گیاهان

انواع مختلف ذرت

انواع مختلف ذرت

سال هاست که مصرف کننده پیام های مختلفی را در مورد صنعت اتانول ذرت دریافت کرده اند. این امر باعث ایجاد تصور غلط، بحث و نظرات تند در مورد استفاده از اتانول به عنوان منبع جایگزین سوخت شده است. ریشه این موضوع آن است که بسیاری از مصرف کنندگان بر این باورند که تمام ذرت های در حال رشد در مزراع یکسان هستند. در واقع، ارقام زیادی از ذرت با اهداف خاص برای تولید مواد غذایی مختلف و تامین نیازهای مختلف رشد می کنند.

طبق گزارش انجمن ملی اصلاح ذرت (NCGA)، تقریبا 12 درصد از محصولات ذرت ایالات متحده در غذاها مصرف می شود. چه مقدار ذرت درصد باقی مانده را تشکیل می­دهد؟ برای پاسخ به این سئول، در اینجا گروه­های اصلی ارائه شده است و بیایید نگاهی به آن­ها بیاندازیم

انواع مختلف ذرت – ذرت شیرین

در اغلب موارد وقتی مردم در مورد ذرت فکر می­کنند منظورشان ذرت شیرین است. این نوع ذرت در فروشگاه­های مواد غذایی وجود داشته و به راحتی می­توان به دست آورد. ذرت بالغ به صورت نارس برداشت می­شود. در واقع، برداشت ذرت شیرین قبل از تبدیل شدن قند به نشاسته صورت می­گیرد. این بدان معنی است که هسته دارای مقدار قند بیشتری نسبت به نشاسته است و امکان استفاده از دانه­ های شیرین آن را فراهم می­کند.

برای خرید انواع بذر ذرت قسمت رنگی را کلیک کنید.

انواع مختلف ذرت

ذرت شیرین

انواع مختلف ذرت – ذرت بوداده

ذرت بوداده یکی دیگر از ارقام محبوب ذرت می­باشد که دارای پوسته بیرونی سخت و حاوی مقدار کمی نشاسته نرم است. این رقم ذرت نیز عمدتا در مصرف انسان اهمیت دارد، اما در مقایسه با ذرت دندان اسبی مقدار آن کم است. طبق گزارش انجمن ذرت بوداده، آمریکایی­ها سالانه 68 کیلوگرم ذرت بوداده را مصرف می­کنند (در نظر بگیرید که در زمان تماشای فیلم استفاده می­کنند).

برای خرید انواع بذر ذرت قسمت رنگی را کلیک کنید.

انواع مختلف ذرت

ذرت بوداده

انواع مختلف ذرت – ذرت آردی

ممکن است به ذهن افراد خطور کند که این دسته از ذرت­ها از لحاظ فنی یکسان هستند. یکی از قدیمی­ترین ارقام ذرت، ذرت آردی می­باشد که حاوی نشاسته نرم است. این ذرت به سختی تمیز می­شود و در محصولات پخته شده و بسیاری از مواد غذایی دیگر استفاده می­شود.

برای خرید انواع بذر ذرت قسمت رنگی را کلیک کنید.

انواع مختلف ذرت

ذرت آردی

انواع مختلف ذرت – ذرت دندان اسبی

این ذرت تحت عنوان ذرت مزرعه ای نیز خوانده می شود. این نامگذاری به دلیل وجود گودی در محل تشکیل هسته ذرت است. طبق گزارش NCGA، ذرت دندان اسبی 99 درصد از کل تولید ذرت در ایالات متحده را شامل می شود.

شما در بخش تولید محصول ذرت دندان اسبی را نخواهید یافت. این ذرت نسبت به ذرت شیرین نشاسته بیشتری دارد و عطر و طعم و بافت آن ملایم است. ذرت دندان اسبی به عنوان خوراک دام استفاده می­شود و در صنعت از آن برای تهیه شربت ذرت طبیعی و محصولاتی نظیر اتانول، نوشیدنی­ها و مواد ضد عفونی کننده استفاده می­شود. در گیاه ذرت، برای تولید اتانول از فرآیند تخمیر و تقطیر استفاده می­شود. آنچه که باعث می­شود ذرت دندان اسبی برای این فرآیند مناسب باشد آن است که هسته آن دارای نشاسته زیادی است. این بدان معنی است که ذرت دندان اسبی کارآمدترین ماده اولیه بوده و قابل احیاء و سازگاری آن با محیط زیست بالا است.

برای خرید انواع بذر ذرت قسمت رنگی را کلیک کنید.

انواع مختلف ذرت

ذرت دندان اسبی

انواع مختلف ذرت – ذرت چخماقی

ذرت چخماقی استفاده مشابهی با ذرت دندان اسبی دارد، اما اندازه آن محبوبیتی ندارد (حداقل در ایالات متحده). پوسته بیرونی این ذرت سخت و شیشه ­ای بوده و در آمریکای مرکزی و جنوبی رشد می­کند. این امر عمدتا به این علت است که در این مناطق ذرت چخماقی به عنوان منبع تغذیه و غذا استفاده می­شود (ایالات متحده ترجیح می­دهد که ذرت دندان اسبی بیشتری را تولید کند).

برای خرید انواع بذر ذرت قسمت رنگی را کلیک کنید.

انواع مختلف ذرت

ذرت چخماقی

انواع مختلف ذرت – ذرت غلاف دار

در لیست ما آخرین نوع ذرت، ذرت غلاف­دار است (گاهی اوقات با عنون ذرت هندی شناخته می­شود، در ایالات متحده). ذرت غلاف­دار نسبت به سایر ذرت­ها به دلیل داشتن هسته­ های بلند و الگوهای متنوع جذاب­تر هستند. ذرت غلاف­دار برای اهداف تجاری کشت نمی­شود و از آن بیشتر برای اهداف زینتی استفاده می­کنند.

اگرچه این ذرت­ها شش دسته اصلی ذرت هستند، اما ده­ها نوع دیگر از ذرت نیز وجود دارد. برای مثال، ذرت مومی به عنوان خوراک حیوان استفاده می­شود. این ذرت، ذرت نیست. به عنوان یک مصرف کننده مهم است بدانید که برای اهداف صنعتی خاص ذرت­های مختلفی وجود دارد که استفاده­های متفاوتی دارند. ما امیدواریم که از دیدگاه انواع مختلف ذرت لذت برده باشید.

برای خرید انواع بذر ذرت می توانید از این لینک استفاده نمایید.

انواع مختلف ذرت

انواع مختلف ذرت

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *