بن سای و گلخانه

معرفی گیاه آگاو

گیاهان آگاو برای زیبایی

گیاه خَنجَری/ آگاو (Agave)، گیاهی فوق العاده محکم و خانگی است که علاوه بر داشتن جلوه های بصری، زیبایی خیره کننده ای به باغ شما می بخشد. این گیاه، عموماً بعد از کاشت به آب کمی نیاز دارد. آگاو ها در اندازه های مختلف موجود هستند و ممکن است از چند اینچ تا چند فوت ارتفاع داشته باشند و همچنین رنگ های متنوع آنها، از سبز تیره تا آبی نقره ای، متغیر است. با ما همراه باشید، تا باهم بیاموزیم چگونه این گیاه زیبا و مقاوم را در باغ و باغچه ی خود بگنجانیم.

بذر سیلن مخلوط

محل مناسب برای کاشت گیاه آگاو:

این گیاه، بومیِ کویر است و باید در جایی با تابش مستقیم آفتاب کاشته شود. در طبیعت، اغلب آگاو ها در کنار درختان بلوط اسکراب و یا سایر درختان با ارتفاع زیاد رشد می کنند، تا در گرمترین ساعات روز، تا حدودی از سایه درختان، بهره مند شوند. به طور کلی ، آگاو های کوچک و جوان، باید سایه‌ای جزئی داشته باشند، در حالی که آگاو های بزرگ و بالغ، در برابر چندین ساعت آفتاب مستقیم، تحمل بیشتری خواهند داشت. این گیاه، ریشه هایی بسیار بزرگ و محکم و عمیق دارد، تا بتواند آب را از اعماق زمین جست و جو کرده و جذب کند، اما این امر، پیوند زدن این گیاه بزرگ را بسیار مشکل می کند.

برای مطالعه مقاله معرفی کلم قمری می توانید از این لینک استفاده نمایید.

آگاو برای زیبایی

آگاو برای زیبایی

نحوه کاشت آگاوها:

آگاوها بهترین رشد را در آب و هوای کویری و مناطقی با زمستان های معتدل خواهند داشت. این گیاه در برابر خشکسالی و گرما بسیار مقاوم است و در خاک ماسه ای با زهکشی مناسب، به خوبی رشد می کند. می توان با اصلاح خاک بومی و خاک Miracle-Gro، به بهبود زهکشی خاک و تأمین مواد مغذی مفید، برای گیاهانی چون نخل، کاکتوس و انواع درخت های مرکبات، بسیار کمک کرد. اطمینان حاصل کنید که تاج یا نقطه رشد گیاه، در بالای سطح این خاک قرار گرفته، تا از پوسیدگی تاج جلوگیری شود. همچنین هنگام پیوند، دقت کنید که آگاو را عمیق تر از خط خاک قبلی آن، نکارید.

خرید بذر آویشن

نگهداری از گیاه آگاو:

آگاوها برای رشد به توجه و مراقبت کمی نیاز دارند. یک ماه یا دو ماه اول بعد از کاشت، هر ۴ تا ۵ روز یکبار گیاه خود را آبیاری کنید. بعد از این مدت، می توان در ماه های تابستان، تنها ۲-۳ بار به آگاو خود آب داد. اگر در یک منطقه بیایانی زندگی می کنید، تعداد دفعات آبیاری را بیشتر کنید. در طول فصل رشد آگاو، از فصل بهار تا تابستان، می توانید به کمک یک غذای گیاهی ویژه مانند Miracle-Gro مایع، به رشد و تغذیه بهتر گیاه خود، کمک نمایید.

برای خرید بذر گل و گیاه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.