گیاهان

معرفی پیچ گل ساعتی

معرفی پیچ گل ساعتی

گلی ساعتی گیاهی زیبا و زینتی است که به صورت رونده و پیچ رشد می کند. گلهای پیچ گل ساعتی گیاه شبیه به ساعت می باشد و از طریق بذر و قلمه تکثیر می شود. پیچ گل ساعتی قسمتهای مختلف این گیاه خواص درمانی دارد و گلهای این گیاه در رنگ های مختلفی می باشد. ارتفاع این گیاه به 10 متر نیز می رسد.

مشخصات گیاهی پیچ ساعتی

پیچ گل ساعتی همانطور که از نامش پیداست نام گیاهی زیبا و زینتی است که گلهای زیبایی شبیه به ساعت دارد به همین دلیل به آن پیچ ساعتی می‌گویند. پیچ گل ساعتی به صورت رونده رشد می‌کند و گیاهی گلدار می باشد. پیچ گل ساعتی خواص دارویی و درمانی زیادی نیز دارد. گیاهی چندساله می‌باشد و برگهای بیضی مانند متصل به هم دارد. گلهای این گیاه درشت و در رنگ‌های مختلف ارغوانی، بنفش، آبی و قرمز می‌باشد. زمانی که این گیاه رشد نمود ساقه آن به شاخ و برگ گیاه، داربست و محافظ می‌پیچد و بالا می رود.

پیچ گل ساعتی از قسمت های مختلفی این گیاه استفاده دارویی می شود. توجه داشته باشید این گیاه میوه‌ای به رنگ سبز و زرد دارد که به صورت گرد و کروی کشیده می باشد. گلدهی این گیاه در فصل تابستان تا شروع فصل سرما می باشد. تاریخچه این گیاه به سال 1529 میلادی بر می گردد که در این سال توسط دانشمندان اسپانیایی کشف شد. گلهای این گیاه معطر و دارای شهد می باشد که جاذب حشرات نیز می باشد.

برای خرید بذر پیچ گل ساعتی کلیک کنید.

پیچ ساعتی

پیچ ساعتی

شرایط رشد پیچ ساعتی

پیچ گل ساعتی رشد سریعی دارد طوری که به سرعت رشد می کند و بالا می رود. ارتفاع این گیاه متغیر و به از 10 متر هم می رسد و برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز با زهشکی مناسب نیاز دارد، گیاهی آفتاب دوست می باشد که برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد و در برابر سایه جزئی و نور خورشید فیلتر شده خورشید نیز مقاوم می باشد. پیچ گل ساعتی دمای مناطق گرم و خشک را ترجیح می دهد و تا حدودی در برابر سرما مقاوم می باشد.

پیچ گل ساعتی به آبیاری منظم و مرطوبی نیاز دارد و در بیشتر مناطق قابل کشت می باشد. برای رشد بهتر پیچ گل ساعتی از کود استفاده کنید. پیچ گل ساعتی از طریق بذر و قلمه تکثیر می شود و توجه داشته باشید که در زمستان این گیاه از بین می رود و فقط جوانه های چندساله این گیاه باقی می ماند که دوباره با شروع فصل بهار رشد می کند.

کاربرد پیچ گل ساعتی

پیچ گل ساعتی به عنوان یک گیاه زیبا و زینتی قابل کشت می باشد به همین منظور می توانید در فضای آزاد باغ و باغچه از این گیاه استفاده کنید. پیچ گل ساعتی خواص دارویی و درمانی دارد طوری که از تمامی قسمت های آن استفاده می شود و همچنین به عنوان پوشش دیوار و … کاربرد دارد.

برای خرید انواع بذر گل زینتی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *