سبزیجات

معرفی گیاه شاه تره

گیاه شاه تره

پراکندگی گیاه شاه تره بیشتر در بعضی از کشورهای اروپایی بخصوص انگلستان و کشورهای آسیایی مثل هندوستان، پاکستان و ایران می‌باشد. گونه‌هایی از این گیاه در مناطق وسیعی از ایران مخصوصا نواحی مختلف البرز، گیلان، اطراف تهران، کرمانشاه و بعضی نواحی خوزستان می‌روید.

محل مناسب کاشت گیاه شاه تره:

شاه تره به طور خودرو در مزارع، باغ‌ها، اماکن سایه دار و مرطوب و گودال‌ها یافت می‌شود.

قسمت مورد استفاده کاشت گیاه شاه تره:

قسمت مورد استفاده، کلیه اندام‌های آن، مخصوصاً سرشاخه‌های گلدار گیاه است. این گیاه دارای برگ‌های منقسم به تقسیمات باریک و فراوان، به رنگ سبز مایل به آبی است. گل‌های آن کوچک به رنگ قرمز روشن یا سفید مایل به قرمز به صورت مجتمع خوشه‌ای می‌باشند.

برای خرید و مطالعه نحوه کاشت بذر شاه تره کلیک کنید .

گیاه شاه تره

گیاه شاه تره

زمان محصول برداری کاشت گیاه شاه تره:

زمان برداشت محصول به تناسب وضع زمین می‌باشد. (چون زمان گل دهی آن طولانی و از اواسط بهار تا پاییز است).

بنابراین برداشت گیاه از اواخر خرداد تا شهریور ماه می‌باشد.

بازار گیاه شاه تره:

کشورهای عرضه کننده شامل: هندوستان و ایران می‌باشند.

برای مطالعه مقاله معرفی گیاه خارمقدس کلیک کنید .

گیاه شاه تره

گیاه شاه تره

روش کاشت گیاه شاه تره:

وسعت پراکندگی آن به حدی است که در غالب نواحی ایران مخصوصاً مناطق شمالی به طور خودرو یافت می‌شود. اکثراً از این پایه‌های خود رو نیاز و مصارف داخلی و خارجی برطرف می‌شود.

ولی در صورت نیاز بیشتر می‌توان آن را از طریق بذر تکثیر نمود، بدین نحو که بذرها را در زمینی که قبلاً شخم زده شده و نسبتا مرطوب و سبک باشد در فروردین ماه می‌کارند. پس از نمایان شدن گیاه جوان، فاصله آنها را از یکدیگر کم کرده و مراقبت‌های لازم از قبیل خارج کردن علف‌های هرز و غیره را انجام می‌دهند. پس از برداشت محصول، آنها را یا به طور طبیعی در سایه و یا به طور مصنوعی در خشک‎کن‌های مخصوص در ۴۰ تا ۵۰ درجه حرارت خشک می‌نمایند. و پس از خشک شدن، آنها را در گونی‌های کنفی ۵۰ کیلوگرمی‌ بسته بندی نموده و در جای خشک و خنک تا قبل از عرضه به بازار دارویی نگهداری می‌نمایند.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *