گیاهان

با انواع کاهو آشنا شویم

انواع کاهو

همه ما می­دانیم که کاهو کاملا گرد، بسیار شکننده و تقریبا آب­دار می­باشد که می­توان به مدت طولانی پس از برداشت نگهداری کرد. در حال حاضر، بسیاری از ما زمانی که از بازار خرید می­کنیم در انتخاب انواع کاهو و سبزیجات سالم دقت می­کنیم.

کاهو برای چه فصلی است؟

به طور کلی، سبزیجات سالاد از محصولات آب و هوای سرد بوده و بهترین شرایط کشت آن بهار و اوایل تابستان، قبل از گرمای زیاد و روز­های طولانی می­باشد. در آب و هوای معتدل، کاهو را می­توان در بهار و پاییز و اقلیم خنک می­توان در ماه­های تابستان کشت کرد.

آرگولا (منداب)

آرگولا دارای برگ­های سبز تیره بود و طعم فلفل دارد. برگ­های می­توانند بلند، کوتاه یا گرد باشند، اما همه آن­ها دارای رنگ تیره هستند.

آرگولا وحشی بسیار تند بوده و می­توانید آن را در بازارهای کشاورزان محلی پیدا کنید. شابانک کشت شده به صورت گسترده در دسترس بوده و از نظر طعم متفاوت است. به طور کلی، برگ­های بزرگ­تر طعم بهتری دارد، اما تند بودن نگران کننده است و بایستی حتما قبل از استفاده مزه آن بررسی شود.

از آرگولا می­توان برای بهبود طعم سس لیمو – سیر و طعم پنیر آبی استفاده کرد. همچنین، آرگولا یک راهکار عالی برای بهبود طعم غذاهایی نظیر مرغ با سالاد نان و شابانک می­باشد.

برای خرید بذر آرگولا کلیک کنید.

انواع کاهو

آرگولا

کاهو باتاویا (کریسپ فرانسوی یا کریسپ تابستانی)

همانطور که از نام آن مشخص است، کاهو باتاویا نسبت به سایر سبزیجات سالاد تحمل بیشتری به آب و هوای گرم دارد. این کاهو نسبت به سایر کاهو ترد بوده و طعم آن به تلخی تغییر نمی­کند؛ بنابراین، می­توان را به مدت طولانی نگهداری و استفاده کرد.

همانند سایر انواع کاهو، باتاویا نیز دارای برگ­های سبز یا قرمز رنگ است. بین این دو تفاوتی از نظر طعم وجود ندارد؛ بنابراین، می­توان هر کدام را که بهتر است انتخاب کرد.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

کاهو باتاویا

کاسنی بلژیکی

سر آن فشرده و نازک بوده و دارای عطر و طعم مناسبی است. رنگ سفید آن محبوبیت بیشتری داشته و به همراه غذا خورده می­شود. کاسنی بلژیکی را می­توان به همراه سایر سبزیجات در سالاد استفاده کرد. لبه آن تا حدودی تلخ بوده و می­توان آن را همراه با سایر سبزیجاد سالاد مصرف نمود.

از آنجا که کاسنی بلژیکی قابلیت رشد در شرایط خانه را نیز دارد (برای نگهداری برگ­های سفید می­توان در شن و ماسه قرار داد) می­تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای تامین برگ تازه در زمستان باشد.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

کاسنی بلژیکی

کاهو روغنی (کره پیچ)

کاهو روغنی به صورت گسترده در دسترس می­باشد. این کاهو ترد بوده و برگ­های آن سر فشرده­ای را ایجاد کرده است. با این حال، سر آن نسبت به کاهوی آیس­برگ فشردگی کمتری دارد. کاهو روغنی دارای بافت حساس و بزرگ بوده و برگ­های آن فنجانی شکل است و در سالاد مود استفاده قرار می­گیرد. این کاهو به همراه سس­های طعم دهنده مصرف شده و در پخت و پز کیک و تهیه سالاد نیز استفاده می­شود. به ارقام سبز و قرمز رنگ نگاه کنید.

برای خرید بذر کاهو کره کلیک کنید.

انواع کاهو

کاهو روغنی

داودی خوراکی

داودی خوراکی جوان به رنگ روشن بوده و دارای مزه فلفلی است و به سالاد افزوده می­شود. این گیاه همانند گیاه گل داودی که از نظر گل­ها محبوب است، می­باشد و در بیشتر مناطق تحت همین نام شناخته می­شود. برای عطر و طعم بهتر، این گیاه باید کاملا جوان باشد. گیاهان مسن با کناره­های تلخ بایستی به صورت پخته شده مصرف شوند.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

داودی خوراکی

قاصدک سبز

برخی افراد می­گویند که قاصدک سبز زمان طولانی است که کشف شده است، اما افرادی وجود دارد که از تلخی آن خسته شده­اند. برخی افراد ترجیح می­دهند که برگ­های تیره آن­ها را تمیز کرده و توسط سس­های اسیدی یا تند مصرف کنند.

اگر قصد دارید که آن را به صورت خام مصرف کنید، به دنبال سبزی­های کوچک و نازک باشید.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

قاصدک سبز

فرسی (کاسنی فرفری)

سبزی پیچ خورده، فرفری و خرد شده می­باشد که دارای مزه تلخ بوده و همراه با سایر سبزی­ها مصرف می­شود. از این سبزی در سالاد فرانسوی به همراه تخم مرغ و خامه استفاده می­شود.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

فرسی

کاهو گوهر کوچک

کاهو گوهر کوچک بسیار نرم است. خوشمزه بوده و برای تهیه سرکه و سس لیمو استفاده می­شود. این کاهو به همراه قطعات برش داده شده تربچه بسیار خوش طعم است.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

کاهو گوهر کوچک

ماچه (کاهو لامب)

ماچه به عنوان سالاد ذرت یا کاهو لامب شناخته می­شود که در رنگ­های مختلف از سبز تیره تا روش به همراه 4 یا 5 ریشه وجود دارد. این کاهو در بسیاری از سالادها به همراه سایر سبزیجات استفاده می­شود.

هنگام تمیز کردن به وجود شن و ماسه در گره­های ریشه توجه داشته باشید. آب اضافی موجود در آن­ها را خوب پاک کنید. عقاید رایج نشان می­دهد که سرکه شالوت از ماچه تهیه می­شود.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

ماچه

مسکلون (اسپرینگ میکس)

مسکلون به معنای “مخلوط” می­باشد که شامل چندین گونه از سبزیجات وحشی است. اکثر مسکلون­هایی که امروز به فروش می­برسد کشت دانه­های مخلوط کاهو برداشت برگ­های آن­ها در اندازه مورد نظر (3 تا 6 اینچ) است. برخی از مخلوط­هایی که دارای برگ­های شیرین و جوان می­باشند، دارای بافت نرمی بوده و به راحتی مورد استفاده قرار می­گیرند.

برخی از کشاورزان و فروشندگان مخلوط­های “تند” ویژه­ای را مصرف می­کنند که دارای برگ­های شابانک، شاهی آبی، میزونا و خردل هستند. مسکلون با سرکه فرانسوی اشتباهی در نظر گرفته می­شود، اما این مخلوط را می­توان با طیف وسیعی از سس­ها استفاده کرد.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

مسکلون

میزونا

میزونا رقم آسیایی سبزی خردل است. برگ­های آن به رنگ سبز تیره بوده و دارای بافت ظریف، خوشمزه و حتی تند هستند. سعی کنید آن را با سرکه سبک یا سس دانه کنجد مصرف کنید.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

میزونا

کاهو برگ بلوطی

همانند کاهو باتاویا، انواع مختلفی از کاهو برگ بلوطی با رنگ­های سبز، قرمز و برنز وجود دارد. همه آن­ها دارای برگ­های سفت هستند. همه این برگ­ها در پایه به یک بخش تنگ، فشرده و کوزه­ای متصل می­شوند. استفاده از آن­ها در سالاد ایده­آل بوده و با طیف وسیعی از سس­ها مصرف می­شوند. اگر آسیب یا خراشی به آن­ها وارد شود، برگ­های خارجی از بین می­روند. اگر با کاهوی کوچک کار می­کنید، از کل برگ استفاده نمایید. در هنگام تمیز کردن، برگ­های بزرگتر ممکن است پاره شوند.

برای خرید بذر کاهو برگ بلوطی کلیک کنید.

انواع کاهو

کاهو برگ بلوطی

خرفه پرپهن

خرفه پرپهن اغلب خوراکی است. این گیاه اغلب به صورت وحشی در چمن­زارها و پارک­ها رشد می­کند. این گیاه بیشتر در بازارهای کشاورزی و فروشگاه­های تخصصی فروخته می­شود. خرفه پرپهن دارای برگ­های ضخیم و تقریبا چسبنده بوده و با سس­های مختلف، نظیر سس لیمو، مصرف می­شود.

برای خرید بذر خرفه کلیک کنید.

انواع کاهو

خرفه پرپهن

کاهو رومی

کاهو رومی سالم و دلچسب است. در صورت تند بودن بافت آن، می­توان به همراه سرکه زنجبیلی و انواع مختلفی از سس­ها استفاده کرد. حتی می­توان آن را به صورت پخته شده مصرف نمود.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

کاهو رومی

کلم سرخ

شما می­توانید از آن در سالاد استفاده نمایید. کلم سرخ زیبایی خاصی را ایجاد کرده و برگ­های آن به رنگ سبز و سرخ است. این گیاه دارای طعم ملایمی و اندکی تلخ می­باشد.

برای خرید انواع بذر کاهو کلیک کنید.

انواع کاهو

کلم سرخ

شاهی آبی

شاهی آبی دارای عطر و طعم ملایمی بوده و از آن برای تهیه سالاد استفاده می­شود. این گیاه در شمال آمریکا و اروپا رشد کرده و بایستی به صورت صحیح آبیاری شود. شاهی آبی نسبت به سایر گونه­های نزدیک سطح زیر کشت بیشتری دارد.

شاهی آبی از اعضای تیره خردل است. هر چقدر بزرگتر شود عطر و طعم آن بهتر می­شود. بایستی برگ­های زرد و یا ضخیم آن حذف شود. ساقه و ریشه به همراه برگ­های سبز تیره کاملا خوراکی هستند. سعی کنید آن را به همراه سرکه یا ماست مصرف کنید.

برای خرید بذر شاهی کلیک کنید.

انواع کاهو

شاهی آبی

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.