خوشمزه ها

معروف ترین غذاهای پاکستانی

معروف ترین غذاهای پاکستانی

هر کشوری با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگ خود غذاهای خاصی دارد. پاکستان کشوری در همسایگی ایران است که به جهت همسایگی با کشور هندوستان از مشترکات فرهنگی و غذایی زیادی با این کشور برخوردار است. پاکستانی ها هم همانند هندی ها به جهت استفاده از انواع ادویه ها در غذاهای خود، غذای متنوع و منحصر به فردی دارند. از همین رو شاید برایتان جالب باشد که با معروف ترین غذاهای پاکستانی آشنا شوید.

غذاهای پاکستانی ها:

مردم پاکستان در تهیه غذاهایشان از ادویه های زیادی استفاده می کنند. بیشتر اوقات آنها بیش از 7 تا 8 نوع ادویه متفاوت را در غذای خود استفاده می کنند. در آشپزی پاکستانی، دو ماده غذایی روغن و فلفل و انواع ادویه بسیار استفاده می شود و همین موضوع طعم منحصر به فردی را به غذاهای این کشور داده است. جالب است بدانید که از گوشت تقریبا در تمام غذاهای پاکستانی حتی غذاهای تهیه شده از سبزیجات نیز استفاده می شود. در ادامه ی مطلب به چند نمونه از معروف ترین غذاهای پاکستانی خواهیم پرداخت.

بریانی Biryani:

بریانی یکی از معروف ترین غذاهای پاکستانی است. در هند و شهر های آن مثل دهلی نیز این غذا با کمی تفاوت طبخ می شود. در ترکیب بریانی از گوشت سفید یا قرمز و برنج، انواع ادویه ها وسبزیجات استفاده می شود. ادویه ها علاوه بر عطر و طعمی که به غذا می دهند، سبب رنگ زرد برنج می شوند. در این غذا معمولا از لیمو، سیب زمینی و گوجه فرنگی هم استفاده می شود.

بریانی

بریانی

چیکن تیکه Chicken Tikka:

چیکن تیکه یکی از معروف ترین و محبوبترین غذاهای پاکستانی است که هم دارای طعم فوق العاده و هم ارزش غذایی بالایی می باشد. این غذا با تفاوت زیادی در هند با نام تیکه ماسالا طبخ می شود. جهت تهیه چیکن تیکه، مرغ را به تکه های کوچک برش می دهند و آن را با ادویه های سنتی پاکستان مزه دار می کنند سپس آنها را کباب می کنند. چیکن تیکه پاکستانی ظاهری شبیه به جوجه کباب ایرانی دارد. اما برای مزه دارکردن مرغ از ادویه هایی استفاده می شود که طعم منحصر به فردی را به وجود می آورند. در پاکستان روی این غذا نعنای تازه و خرد شده می ریزند و با نان سرو می کنند.

چیکن تیکه

چیکن تیکه

سیخ کباب Seekh Kabab:

سیخ کباب نوعی از غذا های پاکستانی استت که اغلب با گوشت گوساله تهیه می شود. برای پخت این غذا گوشت گوساله را با انواع ادویه ها مزه دار کرده و به سیخ می کشند و بر روی ذغال کباب می کنند. در رستوران های پاکستانی سیخ کباب را در کنار پلوی سبزیجات و یا با نان سرو می کنند.

سیخ کباب 

سیخ کباب

چنا چات Channa Chaat:

در زبان پاکستانی چنا به معنی نخود است. این غذای سبک و گیاهی با نخود تهیه می شود و یکی از غذاهای محبوب در کشور پاکستان است. در این غذا نخود را به همراه سبزیجات مختلف مثل هویج، گوجه فرنگی و پیاز و انواع ادویه های مختلف طبخ نموده و با نان سرو می کنند. چنا چات به عنوان میان وعده، یا یک شام سبک و یا پیش غذا در کنار سایر غذاهای پاکستانی خورده می شود.

چنا چات

چنا چات

کباب سجی Sajji:

کباب سجی یکی از غذاهای محلی ایالت بلوچستان پاکستان می باشد. امروزه جزو پر طرفدارترین و متداول ترین غذاهای پاکستان است که در مناسبت های خاص و ویژه طبخ می شود. برای تهیه کباب سجی یک مرغ یا بره درسته را با نمک و رب پاپایا مزه دار نموده و داخلش را با برنج پر می کنند. سپس بره یا مرغ شکم پر را به مدت زیاد و آرام آرام روی ذغال کباب می کنند. از آنجایی که این کباب گوشت زیادی دارد در مهمانیهای بزرگ برای تعداد افراد بیشتری سرو می شود.

کباب سجی

کباب سجی

آلو کیما Aloo Keema:

آلو کیما یکی از خوشمزه ترین و معروف ترین غذاهای پاکستانی است. آلو کیما از گوشت چرخ شده مرغ یا بره، سیب زمینی، سبزیجات و ادویه تهیه می شود و در مهمانیها و مناسبت های خاص همراه با برنج سرو می شود. این غذا در عین سادگی طعم فوق العاده ای دارد. اگر به پاکستان سفر کردید، حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید.

آلو کیما

آلو کیما

سمبوسه Samosas:

سمبوسه پاکستانی یک میان وعده یا غذای خوشمزه است که به شکل مثلثی با سبزیجات معطر، گوشت، سیب زمینی، تکه های مرغ و انواع ادویه درست می شود. اغلب داخل سمبوسه با سیب زمینی پر می شود. سمبوسه غذایی ارزان و خوشمزه است که در سرتاسر خاور میانه و کشور های مختلف طبخ می شود، اما فلفل تند و ادویه های محلی موجود در سمبوسه پاکستانی آن را از سمبوسه سایر کشور ها متمایز می کند.

سمبوسه

سمبوسه

نیهاری Nihari:

در بین تمام غذاهای پاکستانی نیهاری از معروفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است. نیهاری عمدتا در مهمانیهای خاص و مناسبت های ویژه سرو می شود. درست کردن نیهاری به فوت و فن خاصی نیاز دارد. در واقع نیهاری، خوراک ماهیچه پاکستانی است. برای تهیه این غذا، تکه های گوشت را از شب قبل با انواع ادویه ها مزه دار می کنند.

سپس به مدت چندین ساعت آن را روی حرارت ملایم می پزند، پخت طولانی مدت گوشت موجب می شود تا طعم ادویه ها جذب گوشت شود. گوشت موجود در این غذا یکی از خوشمزه ترین گوشت های جهان به شمار می آید. اگر سفری به کشور پاکستان داشتید، حتما این غذای لذیذ را در رستوران های کراچی و اسلام آباد امتحان کنید. نیهاری واژه ای فارسی است. این غذا با فلفل تند، پیاز و آب لیمو سرو می شود.

نیهاری

نیهاری

چیکن کرای Chicken Karahi:

چیکن کرای یکی دیگر از غذاهای پاکستانی که با گوشت تهیه شده و گوشت کرای یا کادای چیکن هم نامیده می شود. این غذا نه تنها از غذاهای محبوب پاکستان است بلکه در شمال هند نیز طبخ می شود. چیکن کرای در ماهیتابه ای گود بنام کرایی طبخ می شود از همین رو به این نام معروف است. در تمام رستورانهای پاکستان این غذای گوشتی لذیذ سرو می شود. برای مرینت کردن گوشت این غذا از ادویه های زیادی استفاده می شود که غالب ترین ادویه آن زنجبیل و گوجه فرنگی است. در برخی مناطق پاکستان این غذا با فلفل تند چیلی تهیه می شود که طعم و تند و تیزی دارد.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.