گیاهان

حقایق ساده گل نسترن

حقایق ساده گل نسترن

گل نسترن را می ­توان در یک گوشه از باغ کشت کرد. گل­های نسترن زیبایی را در بهار برای شما به ارمغان خواهند آورد و شما می ­توانید میوه ­های گل نسترن را در زمستان برداشت و استفاده کنید.

حقایق ساده در مورد گل نسترن

نام علمی گل نسترن Rosa canina می باشد. گل نسترن دارای بوته های در ارتفاع 1 تا 3 متر و عرض 1 تا 3 متر می باشد. گل نسترن نیاز به خاک غنی و آفتاب دارد. گلدهی گل نسترن در بهار و تابستان است. همچنین مزایای بهداشتی و خواص درمانی گل نسترن بسیار زیاد است.

کشت درخت نسترن

گل های نسترن دارای یک بوته ساده و مقاوم هستند که اغلب در تمام خاک­ها به خوبی رشد می­ کنند. بهترین فصل برای کاشت نسترین پاییز و بهار است. اندازه کوچک بوته های گل نسترن باعث می­ شود که بوته­ ای ایده ­آل برای استفاده در پرچین دیوار باشد.

شما می­ توانید درخت نسترن خود را در آفتاب یا در بخش­ های سایه در طول داغ­ ترین ساعات روز کشت کنید. می ­توانید گل نسترن را در خاک باغ یا ترکیب خاک با کود کشت کنید. آبدهی فراوان پس از کاشت. استفاده از مالچ به حفظ آب و از بین رفتن رشد علف­ های هرز کمک می ­کند.

برای خرید بذر نسترن از این لینک استفاده نمایید.

 

گل نسترن صورتی

گل نسترن صورتی

گل نسترن یک گیاه ساده برای تهیه قلمه

برای تکثیر گل نسترن، قلمه­ های 20 سانتیمتری از انتهای شاخه ­هایی که جدید رشد کرده اند تهیه می ­شود. بخش پایینی خاک گل نسترن را از 2.3 خاک باغ سبک و 1.3 ماسه قرار داده و آن را در کنار خانه قرار دهید.

رطوبت خاک را در طول زمستان حفظ کنید. در بهار، قلمه ­های ریشه ­دار را در خاک سالم با زهکشی خوب و در معرض آفتاب قرار دهید. مالچ نیز باعث سهولت رشد می ­شود.

برای مطالعه مقاله معرفی گیاه نسترن از این لینک استفاده نمایید.

 

گل نسترن

گل نسترن

مراقبت از گل نسترن

همانطور که قبلا ذکر شدن کشت بوته نسترن بسیار ساده است. استفاده از کود در درخت نسترن در فصل بهار باعث می ­شود که گلدهی بیشتر و متراکم ­تر شود. افزودن مالچ به پای درختان باعث مهار رشد علف ­های هرز و خنک بودن زمین می­ شود. حذف گل­ های پژمرده باعث ظهور گل ­های جدید می ­شود.

هرس کردن گل نسترن

اگر به صورت مرتب (یکبار در سال) گل نسترن را هرس کنید، رشد آن بهتر شده و از بهار تا پاییز گل خواهد داد. هرس ترجیحا پس از گلدهی انجام شود. به طور مرتب برش چوب مرده انجام شود. اگر به عنوان پرچین استفاده می ­شود، پس از گلدهی، می­ توانید آن را به ارتفاع مورد نظر برسانید.

 

گل نسترن صورتی روشن

گل نسترن صورتی روشن

همه چیزهایی که در مورد گل نسترن باید بدانید

گل نسترن را در گوشه­ ای از باغ خود کشت کنید؛ گل­های بسیار زیبایی را در بهار تولید می­کند و می توانید از میوه ­های آن در زمستان استفاده کنید. در طول زمان گلدهی، گل­های ظریف با گلبرگ­های سفید یا صورتی تولید می ­شود و رنگ میوه ­های آن در پاییز اندکی قرمز می ­شود که دارای سطوح بالایی از ویتامین C هستند؛ برای تولید مقادیر مشابه ویتامین C در هر 100 گرم میوه گل نسترن، شما نیاز به 1 کیلوگرم لیمو دارید.

برای لذت بردن از زمستان، آن­ها را قبل از اولین یخبندان برداشت کنید (در این حالت میوه ­ها نرم هستند) و آن­ها را بدون تاخیر در نزدیک یک منبع گرما خشک کنید. صبح به چای خود اضافه کنید تا در تمام روز انرژی بگیرید. گل نسترن را می­ توان در هر باغی کشت کرد. برای بهترین میوه ی گل نسترن از Rosa villosa انتخاب کنید که گل نسترن مویی نیز نامیده می ­شود. میوه ­های آن حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C است. جنبه مویی آن نشان دهنده شناسایی متمایز آن است.

مزایای گل نسترن

گل نسترن یک معدن طلا برای داروهای گیاهی است. جوانه­ های آن سیستم ایمنی بدن را تحریک می ­کنند و گل­های نر و ماده­ای که روی گیاه رشد می­کنند می ­توانند به عنوان چای گیاهی یا جوشانده استفاده شوند. در آشپزی بسیار شگفت ­انگیز است و میوه گل نسترن به عنوان بخشی از بسیاری از دستورالعمل ­ها، نظیر ژله ­ها، مرباها و حتی کچاپ استفاده می ­شود. قبل از استفاده از آن­ها در آشپزی، میوه­ ها را در یک غربال بریزید تا دانه ­ها و ریش­ه ها حذف شوند، زیرا هر دو آن دیورتیک و تحریک کننده هستند.

 

برای خرید انواع بذر گل زینتی می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *