گیاهان

تفاوت ساکولنت و کاکتوس به زبان ساده

تفاوت ساکولنت و کاکتوس به زبان ساده

تفاوت ساکولنت با کاکتوس این است که هر کاکتوسی ساکولنت است اما هر ساکولنتی کاکتوس نیست! برای جدا کردن کاکتوس از میان دسته بزرگ ساکولنت ­ها به این نکته ساده، اما گاهی گمراه کننده، توجه کنید. ساکولنت­ ها برگ­ هایی نرم دارند که به نظر آبدار می ­رسند (واژه ساکولنت به انگلیسی به معنی آبدار و گیاه شیره ­دار است). اما اکثر کاکتوس­ ها تیغ دارند (نه همه آنها). همان طور که گفته شد این روش شناسایی چنان درست نیست و حتی در مواردی می­ تواند شما را بیشتر گمراه کند!

تفاوت ساکولنت و کاکتوس به زبان ساده

وقتی ما به گیاهی کاکتوس و به دیگری ساکولنت می­ گوییم، در خیلی از موارد، ممکن است اشتباه کرده باشیم. این دو اصطلاح، کاکتوس و ساکولنت، نشان می­ دهند که ما داریم راجع به دو گروه متفاوت صحبت می ­کنیم که ویژگی ­های تقریبا مشابهی دارند.

در واقع همه کاکتوس­ ها به عنوان ساکولنت در نظر گرفته می شوند! پس ساکولنت ­ها طبقه اساسی و اصلی هستند، و کاکتوس ­ها زیر گروه این طبقه هستند. و این اساسی­ ترین تفاوت بین کاکتوس ­ها و ساکولنت­ ها است.

برای خرید بذر ساکولنت کلیک کنید.

تفاوت ساکولنت و کاکتوس

تفاوت ساکولنت و کاکتوس

کاکتوس ها و ساکولنت ها

پس چرا ما همواره اصرار داریم از این دو اصطلاح گمراه کننده “کاکتوس و ساکولنت ” استفاده کنیم در حالی که این دو در واقع با هم و در یک گروه هستند؟ یکی از دلالیل این است که دلیل این پافشاری بیش از حد، شهرت کاکتوس­ ها است که حتی در بین افرادی که علاقه کمی هم به گل و گیاه دارند، به خوبی شناخته شده هستند. دنیای غرب کاکتوس­ ها را به صورت نماد و شمایلی محبوب و مشهور در آورده است. حتما همه شما نقاشی ­های کاکتوس­ های غول­آسا در کارتون، نقاشی و … را دیده اید!

از سوی دیگر، بسیاری از افرادی که سر و کاری با کشاورزی ندارند، اصلا نمی­دانند ساکولنت چیست؟! با در نظر گرفتن این که کاکتوس­ ها این چنین شناخته شده­ اند و ساکولنت ­ها در هاله ­ای از ابهام باقی مانده ­اند، می­فهمیم چرا مردم می­ خواهند مرزی بین این دو قرار دهند!

شاید هم این تفاوت به خاطر گوناگونی دسته ساکولنت ­ها است. یعنی شاید درست نباشد که تنها اصطلاح “ساکولنت” تمام این گروه بزرگ، از گیاه کوچک لیتوپس تا گیاهان غول آسایی مثل ساگوارو، را در بر بگیرد.

حالا که ساکولنت ­ها را به عنوان یک دسته گیاهی شناختید، تشخیص و جدا کردن آنها از بین گیاهان دیگر برایتان آسان است. چرا که آنها ویژگی ­های مشخصی دارند. ساکولنت ­ها آب را در شاخسار خود ذخیره می ­کنند و آنقدر سرسخت هستند که در شرایط سختی مانند بیابان ­ها دوام آورند.

برای خرید انواع بذر کاکتوس و ساکولنت می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *