ویدئو – کشاورزی

فیلم بید قرمز طلای سرخ محلات

بید قرمز طلای سرخ محلات

این فیلم به زبان فارسی است که توضیحاتی را درباره بید قرمز طلای سرخ محلات را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی شما میتوانید با بید قرمز و ارزش تجاری آن آشنا شوید. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

بید قرمز همانطور که از نامش پیداست نام گونه ای درختچه به رنگ قرمز یا سرخ می‌باشد که منظره زیبایی را نمایان می‌کند. گیاهی صادراتی است که تراز تجاری بالایی دارد.

درختچه‌ها پس از آنکه رشد کردند باید برداشت شوند. دارای برگ های بلندی به رنگ سبز روشن می‌باشد. تنه این درخت دارای رنگ قرمز مایل به قهوه‌ ای است و بافتی محکم دارد. پس از برداشت بید قرمز شاخه‌های این گیاه را از برگ آن جدا می‌کنند و مورد بسته‌ بندی قرار می‌دهند تا به دست مصرف‌کننده برسد. بید قرمز به راحتی برداشت می‌شود. این درخت برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد تا بتواند رشد کند.

انسان‌های نخستین از بید قرمز برای درمان سرماخوردگی استفاده می‌کردند. گیاهی زیبا و زینتی است که مصرف دارویی نیز دارد. این نوع درختچه طرفداران زیادی دارد طوری که به بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا و سایر کشورها صادر می‌شود به همین دلیل به آن طلای سرخ می‌گویند.

بید قرمز درختچه‌ای زیبا و زینتی است. این درخت در مناطقی که خاک آن مرطوب هست رشد می‌کند. این درخت شاخ و برگ زیادی دارد که از شاخه و تنه اصلی گیاه منشعب می‌شود با توجه به رشد ارتفاع عرض این گیاه نیز رشد می‌کند و پهن تر می‌شود. از بید قرمز استفاده‌ های مختلفی می‌شود. این درخت قابلیت رشد در کشورمان را دارد و در گستره وسیعی از کشور می‌توان آن را کاشت نمود و از این طریق ارز آوری کرد. در حال حاضر تنها تولید کننده بید قرمز در جهان شهرستان محلات هست که ثبت جهانی نیز شده است. این گیاه به صورت خام به کشورهای جهان صادر می‌شود. درباره بازار جهانی بید قرمز چنین اظهارنظر شده است که بازار آن تضمین شده است.

برای مطالعه مقاله با درخت بید قرمز سرخ آشنا شویم میتوانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر درخت می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “فیلم بید قرمز طلای سرخ محلات

  1. Avatar رضا حمدی نژاد گفت:

    سلام
    بذر درختچه بید قرمز را دارید؟

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

      نه متاسفانه درختچه بید قرمز فعلا موجود نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.