گیاهان دارویی و ادویه ها

خواص درمانی فلفل قرمز

خواص داروئی فلفل قرمز

منشأ فلفل قرمز را آمریکای جنوبی دانسته­ اند و در مناطق گرمسیر کاشته می‌شود.

دارای طبع گرم بوده و ترکیباتی مانند کپساسین، بتاکاروتن، انواع ویتامین‌ها، املاح معدنی و سرشار از آنتی اکسیدان­هایی مانند ویتامین C و کاروتن است.

قزل بی بر (Capsicum annum)

از خانواده : سیبزمینیان Solanacea

خواص درمانی فلفل قرمز:

فلفل قرمز سرشار از آنتی اکسیدان­هایی نظیر کاروتن و ویتامین C بوده و به عنوان داروی ضد نفخ، ضد سرطان، محرک هاضمه، التیام ­بخش زخم­های داخلی دهان و نیز به عنوان داروی انقباضی استفاده می­شود. به علاوه از فلفل قرمز به عنوان نوعی درمان عمومی برای عوارضی مانند قولنج، اسهال، تنگی نفس، ورم مفاصل، التهاب­های عضلانی، دندان درد و به عنوان داروی ضد کم خونی کاربرد دارد.

کپساسین موجود در فلفل، باعث کاهش بروز زخم معده شده و موجب افزایش جریان خون در قسمت مخاطی معده و تولید موکوس به وسیله دیواره معده می‌شود که این امر موجب می‌شود بافت معده در برابر ترشح اسید معده مصون باقی بماند، کپساسین این دارای اثر ضد سم و ضد سرطان است.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر فلفل قرمز عقربی موروگا کلیک کنید .

فلفل قرمز

فلفل قرمز

توصیه­ ها و تجویز برای مصرف فلفل قرمز:

در ادامه مقاله روش های مصرف فلفل قرمز را برایتان شرح می دهیم.

دم کرده میوه­ های فلفل قرمز:

میوه ­های فلفل قرمز را پس از خشک کردن پودر کرده و مقدار نصف قاشق چایخوری پودر را با یک فنجان آب جوش اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری از این محلول را با آب جوش رقیق کرده و جهت درمان سرماخوردگی لرز و سردی دست و پا بنوشید، برای تحریک دستگاه گوارشی قبل از غذا 2 الی 3 قطره از دمکرده رقیق شده آن بنوشید.

تنتور فلفل قرمز:

۵ الی ۱۰ قطره از دمکرده را داخل یک فنجان آب داغ ریخته و به عنوان محرک و مقوی گردش خون مصرف کنید.

کمپرس:

یک پارچه را در محلول دمکرده خیس کرده و برای دردهای رماتیسمی، کشیدگی­ها و کوفتگی­ها روی محل درد قرار دهید.

برای مطالعه مقاله چگونگی رشد گیاه فلفل سیاه کلیک کنید .

روغن فلفل قرمز :

مقدار ۲۵ گرم پودر میوه فلفل قرمز را در ۵۰۰ میلی لیتر روغن آفتابگردان ریخته و به مدت دو ساعت حرارت غیرمستقیم دهید و از آن جهت حرکت خون راکد داخل رحم به صورت موضعی در اطراف رحم استفاده کنید. از این روغن می­توان جهت ماساژ در قسمت‌های مبتلا به کمر درد، آرتریت و روماتیسم استفاده کنید.

کاهنده اثرات مضر سایر داروها:

خوردن ۲۰ گرم فلفل به صورت تازه نیم ساعت قبل از خوردن آسپرین از اثرات مخرب این داروها بر بافت معده در اثر مصرف طولانی مدت آن جلوگیری می­کند و به این ترتیب می‌توان بدون آن که نگران زیان­ آن بود از این دارو به راحتی استفاده کرد.

تماس مداوم پوست با این گیاهان منجر به آماس­ها و تاول­های پوستی می­شود بنابراین کمپرس را به مدت طولانی روی پوست قرار ندهید. در دوران بارداری و شیردهی از مصرف فلفل قرمز خودداری کنید، مصرف بیش از اندازه فلفل موجب التهاب دستگاه گوارشی می­گردد.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.