. میوه این گیاه طعم شیرین و ملسی دارد. برگهای سبز رنگی دارد و به صورت درختچه‌ای کوتاه رشد می‌کند. کیوی گونه‌های مختلفی دارد.
کیوی از طریق بذر تکثیر می‌شود. در کشت بذری دانه‌های این گیاه را از قسمت گوشتی میوه جدا کنید و به مدت 12 تا 24 ساعت در آب ولرم نگهداری کنید. سپس آنها را در درون دستمال کاغذی بگذارید و روی آنها را بپوشانید پس از گذشت مدت زمانی بذرهای این گیاه جوانه می‌زنند، در این هنگام گلدان مورد کشت را با خاک مناسب پر کنید، توجه داشته باشید که گلدان از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. بذرها را در درون گلدان بکارید و آبیاری کنید پس از گذشت مدتی گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می‌کند.

زمانی که گیاه رشد کرد و به حد معینی از رشد رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید، برای این منظور قبل از کاشت مزرعه کشت خود را آماده کنید و در اطراف آن محافظ ایجاد کنید سپس با استفاده از سیم محافظ‌ها را به یکدیگر وصل کنید و قسمت‌های بالایی محافظ را با استفاده از سیم و نخ به صورت پوسته به یکدیگر وصل کنید و گیاه را در مزرعه بکارید و شاخه این گیاه را به محافظ وصل کنید. زمانی که گیاه رشد کرد شاخه گیاه را با استفاده از نخ به سیم های محافظ قسمت بالایی درخت وصل کنید تا درخت به صورت رونده در بالا رشد کند. همچنین می توانید این گیاه را در گلدان نیز پرورش دهید. گل‌های سفید رنگ چند گلبرگی ای دارد که این گل‌ها در نهایت به میوه تبدیل می‌شود.

زمانی که میوه این گیاه رسید باید آن را برداشت کنید برای این منظور میوه کیوی را با دست خود بگیرید و بکشید تا از شاخه جدا شود. به راحتی از شاخه جدا می‌شود. پس از برداشت محصول آن را در درون محفظه بریزید و پس از بسته‌بندی آن به بازار مصرف عرضه کنید.

برای مطالعه مقاله دتاکس واتر طالبی و کیوی از این لینک استفاده نمایید.

برای خرید بذر درخت کیوی تو سرخ می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *