گیاهان

انواع گونه های فوق العاده ی گیاه اچوریا

160 گونه فوق العاده ی آچواریا

اچواریا یک تیره بزرگ از گیاهان گوشتی یا آبدار و گلدار استوایی است که بومی رشته کوه های آمریکای مرکزی و جنوبی است. اچواریاها یکی از محبوب ترین ساکولنت ها هستند و اغلب در باغ های کاکتوس و ساکولنت، گل آرایی، محفظه های شیشه ایی، کارهای هنری و حتی کیک عروسی وجود دارد. آن ها همچنین یکی از پربارترین انواع از گیاهان آبدار هستند و می توانند سالانه چندین بار در شرایط مناسب رشد شکوفا شوند و گل های خیره کننده نارنجی، زرد و قرمز را ظاهر کنند.

انواع اچواریا به طور کلی برگ های گوشتی سبز ضخیمی دارند. مراقبت از آنها آسان است، زیبا به نظر می رسند و به آب زیادی احتیاج ندارند. یکی از دلایل رایج بودن انواع اچواریا این است که در طیف گسترده ای از رنگ ها، شکل ها و بافت ها موجود است. شکل بوته خیره کننده، برگ های پرپشت و تنوع رنگ زیاد شباهت چشمگیری به گل ها دارد که تزئین آنها را آسان می کند.

مراقبت های عمومی اچواریا:

گیاه اچواریا برای رشد نیاز به مراقبت و شرایط محیطی مطلوب دارد که در ادامه به بیان آنها می پردازیم.

نور اچواریا:

از آنجا که منشا انواع اچواریا از کشورهای گرمسیری است، برای رشد به مقدار قابل توجهی نور نیاز دارند. آنها باید حداقل چهار تا پنج ساعت نور مستقیم به صورت روزانه دریافت کنند. قرار دادن اچواریا در فضای باز در ماههای تابستان به پیشرفت رشد آن کمک می کند.

طیف پرطرفداری از ساکولنت:

انواع اچواریا که نور کافی دریافت نمی کنند، کشیده و دارای ساقه ی بلند و برگ های دور از هم می شوند و اغلب به سمت نزدیکترین منبع نور می روند. همچنین بعید است که آنها گل دهند. اگر اچواریای خود را روی طاقچه پنجره گذاشته اید، گهگاهی گیاه را بچرخانید تا اطمینان حاصل شود که گیاه شما از هر طرف به اندازه کافی آفتاب می گیرد. از طرف دیگر، ساعات زیادی از نور مستقیم و شدید خورشید می تواند منجر به آفتاب سوختگی شود.

 مراقبت های عمومی اچواریا

مراقبت های عمومی اچواریا

نیازهای آبی اچواریا:

انواع اچواریا، مانند بسیاری از ساکولنت ها، آب زیادی را در برگ های گوشتی خود ذخیره می کنند. قبل از آبیاری گیاه اچواریا صبر کنید تا خاک کاملاً خشک شود و سپس آن را خوب آبیاری کنید، مطمئن شوید که آب اضافی گلدان تخلیه می شود.

اگر زیاد یا کم آبیاری کنید، اچواریا شروع به پژمردگی، چین و چروک یا ریزش برگ می کند. با این حال، بهتر است در آبیاری خطا نکنید، زیرا در صورت آبیاری سریع ریشه ها می توانند دچار پوسیدگی شوند. با این حساب، انواع اچواریا هرگز نباید در خاک مرطوب نگهداری شوند.

هنگام آبیاری انواع اچواریا، همیشه مستقیماً خاک را آبیاری کنید و از ریختن آب روی گل و بوته گیاهان گوشتی خودداری کنید زیرا این امر منجر به پوسیدگی و بیماری قارچی می شود. در طول بهار و تابستان، انواع اچواریا باید بیشتر از زمستان ها آبیاری شوند.

الزامات خاک اچواریا:

انواع گیاهان اچواریا برای جلوگیری از رطوبت اضافی اطراف ریشه ها به یک محیط رشد متخلخل با تخلیه خوب و پرمنفذ نیاز دارند. خاک استاندارد مخصوص کاکتوس برای گیاه اچواریا کافی است که در بیشتر گلخانه ها و مراکز باغبانی یافت می شود. اگر پرورش را در ظروف انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که در قسمت زیرین سوراخ های زهکشی وجود دارد تا آب از خاک خارج شود. خاکی که دائماً مرطوب باشد یا به خوبی تخلیه نشود، باعث پوسیدگی ریشه گیاه اچواریا می شود.

الزامات خاک اچواریا

الزامات خاک اچواریا

الزامات اقلیمی اچواریا:

انواع اچواریا در شرایط گرم و خشک رشد می کنند. در بیشتر موارد، آنها درجه حرارت سرد یا دمای سرد را به خوبی تحمل نمی کنند و رطوبت بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه می شود. گیاه اچواریا در فضای متوسط ​​در اتاق با رطوبت حدود 40٪ – 50٪ به خوبی رشد می کند.

در ماه های بهار و تابستان، اچواریا خانگی شما به دمای بین 18 – 27 درجه سانتیگراد نیاز دارد. در طول زمستان، چند درجه پایین تر نیز ایده آل خواهد بود. اچواریا در فضای باز، تابستان های گرم حداقل 19 درجه سانتی گراد یا 20 درجه سانتی گراد را دوست دارد.

کود مناسب اچواریا:

به طور کلی، کوددهی برای انواع اچواریا مورد نیاز نیست زیرا آنها به رشد در خاک نامرغوب عادت کرده اند، که باعث میشود در صورت کوددهی بیش از حد آنها در معرض سوختن ناشی از کود قرار گیرند. با این حال، اگر می خواهید رشد سالم اچواریا را تشویق کنید، می توانید از یک کود مخصوص کاکتوس یا کود گیاهان گوشتی یا مخلوط کم نیتروژن استفاده کنید که 3 یا 4 برابر بیشتر از دوز توصیه شده رقیق شده باشد. فقط در ماه های بهار و تابستان که دوره رشد فعال آنها است، هر 2 یا 3 هفته مقدار کمی کوددهی کنید.

الزامات گلدان و تعویض گلدان اچواریا

الزامات گلدان و تعویض گلدان اچواریا

گلدان مناسب اچواریا:

هنگام انتخاب گلدان یا ظرف برای پرورش گیاه اچواریا، انتخاب اندازه مناسب مهم است. به عنوان یک قاعده کلی برای همه گیاهان گوشتی، گلدانی را انتخاب کنید که کمی بزرگتر ازتوده ریشه باشد. این به شما کمک می کند خاک خیلی مرطوب نماند.

انواع اچواریا نیازی به کاشتن مجدد در گلدان بزرگتر ندارند و فقط باید هنگامی که در ظرف قبلی خود رشد نکردند، دوباره در گلدان بزرگتر کاشته شوند. برای کاشتن در گلدان بزرگتر، قبل از برداشتن خاک از گلدان، اطمینان حاصل کنید که خاک کاملاً خشک شده است. کاشتن در گلدان بزرگتر معمولاً در بهار توصیه می شود زیرا گیاه در دوره رشد فعال خود قرار دارد.

انواع گلدان

تکثیر اچواریا:

اچواریا عمدتاً از طریق زاد شاخه (جوانه) و قلمه زنی برگ انتشار می یابد. یک گیاه بالغ اچواریا روی ساقه اصلی خود زاد شاخه تولید می کند، که می تواند جدا شود و به عنوان یک گیاه جداگانه تکثیر شود. متناوباً، گیاه اچواریا را می توان از طریق قلمه زدن برگ تکثیر کرد.

بوته اچواریا را تکثیر کنید:

اگر اچواریا قبلاً چندین بوته تشکیل داده باشد، تکثیر آن بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بوته ها را برش دهید. قطر شاخه ها باید حداقل دو سانتی متر باشد. بهترین زمان برای قطع بوته ها ماه اردیبهشت است. بوته ها را قطع کنید، لایه زیرین را تکان دهید و بوته ها را ازهم جدا کنید. سپس دوباره آنها را جداگانه بکارید.

بوته  اچواریا را تکثیر کنید

بوته اچواریا را تکثیر کنید

انواع گیاه اچواریا:

اگر از خود می پرسید که چه انواعی از گیاهان گوشتی وجود دارد، این مقاله به شما کمک می کند، 160 نوع نژاد گیاهان شیره دار، نژادهای رایج و نادر را شناسایی کنید. برای انواع دیگر گیاهان گوشتی، 1000 نوع از گیاهان گوشتی با تصاویر را بررسی کنید.

اچواریا آبالون:

اچوریا آبالون یک گیاه گوشتی و زیبا با برگ های سبز روشن است که یک بوته کامل را تشکیل می دهد. این گیاه با یک لایه پودری موم طبیعی پوشانده شده است که از آن در برابر آفتاب کامل محافظت می کند و به گیاه حالت یخ زده ای می بخشد.

اچواریا افینیس (آلوئه):

اچواریا افینیس یک گیاه گوشتی چند ساله با رشد کم است که بوته هایی با طول حداکثر 15 سانتی متر و قطر تقریباً یکسان تشکیل می دهد. دارای برگهای عمودی و نوک تیز از سبز تیره تا سیاه است. برگ و ساقه آن کاملا تنومند است. این گیاه به راحتی تکثیر نمی شود (زاد شاخه)، اما می تواند گل های قرمز درخشان را در طول پاییز و زمستان نگه دارد.

اچواریا شوالیه سیاه:

“شوالیه سیاه” ترکیبی از اچواریا افینیس به عنوان یک والد نیست، اما این خود گونه ای از افینیس است که به صورت یک کلون تا حدی متفاوت از گونه های مختلف تشکیل شده است. از نظر نوع گونه، برگ های آن سیاه رنگ و کمی متفاوت است و می تواند به عرض تقریباً 13 سانتی متر برسد. دارای برگ های عمودی و نوک تیز از سبز تیره تا سیاه است. برگ و ساقه آن کاملا تنومند است. این گیاه به راحتی تکثیر نمی شود، اما می تواند گل های قرمز درخشان را در طول پاییز و زمستان نگه دارد.

اچواریا زیبا

اچواریا زیبا

اچواریا افترگلو (اسکاتت):

اچواریا افترگلو یک گیاه گوشتی شگفت انگیز با برگ های پهن، صورتی – بنفش کمرنگ پودری است که دارای لبه صورتی روشن تری است و به درستی به عنوان یک رنگ فرا دنیایی توصیف می شود. روی ساقه کوتاه و تنومندی رشد می کند که بوته هایی با قطر 40 سانتی متر را روی خود نگه می دارد. به اندازه سایر انواع تولید مثل نمی کند اما به تکثیر قلمه های ساقه پاسخ خوبی می دهد. اچواریا افترگلو ترکیبی از اچواریا شاویانا و اچواریا سوبریجیدا است.

اچواریا آگاویدز (مات لیختن اشتاین):

اچواریا آگاویدز یک گیاه گوشتی بدون ساقه است، بلندی آن تا 12.5 سانتی متر، دارای بوته های ضخیم و متراکم و معمولاً منفرد، برگ های مثلثی شکل و دارای مهره ای انتهایی است. قطر بوته ها تا 20 سانتی متر رشد می کند. برگ ها به رنگ سبز سیبی و دارای لبه هایی هستند که در مقابل نور شدید خورشید می توانند قرمز شوند.

آچواریا آگاویدز لب ماتیکی (اسین اسکن):

یک گیاه گوشتی جذاب است که حتی هنگام پیری نیز یک بوته منفرد دارد. برگ ها تا 8 سانتی متر طول و تا 3 سانتی متر عرض، به رنگ سیب سبز با لبه های واضح به رنگ صورتی و قرمز و یک تیغ انتهایی دارند. خوشه گل ها در تابستان باریک و یک طرفه با طول 50 سانتی متر ظاهر می شوند. گل ها به رنگ صورتی مایل به قرمز با گلبرگهایی به رنگ زرد تیره پوشانده شده اند. ویژگی تعیین کننده این نوع در درجه اول حاشیه قرمز برگ ها در نزدیکی راس نیست، بلکه خوشه گل 4 تا 5 شاخه ای است.

آچواریا آگاویدز سرسرخ

آچواریا آگاویدز سرسرخ

آچواریا آگاویدز سرسرخ (لئوگنزالز):

آچواریا آگاویدز سرسرخ نوع زرق و برق دار و گونه ای بسیار دوست داشتنی است که دارای برگ های برجسته و لبه های قرمز روشن است. نوک برگ های این نوع خاص به صورتی تا قرمز تبدیل می شود و می تواند تا عرض 2.5 سانتی متر رشد کند. در تابستان یک ساقه شکوفه دار بلند ایجاد می کند که از آن گل های زرد و زنگوله مانند آویزان می شود.

اچواریا آلبا بیوتی:

اچواریا آلبا بیوتی دارای برگهای گوشتی پر رنگ با یک رنگ نارنجی و صورتی دوست داشتنی در نوک آن است. صورتی های زیبای چینی، به همراه برگ های بالغ و حلقوی.

اچواریا آمینا:

اچواریا آمینا یک گیاه آبدار کوچک است، با چین های کوتاه متعدد. برگ ها به رنگ سبز لعاب دار، اغلب دارای نوک قرمز و به صورت بوته های متراکم تا قطر 5 سانتی متر چیده شده اند. در اواخر بهار با شکوفه های قرمز مرجانی روی ساقه های قرمز که حداقل یک ماه دوام دارند خود را به نمایش میگذارند.

اچواریا آتلانتیس:

اچواریا آتلانتیس یک گیاه آبدار جذاب با گل های گرد بزرگ است. این گیاه بسیار شیرین و زیباست و از نژاد کره ای است. در تابستان انتظار می رود که گل ها کمی رنگ آبی پودری به خود بگیرند اما در دمای سردتر این گیاه با نوک های قرمز پرنگ که کاملاً در تضاد با بدن سبز مایل به آبی گل است، خود را به نمایش می گذارد.

اچواریا آتروپورپوریا:

اچواریا آتروپورپوریا یک گیاه آبدار کاملاً مشخص و نمایان است، دارای ساقه های کوتاه، برگهای قهوه ای مایل به قرمز و پوشیده از شکوفه ی سبز مایل به زرد.

اچواریا آتروپورپوریا

اچواریا آتروپورپوریا

اچواریا آزولیتا:

اچواریا آزولیتا نوعی پربار با برگهای آبی پودری دوست داشتنی است. این گل می تواند هنگام رشد در نور شدید، در نوک برگ های خود رنگ صورتی و قرمز تولید کند. همچنین مقدار زیادی شاخه های اضافی ایجاد می کند که می تواند برداشته شود و پیوند داده شود یا آن را به حال خود رها کنید تا به یک کلنی مرتب تبدیل شود.

اچواریا بالسی (مات لیختن اشتاین):

اچواریا بالسی نوعی مینیاتوری است که همزمان با رشد، جوانه های کوچک زیادی تولید می کند و دارای برگهای سبز و براق زیبا و در نور مناسب با حاشیه قرمز است.

اچواریا بارون بولد:

اچواریا بارون بولد یک گیاه آبدار بسیار جذاب و بزرگ با برگهای بزرگ و ناهموار است که به رنگ قرمز و سبز و دارای لبه های جالب توجه است.

اچواریا بافیدا:

اچواریا بافیدا گیاهی زیبا و شاداب مایل به خاکستری با گلهایی از برگ های گوشتی است که مانند دوکی کاملاً پر شده است، ساقه های باریک با گلهای زنگوله ای شکل که ساقه ها را خم کرده است. این گونه کاملاً متغیر است و توصیف آن در بین انواع آشواریا شاید دشوارترین باشد.

اچواریا بیفورکاتا:

اچواریا بیفورکاتا دارای برگ های سبز خاکستری است. گل صورتی کم رنگ آن به شکل مخروطی است که نوک آن قرمز می باشد.

اچواریا شاهزاده سیاه:

آچواریا شاهزاده سیاه یک گیاه آبدار کوچک است که به آرامی رشد می کند و گل هایی به عرض 7.5 سانتی متر تشکیل می دهد. برگ های نازک مثلثی آن با پیر شدن گیاه در حالی که مرکز گل ها سبز است، از سبز به بنفش مایل به قهوه ای تیره تبدیل می شوند. این گیاه ترکیبی از Echeveria affinis و Echeveria shaviana است.

اچواریا آبی مرجانی:

اچواریا آبی مرجانی به عنوان کولوه (Echeveria ‘Coolvue) نیز شناخته می شود، یک گیاه آبداراست که سریع رشد می کند، تا 15 سانتی متر رشد می کند، گل های بسیار زیبایی را تشکیل می دهد، با برگ های گوشتی، سبز و آبی و ظاهر نرم و پودری دارای پوشش آردی شکل است. گل ها تا 25 سانتی متر قطر رشد می کند و آزادانه جوانه می زنند. در بهار، ساقه هایی به ارتفاع 20 سانتی متر تولید می کند که دارای گلهای کوچک، زنگوله ای، نارنجی و زرد است. این آچواریا به راحتی جوانه می زند و یک انتخاب عالی برای باغ های صخره ای، باغ های روی پشت بام یا ظروف است.

اچواریا پری آبی

اچواریا پری آبی

اچواریا پری آبی:

اچواریا پری آبی یک گل جمع و جور با برگهای کوچک و سبز خاکستری است که به شکل لوتوس به سمت بالا رشد می کند. این بوته دارای رنگ بی نظیر آبی پاستلی است. این برگ ها تا حدی به شکل بیل هستند و کل گل با یک پوشش پودری از موم اپیکوتیکولار پوشیده شده است.

آچواریا حاشیه آبی:

آچواریا حاشیه آبی یک نوع دوست داشتنی است که گل های فشرده ای با برگهای متقارن، با حاشیه چین دار و سبز آبی را تولید می کند. این ترکیبی جدید از آچواریا است که از ترکیب آچواریا و ایمبریکاتا Echeveria x imbricate تولید می شود و گل هایی به رنگ برگهای آبی-طاووسی به قطر 30 سانتی متر با حاشیه های چین خورده تشکیل می دهد. گل ها به شکل زنگوله و به رنگ زرد و نارنجی است.

آچواریا شاهزاده آبی(مات لیختن اشتاین):

آچواریا شاهزاده آبی یک گل جذاب به شکل گل رز با برگهای سبز آبی تیره است که در آفتاب کامل برنزه می شود. گل های نارنجی و قرمز متضاد با برگ های آن از اواخر بهار روی ساقه های بلند آن ظاهر می شوند.

آچواریا آسمان آبی:

یک بوته آبی و صورتی است که شکلی شبیه آچواریا ایمبریکاتا (Echeveria imbricata) دارد، یعنی برگهای پهن و قاشقی شکل. این محصول یک گیاه پرورشی بزرگ است و در نهایت به قطر 30 سانتی متر می رسد. این گیاه یک پوشش ضخیم و پودری آرد شکل دارد که از آن در برابر آفتاب کامل محافظت می کند. نوک برگها وقتی در زیر نور آفتاب رشد کنند، عمیقاً صورتی رنگ می شوند.

آچواریا آبی سورپرایز:

آچواریا آبی سورپرایز به دلیل داشتن برگ های آبی گوشتی، نام خود را به دست آورده است. تحت استرس، آنها به رنگ صورتی ثابت تبدیل می شوند.

اچواریا قوی آبی:

اچواریا قوی آبی برگهای سبز و آبی روشن تولید می کند که گل های کاملی را تشکیل می دهد. گیاهان آبداری که انتهای مخروطی دارند که به زیبایی آنها می افزاید.

اچواریا قوی آبی

اچواریا قوی آبی

اچواریا کالدرونیا:

اچواریا کالدرونیا یک بوته گیاه آبدار است که تا 12.5 سانتی متر قطر رشد می کند. برگها ی باریک آن، با طول 6 سانتی متر، تا 1 سانتی متر عرض، سبز با راس مایل به قرمز، که برگهای آن می توانند با افزایش سن کاملا قرمز شوند. گل های نارنجی با نوک زرد شاداب را روی شاخ و برگهای سبز ایجاد می کنند، روی خوشه منحنی آن تعداد بسیاری گل ایجاد می شود.

اچواریا کالیکوزا:

اچواریا کالیکوزا یک گیاه آبدار است که در جوانی به رنگ سبز روشن است و با بالغ شدن مایل به صورتی می شود. گونه ای بسیار نادر از گیاه آچواریا است.

اچواریا کانته یا اچواریا سفید:

اچواریا کانته گونه بسیار زیبایی است که مربوط به آچواریا سابریگیدا است. این گیاه از نظر مقدار پوشش آردی و رنگ برگ های چین دار با آچواریا سابریگیدا متفاوت است، برگ های این گیاه باریک تر و ضخیم تر و همچنین به طور کلی طولانی تر از آچواریا سابریگیدا هستند و گلها کاملاً متفاوت هستند. گلهای آن تکی هستند، اما گاهی اوقات چند خوشه نیز ایجاد می کنند و می توانند به اندازه تقریباً 30-40 سانتی متر قطر رشد کنند. در اواخر تابستان، شکوفه های گل صورتی و نارنجی می دهد.

اچواریا کارمینه:

اچواریا کارمینه تا قطر 20 سانتی متر رشد می کند و روی ساقه های بلند (تا 30 سانتی متر) گل های نارنجی تشکیل می دهد.

آچواریا رنگارنگ:

آچواریا رنگارنگ یک گیاه آبدار زیبا با قد و اندازه 6 سانتی متر با ساقه های کوتاه و بوته های بسیار صاف تا قطر 12.5 سانتی متر است. برگهای گوشتی کشیده یا بیضوی، سبز خاکستری با حاشیه های مایل به سفید و قرمز در شرایط نور زیاد، تا 10 سانتی متر طول و تا 3 سانتی متر عرض هستند. گلها به رنگ قرمز مایل به نارنجی و به صورت خوشه ای قرار گرفته اند.

اچواریا کارمینه

اچواریا کارمینه

اچواریا کاسیس زمستانه:

اچواریا کاسیس زمستانه گلی آبدار زیبا، صورتی و گلگون با 20 سانتی متر است، قلبی به رنگ سبز نقره ای نشان می دهد رشد جدیدی در راه است! قطر بوته ها تا 20 سانتی متر است. رنگ آمیزی این گیاه آن را به عنوان یک ترکیب مناسب برای تمام ظروف و باغ ها تبدیل می کند.

اچواریا چیکلنسیس:

اچواریا چیکلنسیس یک اچواریای متوسط و دارای ساقه کوتاه، دارای شاخه ای با 15 سانتی متر قد است. برگها باریک، کشیده، با سطح بالایی مقعر، سبز تا سبز خاکستری، تا 15 سانتی متر طول و تا 2.5 سانتی متر عرض دارند. بوته به حالت ایستاده، چند شاخه ای و با طول 30 سانتی متر است. گلها به رنگ نارنجی مایل به قرمز با نوک زرد و تا 20 سانتی متر طول هستند.

اچواریا چیهواهوا انسیس Echeveria chihuahuaensis:

اچواریا چیهواهوا انسیس یک گیاه آبدار شیرین در خانواده گیاهان سنگ تراش (Crassulaceae) است. برگ ها به رنگ آبی مایل به خاکستری با لبه های صورتی هستند، آنها به شکل بوته ای به قطر 10 سانتی متر رشد می کنند. ساقه های بلند در بهار ظاهر می شوند، گلهای صورتی مرجانی با درون زرد دارند.

اچواریا چیلون انسیس (گروتشولتن):

اچواریا چیلون انسیس دارای برگ هایی متراکم متناوب، غالباً بدون پایه، دوکی، تیز، کامل، کرکدار، صاف، ضخیم، با 2.5 سانتی متر طول و 1 سانتی متر عرض است. اچواریا چیلون انسیس با برگهایی 2.5 سانتی متری و ساقه 10 سانتی متری، گیاهی نسبتاً کوچک است. گل ها زرد هستند.

اچواریا کریس:

اچواریا کریس یک گیاه جذاب با برگ های سبز لیمویی است و همه در یک بوته جمع و جور قرار می گیرند. نوک برگها به رنگ صورتی مایل به قرمز است و به آن رنگی لطیف می دهد.

اچواریا کریس

اچواریا کریس

اچواریا کریسمس:

اچواریا کریسمس گیاهی آبدار زیبا و به شکل بوته است و دارای بوته ای محکم و تا 20 سانتی متر ارتفاع وبرگ های گوشتی و سبز با یک رنگ قرمز نزدیک لبه ها و ستون انتهایی قرمز تیره است. گل ها روی یک ساقه باریک هستند و تا 40 سانتی متر طول و به رنگ زرد تا نارنجی روشن هستند.

اچواریا کروما (زیگی نونیم):

اچواریا کروما گیاهی آبدار و دارای بوته محکمی است که دارای رنگ های روانگردان از سبز، آبی، بنفش و هلویی است که همه باهم دیده می شوند. این تنوع بسته به نوری دارد که در آن رشد می کند، بسیار متغیر است. هر ساله می تواند یک ساقه شکوفه بلند تولید کند که از آن گلهای زرد و زنگوله ای آویزان است.

اچواریا کوکینیا:

اچواریا کوکینیا یک گیاه آبدار است که بوته ای تشکیل می دهد که ارتفاع آن تا 60 سانتی متر یا بیشتر است که تمایل به انشعاب در پایه دارد. در ابتدا، ساقه های آن به حالت سجده درآمده و به درون خاک فرو میروند وریشه می زنند و به صورت توده ای گسترش می یابد. قسمت های تولید مثلی این گیاه به جز قسمت داخلی گل ها، نرم است. برگ ها با غلاف های نقره ای پوشیده شده و گاهی در حاشیه قرمز رنگ می شوند. در اواخر زمستان تا بهار، گل های نسبتاً بزرگ، به رنگ نارنجی مایل به قرمز با پرچم زرد روشن تا 30 سانتی متر ظاهر می شوند. این گونه از قسمت های قدیمی ساقه، تعداد زیادی ریشه های هوایی نازک مو مانند تولید می کند.

اچواریا رنگی(زوسونگ):

اچواریا رنگی یک گیاه آبدار زیبا و بزرگ است که عمدتا یک بوته تکی، با قطر حداکثر 40 سانتی متر، با برگ های برجسته نقره ای، قائم، قوس دار، گوشتی، لنس شکل و دارای یک نقطه ظریف قرمزدر لبه است. گلهای شیرین و صورتی و ساقه های قوسی در اواسط تابستان ظاهر می شوند تا بریزند.

اچواریا رنگی

اچواریا رنگی

اچواریا رنگی اف برندتی:

اچواریا رنگی اف برندتی یک گیاه آبدار کوتاه، جمع و جور و بوته ای است. این نوع شکل چشم نوازی از گیاه آچواریا رنگی است، با برگ های باریک با نوک تیز و رنگ آمیزی زیبا و نارنجی قرمز در نور شدید. گل های صورتی شیرین و ساقه های قوسی از اواسط تابستان ظاهر می شوند تا ریزش کنند.

اچواریا تغییر رنگ:

اچواریا تغییر رنگ، گیاهی آبدار با برگ های سبز و آبی عمیق است که حاشیه های بنفش / صورتی زیبایی دارد. این آچواریا به شکل بوته است و هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتی رنگهای زنده تری را نیز به نمایش می گذارد.

اچواریا کرنولاتا:

اچواریا کرنولاتا یک گیاه آبدار چند ساله است که دارای برگهای سبز پررنگ یا سبز خاکستری است که با گلهایی که شبیه کنگر فرنگی هستند. برگ ها از پاییز تا بهار درخشان ترین حالت خود را دارند و پس از آن گل هایی با ماندگاری طولانی به رنگ های صورتی، قرمز یا زرد تولید می کنند.

آچواریا کریمسون تاید (کاشت دلربا):

آچواریا کریمسون تاید یک دورگه خاص از آچواریا است که بوته های بزرگ با قطر 25 سانتی متر از برگها را تشکیل می دهد که دارای حاشیه برگ های منحصر به فرد و رنگی مشخص و غیر معمول و موج دار و ضخیم است. مرغ های مگس خوار ساقه های بلند و گلدار شکوفه دار با گلهای زنگوله ای شکل پر از شهد را دوست دارند.

اچواریا کرینولین رافل:

اچواریا کرینولین رافل گیاه شیره دار خیره کننده ای است که تا 20 سانتی متر قد دارد، دارای گل های کاملاً موج دار، گوشتی و سبز خاکستری با قطر تا 15 سانتی متر و لبه نرم و قرمز است که در آفتاب کامل شدت بیشتری دارد. گل های نارنجی قرمز از اواخر تابستان روی ساقه های بلند آن ظاهر می شوند.

اچواریا کرینولین رافل

اچواریا کرینولین رافل

اچواریا مکعب یخ زده:

اچواریا مکعب یخ زده گیاه آبدار خیره کننده ای است، بلندی آن تا 20 سانتی متر، دارای برگ های بنفش یاسی تا صورتی بنفش. به سرعت رشد می کند و می تواند آزادانه جوانه بزند، و خوشه های جذابی از گل ایجاد می کند که قطر آنها تا 25 سانتی متر می رسد.

اچواریا کولیبرا:

اچواریا کولیبرا نوعی ترکیبی است که بوته هایی با قطر 18 سانتی متر یا بیشتر با برگ های آبی کم رنگ و حاشیه ای موج دار صورتی تشکیل می دهد. هر برگ دارای یک قسمت بیضی شکل بلند و برجسته است که در سطح بالایی به عنوان “کارونکل” شناخته می شود. با گذشت زمان، “کارونکل” باعث می شود که برگ در حاشیه به سمت پایین پیچیده شود، و در نتیجه یک برگ لوله ای ایجاد می شود که یاداور مار کوبرایی است که برای حمله آماده است.

اچواریا کاسپی دیتا (گروتشولتن):

اچواریا کاسپی دیتا یک گیاه آبدار چند ساله با برگهای سبز پررنگ یا سبز خاکستری با نوک قرمز، تا طول 10 سانتی متر است با بوته هایی که اغلب شبیه کنگر فرنگی هستند. برگ ها از پاییز تا بهار درخشان ترین حالت خود را دارند و پس از آن گل هایی با ماندگاری طولانی به رنگ صورتی و نارنجی تولید میکنند.

اچواریا ماه تاریک (گیاهان آلتمن):

با گل های متحدالمرکز متشکل از تعداد زیادی برگ های بنفش تا سیاه عمیق مشخص می شود. این گونه در مقایسه با سایر گیاهان موجود در تیره آچواریا سریع تر رشد می کند و سریعا تکثیر می شود. ماه تاریک در برابر بیماری و خرد شدن مقاوم تر است (مثل سندرم استرس تابستانی، که در برخی از آچواریا ها اتفاق می افتد، به ویژه انواع با برگ های تیره).

اچواریا دکورا (کلبکرل):

اچواریا دکورا یک گیاه آبداربی نظیر و زیبا است. تزئینات برگ های بزرگ این گیاه شامل سایه های باورنکردنی صورتی می باشد که در شرایط استرس (آفتاب کامل، نوسان درجه حرارت) قرمز می شوند. این گیاه دارای برگهایی به شکل قاشق بلند است که بسیار دور از یکدیگر رشد می کنند. در ماه های تابستان شکوفه های صورتی می دهد.

اچواریا دارن برگی

اچواریا دارن برگی

اچواریا دارن برگی(بانوی نقاشی شده):

اچواریا دارن برگی یک گیاه آبدار همیشه سبز است، با 10 سانتی متر قد، و یک پایه کوچک و متراکم از برگهای بتکده ای، مات، نوک مویی و گوشتی دارد. از اواخر زمستان تا تابستان، ساقه های صورتی – قرمز را تولید می کند که دارای گل های زرد فنجانی شکل و نوک های قرمز “رنگ شده” هستند.

اچواریا دیفراکتن:

اچواریا دیفراکتن یک گونه نادر است، که در ارتفاع کم در جنگل های برگریز استوایی در دره های روی سنگ های آتشفشانی رشد می کند. به دلیل از دست دادن زیستگاه، در معرض نابودی است. این گیاه گونه ای گلدار، چند ساله، ساقه ای یا ساقه کوتاه و شاداب است که گل های تکی و مسطح را با طول 2-5 سانتی متر و عرض 10 سانتی متر تشکیل می دهد. برگ ها تا نوک گرد شده و به رنگ بنفش مایل به قرمز یا صورتی مایل به خاکستری مایل به بنفش با راس کرمی رنگ می باشند.

از اواخر زمستان تا بهار چندین ساقه شکوفا از مرکز بوته تولید می شود. با افزایش سن گیاه، با ظهور برگ های روی ساقه و با ظهور تعداد بسیاری از گل های نارنجی کم رنگ، گیاه به راحتی خم می شود و شادابی قبلی خود را ندارد. گیاهان جدید را می توان از برگچه های کوچک روی ساقه گیاه پرورش داد. این گیاه سریع رشد نمی کند اما روی گیاهان کوچک رشد می کند. این گیاه به طور معمول یک گیاه منزوی در زیستگاه خود است اما در محل کشت گیاهان سنتی اغلب در یک مکان قرار می گیرند.

اچواریا دندو:

اچواریا دندو گیاهی آبدار و بوته ای شکل است و دارای برگ های فوق العاده جمع و جور، ضخیم و سبز خاکستری است. نوک برگها دارای یک ستون کوچک و نرم است که گاهی قرمز می شود. حاشیه برگ ها با موهای کرکی پوشانده شده است و منحصر به این گیاه است، و باعث می شود در میان جمعیت قابل تشخیص باشد.

اچواریا دوریس تیلور:

اچواریا دوریس تیلور یا رز پشمی، یک گل رز باز است که برگهای آن با لایه ضخیمی از کرک های مژه ای پوشانده شده است. به رنگ سیب سبز روشن با نوک برگهای قرمز کم رنگ است که در زیر نور آفتاب رشد می کند. گل رز پشمی به راحتی جوانه می زند و توده های بزرگ خوبی ایجاد می کند. این آچواریا ترکیبی از آچواریا پولویناتا و آچواریا ستوزا (Echeveria pulvinata و Echeveria setosa) است.

اچواریا دیفراکتن

اچواریا دیفراکتن

اچواریا رز خاکی (گل گرد و غبار):

اچواریا رز خاکی گیاهی جذاب و آبدار با رنگ آمیزی خیره کننده و متغیر است. برگهای پهن و نقطه دار آن به رنگ صورتی و بنفش است و وقتی در زیر نور آفتاب رشد می کند، رنگ آن عمیق تر می شود. این گیاه یک پوشش ضخیم از موم طبیعی دارد که هم باعث می شود آفتاب کامل را تحمل کند و هم ظاهر نرم و پاستلی به آن می دهد. اگرچه تولید مثل آن کند است، اما ‘رز خاکی یک ساقه شکوفه دار بلند تولید می کند که گلهای مرجانی و زنگوله ای از آن آویزان است.

اچواریا الگانس یا گلوله برفی مکزیکی:

اچواریا الگانس یا گلوله برفی مکزیکی یک گیاه آبدار محبوب است که بوته های فشرده ای از برگ های سبز و مایل به سبز و قهوه ای تشکیل می دهد. این یک گونه متغیر با اشکال مختلف است که فقط تفاوت های جزئی در اندازه و شکل برگ و رنگ گل ها دارد. گیاهانی که در زیر نور آفتاب رشد می کنند می توانند رنگ صورتی زیبایی داشته باشند.

اچواریا الگانس تمشک یخی:

اچواریا الگانس تمشک یخی گیاهی آبدار و ظریف، برگهای قاشقی شکل ایجاد می کند که سبز روشن به نظر می رسند و سپس به سمت نوک برگ رنگ صورتی عمیق تر می شود. این گیاه به یک توده جامد تبدیل خواهد شد و در تابستان گل های کرم رنگی را روی ساقه های بلند خود تولید می کند. تصور می شود این گیاه از ارقام آچواریا الگانس باشد.

اچواریا اوریکلمیس:

اچواریا اوریکلمیس یک گیاه گلدار و نرم است که معمولاً یک گل منفرد دارد و عرض آن به حدود 9 تا 15 سانتی متر می رسد. برگ های آن صاف، کاملاً منقطع، دوکی شکل، به رنگ سبز روشن مایل به سفید و در معرض نور تیره تر است. در تابستان، گیاه اچواریا اوریکلمیس گلهای کوچک زرد سالمونی را روی ساقه های بلند شکوفا می کند.

اچواریا

اچواریا

آچواریا اتنا:

آچواریا اتنا گیاهیی ترکیبی و دیدنی و جذاب است که بوته هایی با قطر 30 سانتی متر تشکیل می دهد. برگ ها به رنگ آبی مایل به بنفش و دارای زگیل یا برامدگی است. گل ها به شکل زنگوله، قرمز نارنجی و در خوشه های طولانی ظاهر می شوند و در تابستان شکوفا می شوند. نام خود را از کوه اتنا، آتشفشانی در سیسیل، ایتالیا گرفته است.

اچواریا اکسپاریاتا:

اچواریا اکسپاریاتا همچنین به عنوان کرمنیا اکسپاریاتا شناخته می شود، یک گیاه آبدار با رشد کم و چند ساله با قد 10 سانتی متر است. روی تاج ساقه را بوته متراکمی از برگ ها پوشانده است و گل های جدید در قسمت برهنه زیر تاج رشد می کنند. برگها لعاب دار و طول آنها تا 2.5 سانتی متر است. خوشه تا 12.5 سانتی متر طول می رسد و گل هایی به رنگ صورتی دارد.

اچواریا فیمبریاتا:

اچواریا فیمبریاتا بوته ای به رنگ مارون از برگهای بزرگ بیضی تولید می کند که هر کدام دارای لبه های مویین ظریف هستند که در زیر نور خورشید قرمز می شوند. این گیاه یک ساقه ضخیم بسیار منحصر به فرد ایجاد می کند و در بهار شکوفه های صورتی نئون تولید می کند.

اچواریا اکسپاریاتا

اچواریا اکسپاریاتا

اچواریا فلور بلان:

اچواریا فلور بلان گیاهی آبدار به رنگ سبز کم رنگ و بوته ای شکل با برگ هایی است که در حاشیه آن رنگ صورتی قرار گرفته است. این برگهای پودری رنگ پاستلی زیبایی را ایجاد می کنند که باعث می شود این گیاهان زیبا برای اضافه شدن به هر باغچه یا باغی مناسب باشد.

اچواریا فولگنس ابتوسیفولیا:

اچواریا فولگنس ابتوسیفولیا یک گیاه شیره دار کم رشد به عرض حدود 20 سانتی متر است که در ابتدا صاف روی زمین رشد می کند و بعداً روی یک ساقه کوتاه قرار می گیرد، یک بوته باز از برگهای خاکستری لک دار 10 تا 13 سانتی متر که به صورت صاف قرار می گیرند و دارای رنگ صورتی هستند. در تابستان، روی خوشه خم شده 20 تا 30 سانتی متر، گلهای مایل به قرمز خیره کننده ای ظاهر می شوند. این گونه در گروه گیبی فلورا قرار دارد و از نظر کوچکتر بودن با گیبی فلورا متفاوت است.

اچواریا فولگنس:

اچواریا فولگنس یک گیاه شیره دار کم رشد به عرض حدود 20 سانتی متر است که در ابتدا صاف روی زمین رشد می کند و بعداً روی یک ساقه کوتاه قرار می گیرد، یک بوته باز از برگ های خاکستری لک دار 10 تا 13 سانتی متر که به صورت صاف قرار می گیرند و دارای رنگ صورتی هستند، در تابستان، روی خوشه خم شده 20 تا 30 سانتی متر، گل های مایل به قرمز خیره کننده ای ظاهر می شوند که داخل آن به رنگ زرد آلو است. این گونه در گروه گیبی فلورا قرار دارد و از نظر کوچکتر بودن با گیبی فلورا متفاوت است.

اچواریا فولگنس

اچواریا فولگنس

اچواریا کهکشان آبی:

اچواریا کهکشان آبی یک بوته آبی یخی خیره کننده با برگهای بزرگ و موج دار تولید می کند. این نوع فرم باز و گسترده ای دارد و قطر آن به 15 تا 20 سانتی متر می رسد اما در سطح زمین رشد میکند. آزادانه جوانه می زند و هر بهار شکوفه های زرد و زنگوله ای شکل ایجاد می کند. هنگامی که در معرض نور آفتاب قرار داشته باشد می تواند نقاط صورتی روشن در نوک برگ های خود تشکیل دهد.

اچواریا گیبی فلورا یا تلخ و شیرین:

اچواریا گیبی فلورا یا تلخ و شیرین دارای بوته ای است که عرض آن به حدود 40 سانتی متر می رسد. ویژگی شناسایی آن خط سفید مشخص لبه برگ آن است. این گیاه ترکیبی و تنومند، بلند و پرتحرک است که بندرت منشعب می شود، از نظر عادات شبیه به اچواریا گیبی فلورا است، نوک ساقه آن بدون برگ است ولی روی آن تا 20 برگ پهن، که در قاعده باریک و گوشتی هستند، به رنگ چوب ماهاگونی قرار دارد. حاشیه برگها چین دار و موج دار است.

اچواریا گیبی فلورا کارونکولاتا:

اچواریا گیبی فلورا کارونکولاتا گونه ای از گیاه گیبی فلورا است که روی برگ های آن توده هایی مانند زگیل ناهموار وجود دارد که به آن جریان گفته می شود که در سطح بالایی برگ ها دیده می شود. طول ساقه تا 30 سانتی متر و قطر آن تا 2.5 سانتی متر است. برگها به رنگ خاکستری سبز با قرمز و تا 20 سانتی متر طول رشد می کنند.

اچواریا گیبی

اچواریا گیبی

اچواریا گیبی فلورا متالیکا:

متالیکا یک گیاه چند ساله آبدار و همیشه سبز، بوته ای با ساقه های کوتاه از برگ های سبز برنزی به شکل قاشق، لبه موج دار، فلزی با حاشیه صورتی و طول آن تا 20 سانتی متر است. این نژاد دارای گلهای مایل به قرمز زنگوله ای شکل از داخل زرد است.

اچواریا گیگانتا:

اچواریا گیگانتا یک گیاه بزرگ آبدار از گروه ایچوریا گیبی فلورا است که ساقه های بدون شاخه ی آن تا 45 سانتی متر بالا می رود و دارای بوته های باز 60 سانتی متر بزرگ، گسترده، قاشقی شکل، سبز تا خاکستری است. برگ های آن در راس کمی موج دار و حاشیه مایل به قرمز دارند.

اچواریا گیلوا:

اچواریا گیلوا یک گیاه آبدار شگفت انگیز است که بوته و برگهای سبز و براق دارد. نوک هر برگ با یک نقطه قرمز به پایان می رسد. برگ ها با تابش خورشید و دمای بالا قرمز می شوند.

اچواریا گلوبولیفلورا:

اچواریا گلوبولیفلورا دارای برگ های سبز دوکی – منقوش است. نوک برگ ها مایل به قرمز است. گل های این گیاه کوچک و قرمز – نارنجی هستند که روی یک ساقه گل به طول 25 سانتی متر رشد می کنند.

گیاه گوشتی

گیاه گوشتی

اچواریا گلوبلوسا:

یک گیاه آبدار بسیار زیبا با بوته های فشرده با برگ های گوشتی و نوک تیز است. به راحتی گسترش می یابد در نتیجه یک خوشه جمع و جور کوچک را تشکیل می دهد. قطر بوته ها تا 5 سانتی متر است و خوشه از 15 سانتی متر بلندتر نمی شود. برگ ها آبی کمرنگ هستند و می توانند با رنگ صورتی ترکیب شوند. گل هایی به رنگ زرد – نارنجی با رنگ روشن تولید می کند که روی ساقه های کوتاه بالای بوته رشد می کنند.

اچواریا گولدن گلو:

اچواریا گولدن گلو (مرغ و جوجه ی طلایی) یک گیاه آبدار همیشه سبز و تشکیل دهنده خوشه است. این گل می تواند تا 30 سانتی متر بلند شود، با بوته هایی به عرض 25 سانتی متر متشکل از برگ های گسترده، سبز کمرنگ تا سبزمایل به زرد و قاشق مانند، در تابستان در هنگام رشد در معرض آفتاب حاشیه برگ ها می تواند صورتی شود. گیاهی انفرادی به نظر می رسد و جوانه زنی کندی دارد اما در نهایت می تواند با ساقه هایی که روی زمین گسترده می شوند، خوشه ای به عرض 45 سانتی متر یا بیشتر تشکیل دهد.

اچواریا گلد مانی:

روی ساقه هایی عمودی رشد می کند که در ابتدا قائم و بوته ای هستند، معمولا در محل گره ها ساقه ها خم می شوند در روی زمین ریشه می زنند و گاهی به ارتفاع 20 سانتی متر می رسند. برگهای آن کرکی، براق، دوکی خطی، به طول 2 – 3 سانتی متر، تی، دارای فرورفتگی، به رنگ سبز کم رنگ و با حاشیه بنفش است.

اچواریا گریسا:

اچواریا گریسا یک بوته با رشد کم است که گیاهی شبیه به آچواریا فولجنس یا آپتوسیفولیا تشکیل می دهد اما برگ های آن ها از نظر ضخامت متفاوت هستند. این گیاه به ندرت کاشته می شود و یکی از گونه های کمتر جذاب آچواریا از گروه گیبی فلورا محسوب می شود، با این وجود گلهای آن یک رنگ صورتی دوست داشتنی دارد و کاملاً تزئینی است. برگ های آن به رنگ سبز تیره تا سبز نرگسی، دانه دانه و گاهی اوقات نقاط به رنگ بنفش پررنگ. در دسامبر و ژانویه شکوفا می شود.

اچواریا هالبینگری:

اچواریا هالبینگری یک گیاه آبدار با برگ های خاکستری بوته ای است که جوانه می زند و یک گیاه تپه ای کوچک متراکم ایجاد می کند. در اواسط بهار این گل با لوله های زرد که در پایه صورتی کم رنگ هستند شکوفا می شود. این گیاه کوچک می ماند و آزادانه تکثیر می شود، شبیه آچواریا پرولیفیکا.

اچواریا هالبینگری

اچواریا هالبینگری

اچواریا هالبینگری گلدیانا:

اچواریا هالبینگری گلدیانا یک گیاه آبدار بدون کرک و بدون پایه است که گل های متراکمی را تشکیل می دهد. برگهای آن به رنگ سبز کاهویی یا به رنگ قهوه روشن یا کدر، با پایه ای زاویه دار به طول 4 سانتی متر رشد می کند. ساقه های نازک آن با قدرت گل های خمیده گیاه را نگه می دارند.

اچواریا هارمسی:

اچواریا هارمسی، که معمولاً با نام گیاه با شکوه یا آچواریای قرمز شناخته می شود، یک درختچه همیشه سبز آبدار و بومی مکزیک است. این یک گیاه آبدار شاخه ای و به هنگام بلوغ انبوه است و تا 30 سانتی متر قد دارد و دارای بوته هایی متشکل از برگ های سبز باریک دارای لبه های قرمز است. گلهای در قسمت نوک زرد، و بقیه آن قرمز روشن هستند، به شکل زنگوله، تا 1.5 سانتی متر طول دارند و در بهار ظاهر می شوند.

اچواریا رابی اسلیپرس:

اچواریا رابی اسلیپرس یک گیاه آبدار و بوته ای با طول 30 سانتی متر می باشد، دارای ساقه های چوبی است که به شدت متراکم با شاخ و برگ گیاهان پوشانده شده است. رنگ و بافت برگ های آن قلب شما را گرم می کند. آنها به رنگ سبز هستند، به صورت پارو که با پارچه ای نرم و نقره ای پوشانده شده اند. نوک برگها به رنگ صورتی – قرمز عمیق است. گل ها به رنگ نارنجی روشن، به شکل زنگوله و به صورت دسته ای روی ساقه هایی که پر از شاخ و برگ می باشد، قرار گرفته اند.

اچواریا رابی اسلیپرس

اچواریا رابی اسلیپرس

اچواریا هتروسپالا (گیاه کمیاب):

اچواریا هتروسپالا یک بوته متراکم به عرض 5 سانتی متر تشکیل می دهد. برگ های پایه آن نوک تیز، کدر و شاید لک دار هم باشد که طول آنها حدود 3 سانتی متر است. هنگامی که شکوفه می زند، یک ساقه 15 سانتی متری با برگ هایی تولید می کند که در انتها به گلهای بسیار زیبایی می رسد.

اچواریا کوتوله:

اچواریا کوتوله یک گیاه آبدار با رشد کم است و یک بوته متراکم با برگهای تیز به طول 5 تا 6 سانتی متر تشکیل می دهد. هنگامی که شکوفه می زند، یک ساقه گل تقریباً 10 سانتی متری نازک با گل های ریز قرمز – سالمونی تولید می کند.

اچواریا هیالینا:

اچواریا هیالینا یک گیاه آبدار بدون ساقه با برگهای متراکم و پرجمعیت و مایل به سفید متبلور با حاشیه های نازک، هیالینی و نوک های صورتی مایل به خاکستری است. در ژانویه و فوریه، در انتهای ساقه برگ های بلند و باریک گل های زنگوله ای شکل به رنگ صورتی-سبز شکوفه می زند.

آچواریا رز آبی یا اچواریا ایمبریکاتا:

اچواریا ایمبریکاتا (با نام آچواریا رز آبی) تنومند و محبوب، یک گیاه آبدار کوچک و همیشه سبز است که بوته های متراکم از برگ های گوشتی، نعلبکی شکل، به رنگ سبز و آبی تشکیل می دهد. خیلی آزادانه جوانه می زند. جوانه ها دور بوته مادر را احاطه می کنند و دایره های مشترکی ایجاد می کنند. در بهار و اوایل تابستان، یک خوشه گلدار دارای گل های کوچک نارنجی رنگ زنگوله ای به نمایش در می آید.

این یکی از مقاوم ترین انواع آچواریا است، که می تواند مدت زمان کوتاهی تا دما -6 درجه سانتیگراد را تحمل کند. این گونه یکی از قدیمی ترین هیبریدها است و از تلاقی آچواریا گلوکا و متالیکا ناشی می شود. یک انتخاب عالی برای باغ های صخره ای یا ظروف می باشد.

آچواریا رز آبی یا اچواریا ایمبریکاتا

آچواریا رز آبی یا اچواریا ایمبریکاتا

اچواریا نعناع ایرلندی:

اچواریا نعناع ایرلندی فرزند حاصل از ترکیب آچواریا درنبرگی و رانیونی است. این گیاه را می توان با استفاده از برگ های سبز نعناعی درخشان که دارای شکل لوله ای مشخصی هستند و به صورت یک الگوی خمیده رشد می کنند، شناسایی کرد. این گیاه تمایل به رشد حدود 15 سانتی متر دارد. مانند اکثر گیاهان آچواریا، به راحتی جوانه هایی تولید می کند که می توانند از هم جدا شوند و به عنوان گیاهان جدید شروع به رشد کنند. گاهی اوقات گل های نارنجی زیبایی تولید می کند که اگر گیاهان در فضای باز نگهداری شوند، باعث جذب مرغ مگس خوار می شوند.

اچواریا جوارنسیس:

اچواریا جوارنسیس (جواریز مرغ و جوجه) گیاهی جذاب به شکل بوته است که تا 25 سانتی متر رشد می کند، گاهی اوقات به صورت تکی و گاهی اوقات به صورت توده ای رشد میکند.

اچواریا کیمناچی:

اچواریا کیمناچی یک بوته تکی با قطر 4.5 سانتی متر و ارتفاع حداکثر تا 5 سانتی متر تشکیل می دهد. برگ های آن سبز تا سبزابی، دارای حاشیه های گرد و محدب در دو طرف است. 1-4 خوشه گلدار بلند تولید می کند که دارای گل های آزاد کوچک، سبز تا زرد با راه راه مایل به قرمز است.

اچواریا لاوی:

اچواریا لاوی یکی از جذاب ترین انواع آچواریا است. این گونه رشد بسیار کندی دارد و بسیار پرطرفدار است که دارای برگ های پودری آبی خاکستری مایل به سفید و گل های هلویی رنگ است و تا 15 سانتی متر رشد می کند اما ممکن است سال ها طول بکشد. قطر بوته تا 12.5 سانتی متر است. این گیاه بسیار متقارن و زیباست چه گل داشته باشد یا نه.

اچواریا لاوی

اچواریا لاوی

اچواریا لئوکوتریچا:

اچواریا لئوکوتریچا همچنین به عنوان گونه ی پولویناتا نیز شناخته می شود. این گیاه، درختچه ای زینتی و شاداب است. طول آن می تواند تا 15 سانتی متر برسد. برگ ها به طور انبوه با کرک های نقره ای پوشیده شده است که در نوک برگ ها قهوه ای می شوند. گل ها قرمز رنگ هستند.

اچواریا لیلاسینا:

اچواریا لیلاسینا همچنین به عنوان آچواریا روح نیز شناخته می شود، یک Echeveria جذاب و با رشد آهسته تا قد 15 سانتی متر است. برگها گوشتی، قاشقی شکل، مایل به خاکستری نقره ای هستند و به صورت بوته ای متقارن به قطر 17.5 سانتی متر چیده شده اند. گل ها صورتی کم رنگ یا صورتی مرجانی هستند.

اچواریا لایم ان چیل:

اچواریا لایم ان چیل یک گیاه آبدار است که بوته های سبز و سبز لیمویی از برگ های زمخت تشکیل می دهد. نوک برگ های آن اغلب قرمز پررنگ است تا رنگ و بویی کامل به آن ببخشد. برای ایجاد خوشه های جذاب بطور گسترده جوانه می زند. در بهار و تابستان، رزانه بالغ بر چهار تا پنج خوشه گل با گل های زنگوله ای، مرجانی و طلایی تولید می کنند.

اچواریا لولا:

اچواریا لولا نتیجه شگفت انگیز پیوند آچواریا لیلاکینا و درسینا می باشد، گیاهی زیبا و شاداب است با قد 15 سانتی متر). این یک بوته تراشیده شده با قطر حداکثر 15 سانتی متر با شکلی تا حدی “رز مانند” تشکیل می دهد. برگ های آن به رنگ مرمر آلاباستر با ته رنگ بنفش مایل به صورتی در نوک بوته است.

اچواریا لانگیسیما:

اچواریا لانگیسیما یک گیاه چند ساله زیبا و شاداب با بوته هایی متشکل از برگ های سبز با حاشیه قرمز است. دارای رنگ قرمز پر رنگ در برگهای خود در نور مناسب است. طول برگ ها 4.5 سانتی متر و عرض آنها 2 سانتی متر است. طول گل های زنگوله ای آن تا 3 سانتی متر، گل ها در پایه قرمز مرجانی روشن، در وسط به رنگ زرد کم رنگ و در راس سبز هستند. این گونه ی زیبا و بسیار پرطرفدار به ندرت جوانه می زند و رشد آن بسیار کند است.

اچواریا لانگیسیما

اچواریا لانگیسیما

اچواریا لوته آ:

اچواریا لوته آ (همچنین به آن آچواریا زرد نیز می گویند) گیاهی زیبا، کوچک، تکی و انبوه و شاداب با عرض 20 سانتی متر با برگ های باریک تا 15 سانتی متر طول، بنفش مایل به قرمز است که در حاشیه ها ثابت می شود، دارای یک گودی در وسط برگ در سطح فوقانی که در سطح پایین سبز رنگ است ایجاد می کند، و به گیاه ظاهری دو رنگ متمایز می دهد.

این رنگ آمیزی و شکل برگ برجسته ترین حالت خود را هنگام تنش آبی یا رشد در آفتاب کامل نشان می دهد. با آبیاری منظم گیاهان کمی صاف رشد می کنند و سبزتر هستند. خوشه گل بدون شاخه در تابستان ظاهر می شود و از بالای شاخ و برگ مستقیما بالا می رود و به سمت نوک آن کمانی شکل می شود به طوری که گل های زرد شفاف آن به سمت پایین قرار می گیرند.

اچواریا لیونسی:

اچواریا لیونسی یک گیاه آبدار ساقه دار با برگهای خاکستری مایل به ارغوانی که به شکل بوته ای به عرض 11 – 14 سانتی متر است. به نظر می رسد که ترکیبی از آچواریا شاویانا و بیفیدا باشد. این گیاه به راحتی رشد می کند، به راحتی جوانه می زند و می توان گیاهان جوان را از برگهای جدا شده و یا از جوانه ها تولید کرد. ساقه های گل دهنده آن چندتایی و نیرومند است و گاهی باعث پژمرده شدن گیاه در تابستانهای گرم می شود. گل های آن نارنجی مایل به صورتی است.

اچواریا لیونسی

اچواریا لیونسی

اچواریا مکدوگالی:

اچواریا مکدوگالی درختچه ای ایستاده و شاداب است، بلندی آن تا 30 سانتی متر، با گل های سرخ کوچکی که روی ساقه های چوبی رشد می کنند. برگها گوشتی و شبیه لوبیای ژله ای هستند. آنها به رنگ سبز پاستلی نرم، در لبه ها به رنگ قرمز گلی در زیر آفتاب هستند. این رنگ می تواند در ماه های خنک تر پررنگ تر شود. گل ها در سمت بیرون به رنگ قرمز هلویی و از داخل به رنگ زرد لیمویی است.

اچواریا ماکسونی:

اچواریا ماکسونی یک گیاه آبدار گلدار و بوته ای و دارای برگهای سبز است که در هنگام استرس حاشیه آن به رنگ قرمز می شود. گلهای آن به رنگ صورتی سالمونی است.

اچواریا چند رنگ:

اچواریا چند رنگ، همچنین به نام آچواریا رکورواتا، به طور کلی گیاه آبدار بی پایه، بوته ای و با برگ های سبز و آبی کم رنگ است. در برخی موارد، گفته شده است که آچواریا چند رنگ ساقه های رویشی تا 15 سانتی متر قد و بعضی اوقات منشعب می شود یا در پایه جوانه می زند. گلها به رنگ زرد روشن یا مایل به نارنجی کم رنگ هستند و در قسمت های خارجی با کمی قرمز ترکیب می شوند.

اچواریا نئون شکن:

اچواریا نئون شکن یک گیاه آبدار بوته ای شکلاتی رنگ با لبه های موج دار و چین خورده است که برخلاف سایر گیاهان آچواریا، یک برگ غیرمعمول است. قطر بوته های آن می توانند تا 20 سانتی متر رشد کنند. یک گیاه مقاوم واقعی، این بوته می تواند سایه هایی ازرنگ صورتی، بنفش و سبز آبی را نشان دهد. لبه های متمایز این برگ صورتی پررنگ و چین دار است. در فصل رشد بهار و تابستان، می تواند ساقه های شکوفه دار بلند و بنفش را با گل های صورتی رنگ پرشور تولید کند. این گیاه را در زیر نور آفتاب برای رنگ های زیبای آن پرورش دهید و آماده شوید که شگفت زده شوید.

آچواریا نودولوزا:

آچواریا نودولوزا (آچواریا رنگ شده) یک گیاه آبدار جذاب با ساقه های منشعب شده، تا طول 60 سانتی متر و بوته هایی به قطر 12.5 سانتی متر است. برگ ها به رنگ سبز زیتونی است و در حاشیه و در مرکز آن با رنگ قرمز روشن مشخص شده است. در تابستان، یک خوشه گل به طول 60 سانتی متر، که گلهای زرد کمرنگ و دارای علائم قرمز صورتی می باشد، در بالای بوته ظاهر می شود. همانند آچواریا سمپرویووم، این بوته شاخه ای مرکزی را تشکیل می دهد که توسط جوانه های زیادی احاطه شده است. یک انتخاب عالی برای باغ ها و ظروف آفتابگیر.

اچواریا نودا:

اچواریا نودا گونه ای تشکیل دهنده شاخه است که در شرایط ایده آل می تواند تا 30 سانتی متر رشد کند و دارای گل های زرد جذاب است.

اچواریا آرئوفیلا:

اچواریا آرئوفیلا یک گیاه آبدار بدون کرک است که تا 15 سانتی متر ساقه دارد و بوته هایی به عرض 11 – 15 سانتی متر تشکیل می دهد. برگ های آن سبز کمرنگ و کم پشت هستند، حاشیه و قسمتهای در معرض نور شدید قرمز است. گل های آن به طور یکدست قرمز با کمی لعاب است.

گیاهان گوشتی

گیاهان گوشتی

اچواریا پالیدا:

اچواریا پالیدا گیاهی شاداب است و دارای رشد سریع، تا 50 سانتی متر قد دارد. قطر بوته های آن تا 25 سانتی متر، یک ساقه بدون شاخه، تا قطر 3 سانتی متر دارند. برگها به شکل قاشق، به رنگ سبز لیمویی تا زرد. گلها قرمز مایل به صورتی و در زمستان در یک خوشه گل با طول حداکثر 3 فوت (90 سانتی متر) ظاهر می شوند.

اچواریا پانیکولاتا ماکولاتا:

اچواریا پانیکولاتا ماکولاتا گیاه آبدار بدون ساقه، بدون کرک و بوته ای است و دارای برگ های بلند حدود 10 سانتی متر ضخیم و خالدار است. گل های آن زرد لیمویی کم رنگ است و در انتهای ساقه های بلند و تنومند ظاهر می شود.

اچواریا پتریاتیکا patriotica:

اچواریا پتریاتیکا یک گیاه آبدار نارنجی / زردآلویی است که طول آن تا 30 سانتی متر می رسد. رنگ شکوفه آن ترکیبی از مرجانی، قرمز نارنجی و زرد کم رنگ است.

اچواریا پاندولیفلورا:

اچواریا پاندولیفلورا گیاهی شاداب بوته ای و بدون کرک است و تا ارتفاع 30 سانتی متر رشد می کند. برگ های آن به رنگ سبز و کم پشت است. هنگامی که بالغ می شود، ساقه ای به ارتفاع 30 سانتی متر تشکیل می دهد که دارای گل های قرمز و مایل به صورتی پنج ضلعی است.

اچواریا پتریاتیکا

اچواریا پتریاتیکا

اچواریا طاووس:

اچواریا طاووس یک گیاه آبدار همیشه سبز با بوته های زیبا، به عرض 15 سانتی متر، بسته بندی شده با بیش از 20 برگ قاشقی شکل، نوک تیز، کم رنگ و خاکستری آبی پودری که در معرض نور شدید با لبه ها و نوک های قرمز تزئین شده است. این نوع می تواند در وسط برگهای خود برجستگی های جزئی داشته باشد و دارای پوشش ضخیم و پودری آردی شکل (موم اپیکتیکولار) است که از آن در برابر آفتاب زیستگاه بومی مکزیک محافظت می کند. در تابستان، یک ساقه بلند 25 سانتی متر تولید می کند که دارای گلهای مرجانی و فانوس شکل مایل به صورتی است. این آچواریا به راحتی جوانه می زند و با گذشت زمان بوته ای متراکم تشکیل می دهد.

اچواریا پرل وان نورنبرگ:

اچواریا پرل وان نورنبرگ ترکیبی از آچواریا متالیکا و آچواریا الگانس است. در میان محبوب ترین انواع آچواریا بین گل فروشی ها، “این یک گیاه کوچک و همیشه سبز با زیبایی های نفس گیر است. این یک بوته تکی متشکل از برگ های خاکستری گوشتی، گرد، نوک تیز و پاستلی است که با برجستگی های صورتی و بنفش تزیین شده است.

برگ های آن منحنی زیبایی دارند و پوشش آردی جلای نرمی به آنها می دهد. در صورت دریافت مقدار زیادی نور خورشید و تخلیه خاک زیاد، می تواند تا حدود 15 سانتی متر عرض رشد کند. این گونه یکی از پربارترین انواع آچواریا است که اغلب سالانه 5 یا 6 خوشه گل صورتی مرجانی تولید می کند.

اچواریا پیلوسا:

اچواریا پیلوسا یک گیاه آبدار زیبا است که بوته هایی از برگ های سبز را تشکیل می دهد که در معرض آفتاب کامل نوک آن قرمز می شود. ساقه ها راست، ساده یا به ندرت منشعب شده و تا 8 سانتی متر قد دارند. این گیاه زیبا بر روی تمام برگ های خود کرک های جذابی دارد. گل ها به رنگ نارنجی قرمز با نوک زرد، زنگوله ای هستند و معمولاً در تابستان در انتهای ساقه گل برگ، تا 30 سانتی متر ظاهر می شوند. از نظر ظاهری شبیه آچواریا کوکسینا است، اما دارای ساقه های کوتاهتر و یک دسته گل منشعب است.

اچواریا پینتروم:

اچواریا پینتروم یک گل بدون ساقه است و بوته هایی متراکم از برگهای سبز روشن که در حاشیه آن قرمز رنگ است می باشد. گلهای آن به رنگ زردآلو تا قرمز و بالای یک ساقه گلدار به طول 10-25 سانتی متر قرار دارد.

اچواریا پرولیفیکا

اچواریا پرولیفیکا

اچواریا پرولیفیکا:

اچواریا پرولیفیکا یک گیاه آبدار کوچک، خوشه ای و دارای بوته است، قطر آن تا 2.5 سانتی متر از برگ های سبز نقره ای است که در بستر به صورت متراکم رشد می کند. در اوایل بهار و گاهی اوقات تا تابستان گلهای کوچک، زنگوله ای با گلبرگ های کوتاه، پهن (برای انواع تیره) زرد ظاهر می شوند که در انتهای ساقه، روی خوشه های جمع و جور و ساقه های 25 سانتی متر تولید می شوند. این خوشه ها دارای برگهای ضخیم و کرک دار نیز هستند که به راحتی می ریزند و ریشه می زنند.

اچواریا پرونینا:

اچواریا پرونینا یک گیاه آبدار با ساقه هایی به بلندی 10 سانتی متر و بوته هایی با عرض تا 14 – 15 سانتی متر است. برگهای آن در جوانی بنفش و آردی، که در سنین پیری سبز مایل به قرمز و بدون پودر آردی است. گل های صورتی آن بالای ساقه های بنفش بلند با طولی حدود 19 – 24 سانتی متر قرار دارند.

اچواریا پولیدنیس:

اچواریا پولیدنیس یک گیاه آبدار با رشد آهسته با برگ های سبز و آبی و دوکی شکل است که کمی حالت فنجانی شکل دارد و یک بوته مرتب به عرض 10-12 سانتی متر تشکیل می دهد. لبه های برگ وقتی در زیر نور آفتاب رشد می کنند، کاملاً زرشکی هستند که با رنگ های ملایم و آبی آن در تضاد است. اینگیاه دارای یک ساقه شکوفه بلند است که از آن گلهای زرد و زنگوله ای آویزان می شوند. به راحتی تکثیر می شود و با گذشت زمان انبوهی از جوانه های با سایز مناسب را تشکیل می دهد.

اچواریا مخملی یا پولویناتا:

اچواریا مخملی یا پولویناتا یک گیاه آبدار جذاب بوته ای است که تا 15 سانتی متر قد می رسد و عرض آن به چند فوت می رسد. نوک ساقه ها با گل های کوچک یا با برگ های ضخیم، اسپاتولی و سبز پوشیده شده و تمام قسمتهای متراکم با کرک های سفید پوشیده شده است (شبیه Echeveria setosa) که به محافظت از آنها در برابر اشعه های شدید خورشید کمک می کند. از اواخر زمستان تا بهار (مدتی بعد)، خوشه گل قوس شکل 30 سانتی متری بلندی ظاهر می شود که تعدادی از گل های زنگوله ای و نارنجی را نگه داشته است.

اچواریا مخملی یا پولویناتا

اچواریا مخملی یا پولویناتا

اچواریا پورپوسوروم:

اچواریا پورپوسوروم یکی از کم رشدترین انواع آچواریا است و برای به دست آوردن یک محصول خوب لازم است که سالها آن را کشت کرد. دارای بوته های بدون کرک، بدون ساقه و آبدار، دارای قطر و ارتفاع 6-8 سانتی متر است و معمولاً تکی رشد می کند اما گاهی اوقات جوانه می زند و یک خوشه متراکم ایجاد می کند. جذابیت آن در برگ های زیبای خالدار آن است. رنگ زمینه برگ ها یک سبز زیتونی عمیق با لکه های سبز خاکستری یا سفید و خال خالی است و دارای علائمی نامنظم از قهوه ای مایل به قرمز است.

اچواریا کویتنسیس (مات لیختن اشتاین):

منشا آن از شرق آمریکای جنوبی است، اچواریا کویتنسیس یک گیاه گوشتی شاخه ای است که قد آن 20 تا 40 سانتی متر رشد می کند. برگهای آن خاکستری – سبز تا مایل به آبی با حاشیه های قرمز روشن است. به طور کلی با رشد، تمام برگ های پایین خود را از دست می دهد و یک ساقه بلند ایجاد می کند که به جذابیت آن می افزاید. گل های آن ترکیبی از زرد و سرخ است.

اچواریا راکموسا (مات لیختن اشتاین):

اچواریا راکموسا یک گیاه گوشتی کم شاخه با ساقه ها و برگ های کوتاه است که به رنگ سبز تا قهوه ای مایل به قرمز و کمی سبز تیره است. گل های کوچک آن قرمز روشن است و در بالای یک خوشه 30 تا 50 سانتی متر قرار دارد.

اچواریا قطره های باران (رین دراپ):

اچواریا قطره باران یک گیاه گوشتی غیرمعمول است که نزدیک نوک برگ های سبز روشن آن برجستگی های کروی کوچکی دارد. در فضای باز سایه دار بهترین برجستگی ها را ایجاد می کند، اما آفتاب مستقیم برجستگی های صورتی دوست داشتنی را در حاشیه آن ایجاد می کند. بوته می تواند تا قطر 20 سانتی متر رشد کند و خوشه های کمی ایجاد می کند.

اچواریا قطره های باران

اچواریا قطره های باران

اچواریا رامیلت:

اچواریا رامیلت یک گیاه گوشتی کوچک است که بوته ای با قطر حداکثر 10 سانتیمتر، متشکل از برگهای سبز گوشتی و هنگام سرد شدن دما با نوک قرمز است. این نوع به دلیل تولید اشکال تاجی شناخته شده است. این یک گیاه پرشکوفه است و گل های کوتاه، نارنجی زرد به شکل زنگوله را در زمستان و اوایل بهار تولید می کند.

اچواریا رگلنسیس (پارک کوان جه):

اچواریا رگلنسیس یک گیاه گوشتی بدون ساقه و با بوته متراکم است که دارای 25 یا بیشتر برگ قرمز نوک تیز است که خمیده و ضخیم هستند. از ژوئن به بعد با گل های ریز سرخ وزرد زردآلویی در انتهای 2 تا 3 خوشه های بلند و باریک شکوفا می شود.

اچواریا رزا:

اچواریا رزا یک گیاه گوشتی با رشد بسیار آهسته است و بوته هایی به رنگ خاکستری آبی با لبه های صورتی نرم ایجاد می کند. گلهای صورتی از بهار تا تابستان شکوفا می شوند. این گونه بومی مکزیک است که به صورت گیاه هوازی (گیاهی که به طور غیر انگلی روی گیاه دیگری رشد می کند) رشد طبیعی می کند.

اچواریا روبرومارگیناتا

اچواریا روبرومارگیناتا

اچواریا روبرومارگیناتا:

اچواریا روبرومارگیناتا گونه ای با رشد کند و غیرمعمول است. دارای بوته های شاداب است، قطر و ارتفاع آن تا 25 در 30 سانتی متر است و معمولاً منفرد است اما گاهی اوقات یک دسته خوشه کوچک ایجاد می کند. برگ های آن به رنگ خاکستری نقره ای تا سبز کم رنگ (اندکی سبز مایل به زرد) با لبه های صورتی تا قرمز بنفش و کمی موج دار است در حالی که گل های آن از بیرون قرمز و از داخل زرد است.

اچواریا رندلی( رویستونا):

اچواریا رندلی (همچنین به عنوان اچواریا ستوزا گونه دمینوتا شناخته می شود)، همچنین معروف به “گیاه روسلینا”، که بسیار از سایر اچواریا ها متمایز است و دارای قدرت تکثیر قابل توجهی است. این یک بوته بسیار سست متشکل از گل هایی است که به طور آزادانه جوانه های پایه ای را ایجاد می کند و به راحتی تپه هایی متراکم را تشکیل می دهد. بسیاری از انواع و گونه های مختلف – که در نگاه اول کاملاً متفاوت هستند – امروزه در کاشت وجود دارند. تقریباً بدون ساقه است، برگ های آن سبز تیره است که در زمستان رنگ قرمز-سبز دارد و ممکن است بدون کرک تا خیلی خزدار با موهای سفت و براق باشد. در بهار و اوایل تابستان، گل های قرمز و زرد روی خوشه ای ساده یا شاخه ای منشعب تشکیل می شوند.

اچواریا رونیونی:

اچواریا رونیونی رشد سریعی دارد و این گیاه گوشتی به صورت بوته ای رشد میکند که تا 10 سانتی متر قد و قطر تقریباً یکسان رشد می کند..برگها به رنگ خاکستری مایل به نقره ای تا سفید مایل به صورتی، تا 8 سانتی متر طول و تا 4 سانتی متر عرض دارند. گلها نارنجی و زرد روشن هستند و گلبرگ های آن تا 20 سانتی متر طول دارند و معمولاً در اواخر تابستان یا پاییز آرایش قوسی به خود میگیریند.

اچواریا رنیونی (پرنده یا درهم برهم):

اچواریا رنیونی ‘پرنده یا درهم برهم’ یک گیاه گوشتی که رشد سریعی دارد و دارای بوته های بدون ساقه 10 سانتی متر از برگ های خاکستری آبی مومی شکل، قاشق شکل و پودری است که به طرز جالبی در طول خود رو به پایین خم شده و به گونه ای پیچ خورده است که نوک آن به سمت مرکز گیاه است. در اواخر تابستان یا پاییز، ساقه های قوسی 20 سانتی متر را به سمت بالا می فرستد که دارای گل هایی به شکل ستاره، به رنگ زرد و نارنجی هستند. خوشه این اچواریا به راحتی و با گذشت زمان فرشی متراکم از گل ها را تشکیل می دهد.

اچواریا سانیاتو:

اچواریا ‘سانیاتو‘ گیاه گوشتی به شکل بوته ایی با برگ هایی به رنگ هلو / رژگونه است. طول و عرض آن به 20-25 سانتی متر می رسد و گل های صورتی تولید می کند.

اچواریا سایولنسیس:

اچواریا سایولنسیس یک گیاه گوشتی ترکیبی بین اچواریا سکاندا و اچواریا گیبی فلورا است. دارای برگهای سبز مایل به آبی است که در هنگام تحت تنش قرار گرفتن زرد و قرمز رنگ می شوند. گل ها از بیرون صورتی و از داخل زرد هستند.

اچواریا  سایولنسیس

اچواریا سایولنسیس

اچواریا سکاندا [مانوئل جونگوئیتود]:

اچواریا سکاندا نوعی گیاه گوشتی است که توده های جذابی را تشکیل می دهد، بلندی آنها حداکثر 15 سانتی متر، بوته های محکم و ساقه کوتاه تا قطر 15 سانتی متر دارند. برگ ها گوشتی، بیضی شکل، پوسته دار، سبز مایل به آبی کمرنگ، دارای لبه ها و نوک هایی با رنگ صورتی است که با رنگ قرمز یا قهوه ای تزیین شده و در زمستان بیشتر به چشم می آید. در تابستان، قد آن 30 سانتیمتر افزایش می یابد. ساقه های قوسی بلند (30 سانتی متری) که گل هایی نسبتاً بزرگ و فانوس شکل با رنگ های قرمز و گلبرگ های زرد دارند، و به آنها ظاهری دو رنگ می بخشد.

اچواریا سمی ونتیتا:

اچواریا سمی ونتیتا همچنین با نام اچواریا آبی شناخته می شود. یک بوته باز از برگهای سبز باریک به طول 10سانتی متر است که مقعر، محکم، تیره با حاشیه بنفش مایل به قرمز در دو طرف بالا و پایین است. ساقه ها کوتاه و گاهی شاخه ای هستند. گل اچواریا آبی در زیر مرکز بوته تشکیل می شود و 25 تا 30 اسانتی متر رشد می یابد، با حدود 9 جوانه که جوانه های آن بنفش مایل به آبی بسیار زیبایی است و همچنین به عنوان تخته سنگ تزئین شده آبی توصیف شده است.

سسیلی فلورا (لئو گونزالس):

سسیلی فلورا یک گیاه گوشتی بدون ساقه است، که گل های رز متراکم از برگهای سبز روشن با حاشیه قرمز رنگ را تشکیل می دهد. گلهای آن در پایه قرمز و در بالا گرنادینی رنگ، که در انتهای ساقه های گلدار به طول 30 سانتی متر رشد کرده است.

اچواریا ستوزا

اچواریا ستوزا

اچواریا ستوزا (گروتشولتن):

اچواریا ستوزا همچنین به عنوان روسلیای مکزیکی شناخته می شود. یک گیاه گوشتی همیشه سبز است که به هنگام پیری تعداد زیادی خوشه دارد. دارای بوته های تقریباً بدون ساقه، قطر آن تا 15 سانتی متر، برگ های گوشتی، سبز، قاشقی شکل، طول تا 7 سانتی متر و عرض تا 2 سانتی متر، پوشیده از کرک های سفید و گل ها به رنگ قرمز نارنجی و با نوک زرد هستند و در ساقه های تا 30 سانتی متر ظاهر می شوند.

اچواریا ستوزا گونه ی سلیاتا:

اچواریا ستوزا گونه ی سلیاتا یک گیاه گوشتی همیشه سبز است که در گیاهان مسن تر خوشه های زیادی دارد. قطر بوته ها تا 13 سانتی متر است. این نوع دارای برگهای پهن تر و قدری کرک کمتری در لبه های برگ های سبزآن وجود دارد. گل ها سرخ و با نوک زرد است و در ساقه های تا 30 سانتی متر طول تولید می شود.

اچواریا شاویانا:

اچواریا شاویانا (همچنین با نام مرغ های مکزیکی شناخته می شود) یک گیاه گوشتی همیشه سبز با بوته های ساقه کوتاه، عرض تا 20 سانتی متر، برگ های گوشتی، نرم، بسیار چین خورده و موج دار و آبی است. نازک و لطیف، برگهای پرزدار آن در نور شدید رنگ صورتی گلگون به خود می گیرند. در تابستان، قد آن 30 سانتیمتر افزایش می یابد. در یک طرف ساقه های بلند آن (30 سانتی متری) گل هایی که بیرون آن صورتی و داخل آن زرد است قرار دارند.

اچواریا اسکینری:

اچواریا اسکینری یک گیاه گوشتی ساقه دار است با بوته هایی به عرض 3.5 یا 4.5 سانتی متر به قد 23 سانتی متر. نوک برگها، سبز و به رنگ ارغوانی و حاشیه ها با یک خط مبهم ضعیف روی سطح پشتی گرد می شوند. گلها به رنگ قرمز تیره و زرد و در ساقه هایی به طول 23 سانتی متر تولید می شوند.

اچواریا اسکینری

اچواریا اسکینری

اچواریا اسپکتبیلیس:

اچواریا اسپکتبیلیس یک گیاه منشعب است که تا 60 سانتی متر قد، با بوته هایی به قطر 15 سانتی متر و برگ های سبز و دارای حاشیه قرمز رشد می کند. گل ها قرمز مایل به نارنجی، با حاشیه زرد و روی ساقه هایی به طول 70 سانتی متر تولید می شوند.

اچواریا استارلایت:

اچواریا استارلایت بوته ی کوچکتری است و شاخه های بوته آن به سرعت رشد می کند. برگهای سبز روشن آن در انتها صورتی مایل به قرمز می شود. مرغ مگس خوار عاشق گل های نارنجی پر از شهد آن هستند.

اچواریا استریکتیفلورا:

اچواریا استریکتیفلورا همچنین به عنوان نجات دهنده صحرا نیز شناخته می شود یک بوته ی آبی کم رنگ و دارای شاخ و برگ موج دار است. این گونه از مکزیک و تگزاس می آید و تنها ایچوریای بومی ایالات متحده است. بعضی از گیاهان می توانند در حاشیه برگ خود یک طرح قرمز خوب نشان دهند. این نوع می تواند یک محصول بد قلق باشد و به راحتی معیوب شود. آب و هوای مرطوب را به خوبی تحمل نمی کند.

اچواریا سوبالپینا:

اچواریا سوبالپینا گونه ای دوست داشتنی از برگهای باریک و نوک تیز است که به حالت ایستاده تمایل دارند. بوته آن یک رنگ آبی ملایم دارد و می تواند در صورت رشد در معرض آفتاب، کمی صورتی به نوک برگ ها ی خود اضافه کند. برگ ها با یک موم طبیعی و پودری پوشانده شده اند که از گیاه در برابر آفتاب کامل محافظت می کند و به آن جلوه ای یخ زده می بخشد. یک ساقه شکوفه هلالی شکل با گلهای صورتی و زرد زنگوله ای شکل تولید می کند.

اچواریا سوبالپینا

اچواریا سوبالپینا

اچواریا سابکوریمبوسا:

اچواریا سابکوریمبوسا گیاه گوشتی بدون کرک، ساقه کوتاه و دارای برگ های خاکستری مایل به آبی است که بوته هایی به قطر 4 تا 6 سانتی متر تشکیل می دهد. ساقه های شکوفه ایستاده به طول 11 سانتی متر با گل های به شکل زنگوله به رنگ نارنجی مایل به قرمز و زرد تولید می کند.

اچواریا سوبریجیدا:

اچواریا سوبریجیدا گیاهی گوشتی و زیبا و بوته ای، به قطر 45 سانتی متر از برگهای گوشتی و به شکل بیلچه است. برگ ها به رنگ سبز آبی و برجسته با حاشیه نازک صورتی یا به رنگ گلی است. در اواخر بهار تا اواسط تابستان، خوشه های گل بلند تا 30 سانتی متر از مرکز هر بوته رشد می کنند و ساقه هایی از جوانه های آبی شیری تولید می کنند که به تدریج پیر می شوند و به گلهای صورتی رنگ و مرجانی تبدیل می شوند. زیررنگ نارنجی در داخل به جذابیت این شکوفه ها که ارتفاع آن تا 2.5 سانتی متر است می افزاید.

اچواریا سابسسلیس (زیبایی صبح):

اچواریا سابسسلیس یا زیبایی صبح یک بوته دوست داشتنی به رنگ خاکستری و آبی است که در حاشیه برگ آن کمی رنگ صورتی به وجود می آید. این گیاه بومی مکزیک است که ظاهری شبیه به اچواریا طاووس دارد. پوشش ضخیم فارینا به بوته کمک می کند تا آفتاب کامل را تحمل کند و در عین حال ظاهری نرم و پودری به آن می دهد.

اچواریا تنچو:

اچواریا تنچو گونه ای فوق العاده از مکزیک است. در سطح نور زیاد، آنها برگ های نارنجی پر رنگ و دارای مراکز قابل توجه سبز لیمویی را تولید می کنند. این گل ها زرد روشن و تا حدی مایل به گل رز هستند که روی ساقه های شکوفه ی ضخیم تا 50 سانتی متر تولید می شوند.

اچواریا تیپی:

اچواریا تیپی یک گیاه گوشتی همیشه سبز است که بوته بسیار زیبایی دارد، به عرض 15 سانتی متر، مملو از برگهای گوشتی، سبز و آبی کم رنگ که با نوک برجسته تزئین شده است. گل های زنگوله مانند نارنجی رنگ آن برای مرغ مگس خوار جذاب است.

اچواریا توبرنسیس:

اچواریا توبرنسیس یک گیاه گوشتی بسیار نادر با برگ های بنفش مایل به خاکستری است که در یک بوته متراکم به قطر 12 سانتی متر جمع شده است. گلها کوچک، صورتی و گل آذین آن تا 30 سانتی متر تولید می شوند.

اچواریا تولیماننسیس:

اچواریا تولیماننسیس یک نوع بسیار تیره رنگ است. برگهای ضخیم و گوشتی آن به رنگ آبی / بنفش سیر است. این نوع در شکل بوته ای خود منحصر به فرد است و دارای ساقه های زیادی به جای یک بوته است. خوشه ها آزادانه هستند و می توانند کاملاً بلند شود و در عین حال پوشش برگ کامل روی ساقه خود را حفظ کند. این نوع هر تابستان یک ساقه شکوفه بلند می زند که تعداد زیادی گل زنگوله مانند نارنجی تا زرد از آن آویزان است. این گونه میزان موفقیت بالایی در تکثیر از طریق پیوند زدن، برگ و قلمه های ساقه دارد.

اچواریا تولیماننسیس

اچواریا تولیماننسیس

اچواریا تولوزنسیس:

گونه زیبایی از مکزیک است. این گیاه برگهای دوست داشتنی آبی روشن / سبز روی بوته محکم خود دارد و خوشه های آن خیلی منظم است.

اچواریا تریانتینا:

اچواریا تریانتینا یک گیاه گوشتی بدون پایه و بوته ای است که خوشه های آن بسیار آزاد هستند. دارای برگ های پایه ای زیاد و ضخیم به رنگ بنفش سیر است که با بالغ شدن به سبز مایل می شود. گل های صورتی آن روی ساقه های 30 تا 40 سانتی متری تولید می شوند.

اچواریا اوهلی:

اچواریا اوهلی یک گیاه گوشتی با ساقه کوتاه است که به وضوح با برگ های خشک پوشانده شده است. برگ های سبز و کمی پرزدار آن بوته هایی تشکیل می دهند که قطر آنها 4 – 6 سانتی متر است. گل ها زرد مایل به قرمز، ساقه های شکوفه آویزان و کمی ضخیم هستند.

اچواریا آنگویکولاتا:

گیاه اچواریا آنگویکولاتا یک گیاه کوچک و بوته ای است که قطر آن تا 10 سانتی متر می رسد. برگ ها منحنی، لنگی، باریک، تا 5 سانتی متر طول و 1 سانتی متر عرض، خاکستری با سایه بنفش و نوک کوچک قرمز یا سیاه است. طول ساقه تا 5 سانتی متر است. گلها از ساقه ای به رنگ صورتی تا نارنجی (بیرون) و نارنجی (داخل) روی ساقه ایی تا 20 تا 50 سانتی متر قرار دارند.

اچواریا اوتکوبامبنسیس:

اچواریا اوتکوبامبنسیس یک گیاه گوشتی با ساقه بلند است و دارای برگهایی به رنگ سبز مایل به آبی، کمی سبز تیره و با حاشیه ایی که در نور شدید قرمز می شوند و بوته هایی به عرض 5 – 7 سانتی متر تشکیل می دهند. گل های زنگوله مانند راه راه با نوارهای گسترده ای از نارنجی و زرد وجود دارد که از یک ساقه شکوفه بدون شاخه 16 سانتی متری آویزان است.

آچواریا یاماتورن

آچواریا یاماتورن

اچواریا ویولت کویین:

اچواریا ویولت کویین یک گل ساعتی با رشد سریع بوته است که تکثیر آزادانه دارند و یک تپه متراکم با ارتفاع 12.5 سانتی متر ایجاد می کند. قطر بوته ها تا 15 سانتی متر است. برگهای آن بلند، باریک و کمی به سمت بالا خمیده ونوک آن به شکل شکوفه نیلوفر آبی است. آنها به رنگ سبز نقره ای هستند و در هنگام استرس ملایم در معرض تابش آفتاب و یا دمای بالای هوا، روی لبه های برگ آنها رنگ صورتی ظاهر می شود. این گیاه خوشه های زیادی ایجاد می کند و اگر فضای کمی در اختیار دارید، می تواند به صورت یک دسته گل 1 تا 20 عددی رشد کند.

اچواریا والپولینا:

یک گل ساکن بدون ساقه یا دارای ساقه کوتاه با بوته های متراکم از برگ های سبز کمرنگ با حاشیه های مایل به قرمز است که به هنگام سالخوردگی به رنگ قرمز عمیق می شود. گل ها عمیقا نارنجی رنگ، زاویه دار بوده و از ساقه های گلده به طول 30 – 40 سانتی متر آویزان هستند.

آچواریا زیهونسیس Echeveria xichuensis:

آچواریا زیهونسیس بومی مکزیک در ایالت گوانتانامرا است، جایی که می توان آن را به صورت استتار شده و چسبیده به شکاف سنگ ها یافت. این گیاه الگوهای مرمر مانندی را تولید می کند که روی تمام برگ ها وجود دارد، و رنگ خاکستری فلزی آن را برجسته می کند.

آچواریا یاماتورن Echeveria Yamatoren:

گیاهان یاماتورن هنگام قرار گرفتن در معرض نور زیاد، سبز روشن و دارای حاشیه ای به رنگ صورتی مایل به قرمز هستند. برگ های گوشتی آنها بوته های زیبا و کوچکی تشکیل می دهند که دارای بهترین رنگ های متضاد هستند و آنها را به عنوان گل های مناسب برای هر باغ یا باغچه ای می کند. گلهایی به شکل زنگوله و زرد روشن تولید می کند.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک ارائه دهنده اچوریاهای زیر می باشد:

برای خرید کاکتوس و ساکولنت می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *