ویدئو – کشاورزی

فیلم تصاویر زیبای از مزارع موز

فیلم تصاویر زیبای از مزارع موز

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که مزارع موز را نمایش می دهد.
در این فیلم آموزشی مزارع موز را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

موز نام میوه‌ ای خوراکی است که بسیار خوشمزه است. به صورت بوته‌ ای رشد می‌کند. میوه موز باریک و دراز می‌باشد که دمبرگ کوتاهی نیز دارد. میوه این گیاه بیشتر شبیه قرص ماه است. میوه موز به صورت خوشه‌ ای رشد می‌کند. گونه‌ های مختلفی دارد برخی از آنها به رنگ قرمز، زرد، بنفش  …. می‌باشد. طعم شیرینی دارد. پوست این گیاه به راحتی کننده می شود پس از رسیدن می توانید میوه این گیاه را برداشت کنید. پس از رسیدن موز با استفاده از چاقو کل میوه موز را از شاخه جدا کنید و نیاز نیست به صورت تکی اقدام به برداشت کنید.

قسمت گوشتی میوه موز به رنگ سفید می‌باشد. این گیاه بومی مناطق گرمسیری جنوب شرق آسیاست. گیاهی گلدار و علفی به حساب می آید. میوه این گیاه در انتهای ساقه رشد می‌کند. توجه داشته باشید که موز نوعی گیاه علفی است ولی به دلیل اینکه تنه موز به صورت مستقیم و محکم رشد می کند برخی به آن درخت می‌گویند این در حالی است که شاخه های این گیاه پس از میوه دادن خشک می‌شوند و از بین می روند. ارزش غذایی بالایی دارد.

موز گیاه پرباری است و صرفه اقتصادی بالایی دارد (ارزش تجاری بالایی دارد). شاخه این گیاه به سمت پایین می‌باشد که میوه‌ ها معمولاً بر روی شاخه رشد می‌کنند. این گیاه برگ‌ های سبز رنگ خیلی بزرگی دارد که دندانه‌ دار می‌باشد. پوست میوه این گیاه به راحتی با دست کنده می‌شود و شما می توانید پس از کندن پوست آن را مصرف کنید. به راحتی رشد می‌کند. میوه این گیاه گوشتی و نرم هست. از موز استفاده‌ های مختلفی می‌شود. با استفاده از حفاظ یا محافظ این گیاه  علفی می‌تواند رشد کند و بالا برود. در ابتدای رشد رنگ میوه این گیاه سبز می‌باشد که به هنگام رسیدن پوست آن تغییر رنگ می‌دهد و قسمت گوشتی آن نیز نرم می‌شود.

برای مطالعه مقاله با انواع موز اشنا شویم می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.