مطالب دیگر

پرانیک هیلینگ چیست

پرانیک هیلینگ چیست

آیا تا به حال در مورد پرانیک هیلینگ چیزی شنیده اید. آیا میدانید پرانیک هیلینگ چیست؟ چه فوایدی دارد؟ و چگونه عمل می کند؟ پرانیک هیلینگ مجموعه ای وسیع از روش های درمان طبیعی است که در آن از پرانا یا انرژی حیاتی جهت درمان بیماریها استفاده می شود. در پرانیک هیلینگ به جهت کار با انرژی ها هیچ دارو و ابزاری استفاده نشده و حتی بیمار لمس نمی شود.

این درمان توسط بنیانگذار پرانیک هیلینگ استاد چوا کوک سویی، با انجام تحقیقاتی گسترده در طول چند دهه و بروز کردن اصطلاحات آن و عاری از هر گونه خرافات تنظیم شده است. پرانا واژه سانسکریت به معنای انرژی حیاتی است که در چین با واژه چی (CHI) و در زبان ژاپنی کی (KI) نامیده می شود.

ماهیت پرانا (انرژی حیات):

پرانا همان نفس زندگی و یا حیات روح است که درون هر موجود زنده ای وجود دارد. بدون پرانا ادامه حیات ما به عنوان یک انسان متوقف می شود. بدن فیزیکی، فکرها و احساسات جزو امواج انرژی هستند که می‌تواند با تجهیزات اندازه گیری شود. همانطور که می دانید به لحاظ علمی انرژی نه به وجود می آید و نه از بین می‌رود بلکه می تواند از شکلی به شکل دیگر تغییر پیدا کند.

با توجه به این خصوصیت انرژی می توان تمام نتایج منفی در زندگی را به نتایج مثبت تغییر داد. مقدار پولی که به دست می آوریم و حتی روابط مان همه الگو های انرژی هستند و تمامی انسان ها قادرند احساس و انرژی شان را تغییر دهند. به عنوان مثال بیماری به سلامتی، کمبود به ‌وفور، استرس به آرامش ذهن و روابط ناموفق به پیوندهای محکم و عمیق می توانند تبدیل شوند.

در روش درمانی پرانیک هیلینگ از انرژی استفاده می شود و در واقع روشی پیشرفته از انرژی درمانی است. در پرانیک هیلینگ افراد حالت چاکراهای اصلی و فرعی و کانال های انرژیکی بدن را درک نموده و یاد می گیرند که چطور هاله اطرافشان را حس کرده و تشخیص دهند که کدام یک از چاکراها ممکن است با مشکل روبرو شده باشد.

انرژی مثبت

انرژی مثبت

فواید روش درمانی پرانیک هیلینگ:

این روش درمان به بیمار کمک می‌کند تا بیماری ها و مشکلات بیمار در تمام سطح بدن اتری و چاکراهای وی یافت شده و درمان شود. انتقال انرژی به نقاط ضعیف بدن سرعت بهبودی را حدود ۱۰ برابر بیشتر می کند.

روش درمانی پرانیک هیلینگ برای درمان بیماری های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

بیماری های فیزیکی ساده:

مثل انواع سوختگی های سطحی که در مدت کوتاهی بهبود می یابد، پیچ‌خوردگی ها، دردهای استخوانی، گلو درد، دل درد، اسهال، تب، دندان درد و سر درد و …

بیماری های سخت تر:

مثل انواع کیست ها، مشکلات قلبی، التهاب مفاصل، بیماری‌های کلیوی، هپاتیت، سل، میگرن و… این بیماری ها به جلسات درمانی بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند.

بیماری های ذهنی و روانی:

مثل استرس، بیماری شیزوفرنی، پارانوئید، افسردگی و انواع ترس ها.

به طور کلی پرانیک هیلینگ فواید زیر را به همراه دارد:

سلامتی جسمی و روحی، نزدیکی به خدا، خود شناسی و خدا شناسی، اعتماد به نفس و در نهایت ایجاد آرامش

پرانیک هیلینگ بر دو قانون استوار است:

قاعده خود ریکاوری یا خود بهبودی:

بر اساس این قانون هر موجود زنده ای بخصوص انسان به صورت ذاتی توانایی درمان خودش را دارد. مثلاً زمانی که دارویی برای بیماری های عفونی وجود ندارد، بدن در مدت زمان معینی بیماری را از بین برده و موجب بهبودی خود می شود.

قاعده انرژی حیات یا همان پرانا:

بر اساس این قاعده با افزایش دادن نیروی زندگی پرانیک در فرد روند درمان سریع تر می شود. این قاعده همانند عملکرد کاتالیزور در علم شیمی می باشد که موجب تسریع در واکنش های بیوشیمیایی می شود. در مورد تاثیر پرانیک هیلینگ می توان گفت که با به کار بردن این روش در قسمتهای بیمار بدن، سرعت شفا یافتن یا روند بهبودی بسیار افزایش پیدا می‌کند.

نحوه نشستن در مراقبه

نحوه نشستن در مراقبه

نحوه عملکرد پرانیک هیلینگ:

ناهماهنگی ها و نامتعادلی ها در میدان انرژی بدن توسط پرانیک هیلینگ تصحیح می شود و نیروی حیات و زندگی به بیمار انتقال می یابد. نیروی حیاتی که توسط فرد درمانگر به بیمار منتقل می شود، همان انرژی جهانی «انرژی حیات» است و انرژی خود درمانگر نمی باشد. با توجه به آموزش هایی که درمانگر پرانیک هیلینگ دریافت کرده این فرد به منابع انرژی حیاتی دسترسی دارد و این انرژی را با استفاده از تکنیک ها و ارتعاش های خاصی با توجه به نوع بیماری فرد بیمار، به وی منتقل میکند.

درمان به روش پرانیک هیلینگ یک پروسه سه گامی است:

  • گام اول اسکن کردن: در مرحله اول نقاطی از بدن که با کمبود انرژی یا تراکم انرژی مواجه هستند شناسایی می شود.
  • گام دوم پاکسازی: در این مرحله انرژی های آلوده و متراکم از روی هاله بدن بیمار پاکسازی شده و انسداد کانال های انرژی ریشه کن میشود. مرحله پاکسازی مهمترین مرحله پرانیک هیلینگ می باشد.
  • گام سوم انرژی دادن و انتقال پرانای تازه: در این مرحله بعد از اینکه پاکسازی انرژی به صورت کامل انجام گرفت، انرژی حیاتی به بدن انتقال می یابد. به عبارت دیگر بدن سالم پر از پرانا است در حالی که بدن بیمار و مریض پرانای پایینی دارد. با افزایش نیروی حیاتی پرانا که به صورت طبیعی در خورشید، هوا و زمین وجود دارد، روند درمانی فرد بیمار تصریح می شود. علاوه بر مناطبع طبیعی مثل خورشید و زمین، برخی از منابع دیگر نیز وجود دارد که برای درمان گرهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.

شفای پرانیک هیلینگ در سه سطح مختلف انجام می گیرد:

  • سطح مقدماتی برای درمان بیماری‌های ساده‌تر
  • سطح پیشرفته که جهت درمان از رنگها نیز استفاده می شود.
  • پرانیک روان درمانی که جهت درمان بیماری های روانی با استفاده از تکنیک های پیشرفته استفاده می شود.
انرژی الهی

انرژی الهی

انتقال انرژی توسط فرد درمانگر به دو صورت انجام می گیرد:

در روند اول درمانگر با آناتومی بدن آشنایی داشته و با آگاهی از دلیل بیماری بر روی نقاط مرتبط به بیماری کار میکند. در این روش درمانگر از پرانا و انرژی الهی به طور همزمان استفاده می کند.

در روش دوم درمانگر با آناتومی بدن آشنایی نداشته و بنابراین تنها از انرژی الهی جهت درمان استفاده می کند. در این هنگام انرژی به صورت اتوماتیک و آگاهانه به قسمتی از بیمار که بیشترین نیاز به انرژی را دارد، می رود.

در پرانیک هیلینگ انتقال انرژی هم از طریق نزدیک و هم از راه دور امکان پذیر است.

درمانگر قادر است روی بدن خود و هم روی بدن سایر افراد کار کند.

برای خرید گیاهان دارویی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.