مطالب دیگر

معرفی باغ ورسای

باغ ورسای

باغ ورسای Gardens of Versailles در کشور فرانسه است. این باغ برای این پادشاه بسیار مهم بود به همین خاطر، بهترین معماران و طراحان را برای ساخت آن به کار گرفت. و امروزه یکی از بزرگترین مجموعه باغ ها و فضاهای سبز را دارد.

تغییرات در باغ

در سال 1680 اولین تغییرات عمده در این باغ اتفاق افتاد و چمن های بسیاری ما بین چشمه ها کاشته شد. دو حوض هشت ضلعی دوقلو در این باغ ساخته شد و مجسمه های برنزی نیز در باغ ورسای درج شدند.

باغ ورسای

باغ ورسای

نیکلاس دفر یکی از طراحان مخازن جدید و بزرگ آب را برای افزایش و تامین آب بخش های مختلف ایجاد کرد.از سال های آغازین تا دهه 1990 مشکلات زیادی برای این باغ ها به وجود آمد. طوفان ها، مشکلات اصلاح طلبان و رها شدن باغ سبب بروز مسایلی شده بود که نیاز به اصلاحاتی جدی داشت.در دهه 1920 این باغ به صورت کامل بررسی شد، مشکلات گیاهان و درختان رفع شد.

علف های هرز و رشد بی رویه ی خیلی از گیاهان سبب به هم ریختگی شکل باغ شده بود.همچنین برخی از گیاهان نیاز بود تا به طور کامل جایگزین شود. امروز می توان گفت که هیچ درختی از زمان لویی چهاردهم تا کنون در این باغ وجود ندارد و کلیه درختان دوباره کاشت شده اند.

باغ ورسای

باغ ورسای

حدود 800 هکتار زمین را پوشش می دهند. بیشتر این فضا باغ هایی است که آندره لونتر آن را کامل کرده است.

زیبایی های خاص باغ ورسای

افزون بر درختان و گیاهان مختلفی که در این باغ موجود است، پرتره از گل های مختلف، مجسمه ها و چشمه های بسیار زیبایی در این باغ وجود دارد.

باغ ورسای

باغ ورسای

چشمه ها با طراحی های خاص سبب شدند تا چشم انداز بسیار خاصی در این باغ ایجاد شود.فواره ها و استخرهای عظیم از دیگر زیبایی های باغ ورسای است.این باغ ها در سال بیش از 6 میلیون بازدید کننده دارد. در سال 1979، باغ ها و کاخ های زیادی در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد که یکی از آنها در باغ و رسای بود. در شهرت و زیبایی می گویند که باغ سان سوسی آلمان در رقابت با باغ ورسای است.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *