آموزش باغبانی

معرفی کود هربان

کود طبیعی هربان

کود به هر نوع ماده معدنی، آلی و بیولوژیک گفته می‌شود. هربان یکی از کودهای مفید و موثر برای رشد محصولات کشاورزی است. کود هربان اصلاح کننده خاک و تقویت‌کننده گیاه می‌باشد. از کود هربان برای بهسازی و اصلاح خاک، تغذیه کامل انواع درخت، زراعت، گل و گیاه و … استفاده می شود. تاریخچه استفاده و مصرف از این کود به سال 1830 میلادی بر می‌گردد. این کود در موسسه خاک و آب کشور و وزارت جهاد کشاورزی به عنوان یک ماده معدنی به شماره 91253 به ثبت رسیده است.

زمانی که این کود با آب تماس بگیرد ترکیبات را که  در کود معدنی به کار رفته است می شکند و از این طریق عناصر ضروری گیاه برای رشد در کمترین زمان در اختیار گیاه قرار می گیرد. این کود عناصر موجود در خود را به صورت پیوسته و آرام در اختیار گیاه می‌گذارد. با استفاده از این کود دیگر نیاز به کودهای دیگری برای رشد گیاه ندارید، چرا که این کود به تنهایی تمام مواد مورد نیاز گیاه را در اختیار قرار می دهد. از این کود به هیچ عنوان به صورت چالکود استفاده نمی شود بلکه به صورت نمک پاشی در اطراف گیاه و همچنین محلول پاشی استفاده می شود.

کود هربان 150 گرمی

چکیده درباره کود هربان:

هر گیاهی برای رشد نیاز به خاک و کود مناسب دارد، تا بتواند از این طریق مواد لازم و ضروری را برای رشد گیاه در اختیار ریشه قرار دهد. استفاده از کود از گذشته‌های دور رایج بوده است و امروزه نیز با گسترش فناوری و تحقیقات در این زمینه‌ کودهای کامل‌تری تولید و عرضه می‌شود، که یکی از این کودهای مفید و موثر که نقش بی‌بدیلی در اصلاح خاک و تقویت گیاه دارد کود هربان است.

در تهیه کود هربان از مواد معدنی و ارگانیک استفاده شده است. این کود در آمریکا تولید می شود و مشابهی ندارد. استفاده از این کود باعث ایجاد شادابی، اصلاح خاک، افزایش باردهی، تقویت ریشه گیاه، ایجاد طعم واقعی در محصول، طراوت و … می‌شود. این کود قابل‌ استفاده برای تمامی گیاهان و درختان می‌باشد. کود هربان به واسطه داشتن عناصر غنی باعث بازگشت خاک به حالت طبیعی می شود. در واقع می‌توان چنین گفت که هربان سبب می‌شود تا خاک به چرخه طبیعی خود بازگردد، خاک را احیا می کند و باعث می‌شود گیاه رشد و عمکلرد شگرفی داشته باشد.

کود 150 گرمی هربان

کود 150 گرمی هربان

کود چیست:

به هر نوع ماده معدنی، آلی و بیولوژیک کود گفته می‌شود. کود عناصر لازم و ضروری را برای رشد در اختیار گیاه قرار می‌دهد. باعث بالا رفتن حاصلخیزی خاک و اصلاح ساختمان خاک می‌شود. عملکرد گیاه را افزایش می دهد و باعث مقاومت گیاه در برابر انواع بیماری‌ها شود. استفاده از کود از گذشته‌های دور رایج بوده است و امروزه با گسترش فناوری و تحقیقات در این زمینه‌ها کودهای کامل‌تری تولید و عرضه می‌شود.

هر گیاهی برای رشد نیاز به خاک و کود مناسب دارد، تا بتواند از این طریق مواد لازم و ضروری را برای رشد گیاه در اختیار ریشه قرار دهد. گیاهان آپارتمانی و باغی برای رشد علاوه بر خاک نیازمند کود مناسبی هستند. استفاده از کود سبب می‌شود تا رطوبت خاک برای مدت زمان طولانی حفظ شود. کود از فشردگی خاک جلوگیری و هوادهی به ریشه گیاه برای رشد را تسریع می‌کند.

تاریخچه کود هربان:

درباره تاریخچه کود هربان باید گفت که تاریخچه استفاده و مصرف از این کود به سال 1830 میلادی بر می‌گردد. محصولات کشاورزی برای رشد و نمو به افزودنی‌های مجاز نیاز دارند برای این منظور در گذشته کشاورزان و افرادی که برای رفع مایحتاج خود اقدام به کشت و پرورش محصولات کشاورزی می‌کردند و برای بهره وری بیشتر از کود حیوانی و سایر فضولات حیوانی استفاده می‌کردند.

با گسترش فناوری در سال 1830 میلادی استفاده از این کود گسترش پیدا کرد طوری که بسیاری از کشاورزان این کود را جایگزین کودهای سنتی نمودند. کود هربان از جمله کودهای ارگانیک تولیدشده می‌باشد. امروزه به دلیل حساسیت‌های زیست‌محیطی و همچنین شیوع سرطان در استفاده از محصولات کشاورزی سبب شده تا در زمینه تولید و ارائه کودهای شیمیایی تحقیقات گسترده‌ای انجام شود، پس از بررسی‌های انجام‌شده کود هربان تولید و روانه بازار شد.

این کود هربان از معدنی در شهر سمنان استخراج میشود و یک محصول 100% ایرانی و ارگانیک است.

کود 25 کیلویی هربان

کود 25 کیلویی هربان

کود هربان یکی از بهترین انواع کود ارگانیک

متخصصان ایرانی در همین راستا توانستند از یکی از بهترین معادن دنیا کود طبیعی-معدنی با نام تجاری هربان را فرآوری و تولید کنند. این محصول ایرانی توانسته است خود را میان انواع کودهای موجود در بازار به اثبات برساند.

در شرایط کنونی ایران، کاهش و از دست رفتن زمین های مرغوب برای کشاورزی، سبب شده تا استفاده از بهترین کودها جزء الویت های مهم و اساسی قرار بگیرد. افزایش سطح عملکرد خاک می تواند موجب بازگشت وضعیت از دست رفته خاک به وضعیت خوب می شود. این محصول دارای گواهینامه اصلاح خاک و تقویت کننده گیاهان است.

طریقه مصرف کود هربان:

طریقه مصرف این کود در گلدان و زمین زراعی متفاوت است، به همین دلیل و برای آشنایی بیشتر شما این دو مقوله را به صورت مختصر بیان می‌کنیم.

طریقه مصرف کود هربان در گلدان:

طریقه و میزان مصرف این کود در گلدان به این صورت است، که هر چهار ماه یک بار به ازای هر 5 سانتی متر قطر گلدان یک قاشق مرباخوری کود قبل از آبیاری به آن اضافه کنید. (اگر قطر گلدان 20 سانتیمتر است 4 قاشق مرباخوری به آن کود اضافه کنید). پس از اضافه نمودن کود آبیاری را به صورت معمول انجام دهید به همین منظور بهتر است آبیاری در دو تا سه مرحله به گونه‌ای باشد که آب از کف گلدان خارج نشود.

برای کشت گیاهان که در آب رشد می‌کند همچون بامبو و … به ازای هر یک لیوان آب یک قاشق مرباخوری کود به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از کود هربان به صورت چالکود ممنوع می‌باشد، تاریخ انقضاء این محصول اگر در محیطی خشک و به دور از رطوبت و آب باشد نامحدود است و تاریخ انقضاء ندارد.

خاک و کود هربان

خاک و کود هربان

طریقه مصرف کود هربان در زمین‌های زراعی:

استفاده از این کود در زمین‌های زراعی بسته به نوع محصول متفاوت است. استفاده از این محصول در زمین زراعی به صورت نمک‌پاش در دور گیاه می‌باشد، طوری که کود به صورت سطحی با خاک مخلوط شود. نیاز به چالکود نیست. همچنین این محصول را می‌توانید به صورت محلول پاشی نیز مورد استفاده قرار دهید.

                                               میزان مصرف کود هربان
محصولات کشاورزی میزان مصرف
برای انواع گلدان، گیاهان زینتی و آپارتمانی هر 4 ماه به ازای هر 3 تا 5 سانتیمتر قطر گلدان یک قاشق مرباخوری
نهال و بوته 10 تا 50 گرم برای هر بوته و نهال در سال
درخت یک ساله 100 گرم برای یک سال
درخت دوساله 150 گرم برای یک سال
درخت سه ساله 200 گرم برای یک سال
درخت چهار ساله 300 گرم برای یک سال
درخت پنج ساله 400 گرم برای یک سال
درخت شش تا هشت ساله 500 گرم برای یک سال
درخت هشت تا پانزده ساله یک کیلوگرم برای یک سال
درخت پانزده تا بیست و دو ساله یک و نیم کیلو برای یک سال
درخت بیست و دو تا سی ساله دو کیلو برای یک سال
درخت سی سال به بالا دو و نیم تا چهار کیلو برای یک سال
مزارع 200 تا 400 کیلو برای یک سال

تأثیر کود هربان بر روی درختان و گیاهان به نسبت سایر کودها:

تأثیر کود هربان بر روی درختان و گیاهان
تأثیر کود هربان بر روی درختان تأثیر کود هربان بر روی گیاهان
رشد نهال 92% رشد گیاه 92%
قدرت تنه و ریشه 78% پهنی و شادابی برگ گیاه 84%
باردهی درخت 85% قدرت ساقه و ریشه گیاه 97%
عمل فتوسنتز درخت 89% تولید مثل و انبوه‌سازی 77%
دفع آفات از درخت 77% دفع آفات از گیاه 75%
مقاومت در برابر سرما 94% مقاومت گیاه در برابر سرما 93%

عملکرد کود هربان:

کود هربان به واسطه داشتن عناصر غنی باعث بازگشت خاک به حالت طبیعی می شود. در واقع می‌توان چنین گفت که هربان سبب می‌شود تا خاک به چرخه طبیعی خود بازگرد، خاک را احیا می کند و باعث می‌شود گیاه رشد و عمکلرد بهتری را تجربه کند.

توجه داشته باشید، زمانی که کود با آب تماس بگیرد ترکیبات به کار رفته در این کود معدنی می‌شکند و عناصر ضروری گیاه برای رشد در کمترین زمان در اختیار گیاه قرار می‌گیرد. این کود عناصر موجود در خود را به صورت پیوسته و آرام در اختیار گیاه قرار می دهد. توجه داشته باشید به این صورت نیست که تمامی عناصر موجود در کود به صورت یکباره در اختیار گیاه قرار گیرد بلکه این عناصر به صورت تدریجی در اختیار گیاه طی زمان قرار می‌گیرد و شرایط را برای رشد و نمو در اختیار گیاه قرار می‌دهد. استفاده از این کود باعث افزایش باردهی، گلدهی و مقاومت گیاه در برابر سرما و… می‌شود.

اسیدینه موجود در این کود به صورت نرمال و 24/7 می‌باشد به همین منظور در تنظیم میزان اسیدیته ph  خاک موثر می‌باشد. این کود ظریفت یونی بالایی دارد.  وجود این ویژگی در کود سبب می‌شود تا در مناطقی که بارندگی زیاد هست جلوی آبشویی گرفته شود. این کود دوست دار محیط‌ زیست می‌باشد و به هنگام آبشویی خطری برای محیط‌ زیست ندارد.

امروزه که ما با مشکل کم آبی و خشک‌سالی مواجه هستیم کود هربان به دلیل ساختار خود سبب افزایش نگهداری آب و رطوبت در خاک می‌شود.

کود هربان 25 کیلویی

ویژگی ها و خواص کود هربان:

هربان دارای بیش از 10 نوع عنصر مفید مانند انواع مواد مغذی است که از مهم ترین قابلیت هربان می توان به عناصر نادر آن اشاره کرد که همگی به چرخه بازگشت خاک کمک می کنند.

ویژگی چشمگیر کود هربان:

خاصیت جذب به تدریج و کامل آن است. هربان بر خلاف کودهای شیمیایی؛ مواد مغذی را به آرامی و به تدریج آزاد می کند تا هر زمان که گیاه نیاز داشت از آن استفاده کند.

به دلیل داشتن بالاترین مواد مغذی مفید و با ارزش و همچنین سطح بالای بریکس و قند بالاتر؛ این محصول به عنوان یک جایگزین عالی برای کودهای شیمیایی است.

هربان نمونه مشابه داخلی ندارد و تنها محصول جهانی شبیه به آن، در دهه 1950 میلادی در امریکا تولید شده است که در حال حاضر نیز همچنان در 40 کشور دنیا نماینده رسمی دارد و مشغول فعالیت است.

برخورداری از PH طبیعی:

هربان بر خلاف کودهای شیمیایی، از PH طبیعی برخوردار است به همین خاطر در این زمینه اختلالی ایجاد نمی کند و PH خاک را تنظیم می کند. همانطور که می دانید پی اچ طبیعی سبب افزایش فعالیت کرم های خاکی و رشد و نمو میکرواورگانیسم ها می شود که این موضوع به ساختار خاک و رشد بهتر گیاه کمک می کند.

ظرفیت بالای یون:

از دیگر ویژگی های هربان، ظرفیت بالای یون است که موجب می شود تا خاک بتواند عناصر زیادی را در خود حفظ کند. کود هربان رطوبت را نیز در خود ذخیره می کند؛ این خاصیت استثنایی سبب می شود تا دیگر نگران کم آبی مناطق خشک نباشید، زیرا گیاهان با هربان مقاوم در برابر خشکی خواهند شد.

بسته کود هربان

بسته کود هربان

همچنین:

 • کود هربان به عنوان اصلاح‌کننده خاک و تقویت کننده رشد گیاه تمامی نیازهای خاک و گیاهان را با عناصری همچون میکرو و ماکرو برطرف می‌کند.
 • استفاده از این کود سبب بی‌نیازی شما به سایر کودهای شیمیایی و غیر شیمیایی می‌شود.
 • در مناطقی که خاک فقیر است این کود باعث اصلاح و احیا خاک می‌شود.
 • افزایش تثبیت نیتروژن به وسیله باکتری ازتوباکتر( تبدیل نیتروژن اتمسفر به یون آمونیوم).
 • استفاده از این کود در مهار قارچ موثر است.
 • از ویژگی‌های عمده این محصول می‌توان به تولید محصول سالم و ارگانیک با طعم و مزه طبیعی اشاره کرد چیزی که امروزه به ندرت پیدا می‌شود.
 • باعث افزایش باردهی محصول و همچنین افزایش شادابی و سبزینگی گیاه می‌شود.
 • رشد گیاه را تسهیل می‌کند.
 • مقاومت گیاه را در برابر تغییرات آب و هوایی افزایش می‌دهد.
 • ارزش غذایی محصول با استفاده از این کود حفظ می‌شود.
 • باعث مقاوم‌سازی گیاه در برابر آفات و بیماری‌ها می‌شود.
 • به افزایش جذب یون توسط ریشه کمک می‌کند
 • به افزایش جذب آهن و منگنز کمک می‌کند.
 • استفاده از کود هربان به شما کمک می‌کند تا محصولی کاملاً ارگانیک تهیه کنید و از این طریق به سلامتی خود کمک شایانی بکنید.

مقاومت بیشتر گیاه در مقابل بیماری ها:

با تامین نیازهای غذایی گیاهان توسط کود هربان، گیاه در مقابل آسیب هایی مانند آفات، بیماری، سرمازدگی و خشکسالی مقاوم تر می شود در نتیجه موجب وابستگی کمتری به کودهای شیمیایی موردی، علفکش و آفت کش ها می شود.

در هربان عناصری مانند سلنیوم وجود دارد؛ این ماده هم مورد نیاز بدن انسان است و هم در خاک نقش مهمی برای باکتری های تثبیت کننده نیتروژن دارد. همچنین عنصر نیکل در هربان وجود دارد که مورد نیاز درخت گردو است؛ این عنصر در هیچ کدام از کودهای موجود در بازار وجود ندارد.

عناصر به کار رفته در کود هربان:

هربان

آنالیز کود هربان

مشخصات کود هربان:

مشخصات کامل کود پتاسیم
ابعاد بسته این محصول در بسته‌های 150 گرمی تا 25 کیلویی تولید و عرضه می‌شود.
کاربرد برای گیاهان و درختان مختلف مفید هست.
مواد تشکیل‌دهنده از مواد معدنی و ارگانیک تهیه شده است.
زمان تأثیرگذاری بر رشد گیاه مدت زمان تأثیرگذاری این محصول بر رشد گیاه حدوداً یک سال هست.
عملکرد باعث تحرک، افزایش باروری و گل‌دهی گیاه می‌شود.
طریقه مصرف به صورت محلول پاشی، نمک پاشی اطراف گیاه مصرف می‌شود.

 

مشخصات محصول دارد، هست ندارد، نیست
بو *
مواد شیمیایی افزودنی *
قابلیت نگهداری آب *
پاکیزه و بهداشتی *
سازگار با محیط زیست *
حفظ رطوبت گیاه *
محافظ گیاه در برابر انواع بیماری‌ها و آفات *
باکتری‌های غیر هوازی، قارچ‌ها و میکرو ارگانیسم *
عناصر میکرو آهن، روی، مس، منگنز *
عناصر ضروری برای رشد گیاه *
جایگزین برای انواع کودهای سنتی *
باعث حذف کودهای شیمیایی * _

نتیجه گیری:

کود هربان از جمله کودهای ارگانیک می‌باشد که به صورت طبیعی از مواد معدنی تهیه می‌شود این کود تمامی عناصر لازم و ضروری را برای رشد گیاه در اختیار دارد طوری که با استفاده از این کود دیگر نیاز به افزودنی دیگری ندارید. در مناطقی که خاک فقیر وجود دارد این کود سبب اصلاح خود می‌شود و شرایط لازم را برای رشد گیاه فراهم می‌کند.

مجموعه کود کامل خانگی

کود هربان به واسطه داشتن عناصر غنی باعث بازگشت خاک به حالت طبیعی می شود. در واقع می‌توان چنین گفت که هربان سبب می‌شود تا خاک به چرخه طبیعی خود بازگردد و خاک را احیا کند. باعث می‌شود گیاه رشد و عملکرد شگرفی داشته باشد. کود هربان از جمله کودهای مجاز می‌باشد که توسط نمایندگی مجاز به فروش می‌رسد. استفاده از کود هربان به شما کمک می‌کند تا محصولی کاملاً ارگانیک تهیه کنید و از این طریق به سلامتی خود کمک شایانی کنید.

کود هربان با مواد مغذی و معدنی موجود در خود موجب موارد زیر برای گیاهان می شود:

 • افزایش سبزینگی و شادابی
 • تسریع رشد گیاه
 • بالارفتن مقاومت گیاه در مقابل آفات، تغییرات آب و هوا و سرمازدگی
 • افزایش میزان باردهی گیاه از لحاظ تعداد، وزن و حجم محصول
 • افزایش کیفیت طعم، رنگ و ظاهر محصول
برای خرید ملزومات باغبانی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

92 دیدگاه درباره مقاله “معرفی کود هربان

 1. Avatar مهدیار گفت:

  سلام توی لاهیجان نمایندگی فروش دارین

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   نه متاسفانه اما از طریق اینترنتی می توانید خرید کنید

 2. Avatar نیما گفت:

  سلا وقتتون بخیر توی رشت نمایندگی دارین؟؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   با شماره 09358504040 تماس بگیرید

 3. Avatar ناشناس گفت:

  سلام شماره تلفن لطف کنید

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   09358504040

 4. Avatar گنجی گفت:

  سلام
  آیا در هر فصلی میتوان از کود هربان استفاده کرد یا فقط در فصولی که گیاهان در حال رشد میباشند؟

  1. هومن انگورانی هومن انگورانی گفت:

   با عرض سلام
   بله در هرفصلی میتوانید از کود هربان استفاده کنید .

 5. Avatar Hamedtavakoli گفت:

  سلام گیاه هربان براى درخت پرتغال و نارنگى خوب است یا نه

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   به طور تضمین شده برای مرکبات عالی است

 6. Avatar عبدی گفت:

  سلام آیا در شالیزارهای برنج میتونیم از کود هربان استفاده کنیم ومقدار لازم برای هر ۱۰۰۰مترمربع زمین چه مقدار میباشد ممن ن وسپاسگزارم

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله در شالیزارهای برنج هم میشود استفاده کرد و مقدار لازم برای 1000 متر مربع 25 کیلو کود هربان میباشد.

 7. Avatar ناشناس گفت:

  سلام کرج میشه تهیه کرد

  1. هومن انگورانی هومن انگورانی گفت:

   سلام و وقت بخیر در هر جای ایران باشین ما براتون ارسال میکنیم

 8. Avatar ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر .می خواستم بدونم تاثیر این کود برزمین های شور واب شور چگونه است ec7000به بالا…ممنون

  1. هومن انگورانی هومن انگورانی گفت:

   کود هربان کمک میکند به پائین آوردن EC زمین و فوق العاده مفید است .

 9. Avatar ğ گفت:

  سلام. کود هربان در بسته های کوچک برای باعچه حیاط موجود است

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان در بسته بندی وجود دارد بسته های 180 گرمی و بسته های 25 کیلویی

 10. Avatar رضا گفت:

  آیا کود هربان در بسته بندی کوچک برای باغچه حیاط موجود است

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان در بسته بندی وجود دارد بسته های 180 گرمی و بسته های 25 کیلویی

 11. Avatar Fereshteh گفت:

  سلام. وقت بخیر
  در مشهد شعبه ایی برای فروش دارید، بخوایم تهیه کنیم؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   نه متاسفانه فقط به صورت اینترنتی می توانید خرید کنید و با پست در سراسر ایران و پیک برای تهران ارسال میشود.

 12. Avatar جلیل گفت:

  سلام
  قیمت کود و بسته بندی آن چقدری است ؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بسته 180 گرمی کود هربان 9900 تومان و بسته 25 کیلویی کود هربان 169000 تومان

 13. Avatar غلامرضا گفت:

  باسلام آیا کودهربان برای درختان پسته مفید هست و در هکتار چقدر استفاده شود

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله کود هربان کاملا برای درخت پسته مفید است و بسته به سن درخت دارد درخت 4 سال به بالا 400 گرم رابابد درآب حل کنید و پای درخت بریزید

 14. Avatar کاربر گفت:

  سلام توی جدولی که گذاشتین مقدار آلومینیوم مقدارش بیشتر از پتاسیم و کلسیمه، همونطور که میدونید آلومینویم یک فلز سنگین و برای گیاه خطرناکه، این مورد رو چه توضیحی دارید؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   این فلزات در خاک برای گیاهان مضر نیستند
   منتها برای دلایل علمی اش در پایان رمضان 98 بعد از یک مناظره علمی نتایجش قطعی میشود و از اینجا برای شما اطلاع رسانی میشود

 15. Avatar حامد گفت:

  سلام خسته نباشید بابت اطلاعات مفیدتون
  آیا این کود با داشتن سرب تو ترکیبش برا گیاهان خوراکی مثله توت فرنگی ضرری نداره
  یعنی روی میوه گیاه سربش تاثیر منفی نداره؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   به زودی مقاله ای جهت مفید بودن عناصر متفرقه در کود هربان در سایت گذاشته میشود در جهت مشکل دار نبودن عناصر

 16. Avatar مهیار مظفری گفت:

  سلام،چور میشه هربان تهیه کرد؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   هم از طریق سایت میتوانید کود هربان را تهیه کنید و یا اینکه با تلگرام و یا واتس اپ 09358504040 تماس بگیرید.

 17. Avatar محمد حسین گفت:

  با سلام
  آیا کود هربان برای کاکتوسها که در آپارتمان نگهداری میشوند هم میتوان استفاده کرد؟
  بنده از کود هربان برای گلدانهای آپارتمانم استفاده کردم . و منتظر نتیجه هستم. امیدوارم نتیچه مطلوب داشته باشد .
  باسپاس

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله کود هربان برا کاکتوسها هم کاملا مفید هستند فقط هر 4 ماه یکبار باید تمدید شوند.

 18. Avatar حامد گفت:

  سلام. لطفا مقدار مصرف برای یک درخت لیموترش در باغچه را بفرمایید. ضمنا بهترین فصل استفاده از این کود برای ثمردهی بهتر را هم مشخص بفرمایید

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بهتربن زمان استفاده از کود هربان زمان قبل از شکوفه دهی است ولی باقی زمانها هم قابل استفاده است .
   بسته به سن نهال لیمو ترش از 50 تا 400 گرم میتوان استفاده کرد

 19. Avatar محسن گفت:

  با سلام
  لطفا عناصر و ترکیباتی که در هربان هست را بصورت جدول بنویسید تا مصرف کننده بدونه دنبال چه هست و چه کودی با چه درصد عناصری خرید میکنه. در حال حاضر هربان موجود در بازار تقریبا(خیلی عذر می خوام)فقط یک کود تقلبی به نظر می رسه.
  با تشکر 09177822260 شماره تماس بنده

 20. Avatar امانی گفت:

  زیر گل پتوس زیاد هربان حلسده تو اب ریختم ایا خراب میشه گل چکار کنم چند قطره رو برگاریخت برگ سیاه شد کندم

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   نه مشکلی پیش نمی آید

 21. Avatar جواد گفت:

  سلام برای کاکتوس ها هم میشه استفاده کرد و چقدر

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله برای کاکتوس هم میشود استفاده کرد و به اندازه یک قاشق چایخوری برای هر 5 سانت قطر گلدان

 22. Avatar عباس گفت:

  با سلام
  نمایندگی فروش در اصفهان دارید ؟
  تشکر

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   نه می توانید به صورت اینترنتی خرید بفرمایید

 23. Avatar خلیل گفت:

  با سلام
  کود هربان‌ برای درخت‌ گلابی چطوره؟
  چنانچه‌ مفید هست ؛مقدار مصرفش‌ چقدره؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله کود هربان برای درخت گلابی مفید است بسته به سن درخت از 100 گرم تا 400 گرم است

 24. Avatar زهره گفت:

  سلام چجوری هربان برای پتوسی که در آب هست استفاده میشه؟؟؟و چقدر؟؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   مقدار نصف قاشق مربا خوری داخل آب بریزید

 25. Avatar سیدجمال موسوی گفت:

  سلام کود هربان برای درخت گردوهم خوبه درختهای بالای سی سال

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله کود هربان برای درخت گردو بالای 30 سال هم مناسب است

 26. Avatar عاقلی گفت:

  سلام..برای نخل کشت بافت شش ساله که در سال دوم باردهی است چه میزان کود هربان به هر نخل لازم هست؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   برای هر نخل حدود 150 گرم

 27. Avatar ملودی گفت:

  سلام من برای گلهام استفاده کردم از فرداش گل اسپاتیم برگاش زرد شد گلاشم سیاه شد گل دیفن باخیام هم یکی از برگاش داره زرد میشه ممکنه از کود زیاد باشه یا نباید کود میدادم

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   اگر به اندازه هر 5 سانت دهنه گلدان یک قاشق چایخوری کود هربان سر خالی داده باشید
   هیچ مشکلی نباید پیش بیاید و اگر مشکل به وجد امده باید مسایل دیگر رو چک کنید مثل خاک های گلدان و عوامل دیگر

 28. Avatar حسین گفت:

  با سلام
  ایا برای کاشت پنبه هم میشه استفاده کرد؟ چه مقدار در هکتار

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله برای پنبه هم میتوان استفاده کرد از کود هربان
   مقدار آن 200 کیلو در هکتار است

 29. Avatar خانم‌ بردی گفت:

  سلام برای گیاه بنسای هم میشه از کود هربان استفاده کرد؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بله برای بن سای هم میشود از کود هربان استفاده کرد.

 30. Avatar عباس گفت:

  سلام برای درخت نارنج چقدر بایست استفاده کرد

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بسته به سن درخت نارنج می توانید کود هربان از 50 تا 400 گرم استفاده کنید.

 31. Avatar راور گفت:

  سلام، نظرات خوندم فرموده بودین برای درخت پسته ۴۰۰گرم در آب حل شود و پای درخت بریزید،
  سوالم اینه، برای درخت بالای ۱۵سال همین میزان مصرف بشه، و اینکه هر درخت رو باید تک ب تک کنار تنه درخت ریخته بشه؟ م
  ممنون

  1. Avatar حسنا انگورانی گفت:

   بله میزان مصرف 400 گرم میباشد و هر درخت باید تک به تک ریخته شود .

 32. Avatar امین گفت:

  چطور میشه خاک رسی سنگین رو سبک کرد(با کود شیمیایی) ایا با اسیدسولفوریک
  میشه یا چارش فقط کود عالی هستش

  1. Avatar حسنا انگورانی گفت:

   برای سبک کردن خاک میتوانید از کود هربان استفاده کنید .

 33. Avatar متولیان گفت:

  سلام
  با توجه به ترکیب عناصر یکی از فراوان ترین عناصر این خاکها سیلیس میباشد که برای گیاهان مختلف مقدار متفاوت مورد نیاز بوده و در آنالیز شما مقدارش تعیین نشده

 34. Avatar نیره گفت:

  سلام، کود هربان برای چه گیاهانی مضره؟برای بنجامین خوبه؟ ممنون میشم راهتمایی کنین؟برای نخل شامادورا چطور؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان برای تمامی گیاهان مناسب است به شرطی که خاک رسی نداشته باشد

 35. Avatar محمد گفت:

  سلام. برای استفاده از کود هربان باید کود را روی خاک ریخت یا در آب حل کرد؟؟؟؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   باید کود را حل کرد.

 36. Avatar شاهین گفت:

  باسلام امیدوارم در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان این کامنت را منتشر کنید
  کود هربان اصلی که دارای مواد معدنی آتشفشان هاست همه اش به چین و هند و امارات صادر میشه و هیچ چیزی ازش به دست مصرف کننده ایرانی نمیرسه
  من خودم پرورش دهنده نهال هستم. ماده اصلی و موثر در کود هربان مازودیت هست که حاصل فعالیت آتشفشان هاست در ایالت یوتای آمریکا و کویر سمنان ایران معدن قابل استحصال داره من سالهای پیش از مازودیت آمریکایی که گران هم بود استفاده کردم و نتیجه گرفتم اما از هربان نتیجه نگرفتم کود مازودیت ایرانی که با نام تجاری هربان العان فروش میره خاک معمولی و اندکی کود ۳ بیست هست و اصلیش صادر میشه
  من فکر میکنم با صداقت هم میشه پول در آورد بیشتر هم میشه درآورد

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   ما تولید کننده کود هربان نیستیم و فروشنده آن هستیم ولی خود ما چک کردیم و جواب گرفتیم ولی برای احترام به همه نظرات نظر شما منتشر میگردد.

 37. Avatar آرشان رحمانی گفت:

  برای گوجه مناسب است

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان برای گوجه فرنگی مناسب است.

 38. Avatar آرشان رحمانی گفت:

  برای گوجه مناسب است؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان برای گوجه فرنگی مناسب است.

 39. Avatar مریم گفت:

  سلام ، برا گیاهان آپارتمانی چطوره؟پتوس ، دیفن باخیا، سانسوریا ، قاشقی

  1. Avatar فایزه محمدی گفت:

   بله کود هربان برای گیاهان آپارتمانی نیز مناسب است اما برای گیاهان خاک رسی مناسب نیست .

 40. Avatar Milad گفت:

  سلام خدمت شما ، من واقعا دوست دارم این محصول رو داشته باشم ولی متاسفانه خارج از ایران زندگی میکنم ، میشه اسم اون برند آمریکایی رو بگید تا اینجا تهیه کنم ؟ یا مشخصات یه محصول خارجی مشابه رو لطف کنید . ممنون از لطف شما

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   متاسفانه اسم برند آمریکایی هربان را نمی دانم

 41. Avatar سحر گفت:

  سلام من ۳ قاشق مربا خوری رو در یک شیشه نوشابه مخلوط کردم و به همه گلدانهام دادم بازم تاثیر داره؟چون اشتباه این کارو کردم

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   برای گلدان خیلی ایراد ندارد نگران نباشید.

 42. Avatar عرفان گفت:

  سلام برای انگور دوساله مناسب هست؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان براب تمام درختان میوه مناسب است.

 43. Avatar حمیده گفت:

  من گلدون زیاد دارم واقعا وقت نمیکنم بخوام دونه دونه پاشون کود بریزم. اشکالی داره اگه کود رو در مخزن آب بریزم و گلها رو آبیاری کنم؟ اگه میشه لطفاً بهم بگید در هر لیتر آب چقدر کود بریزم.لطفا جوابو برام ایمیل کنید. قبلا سپاسگزارم از راهنمایی شما

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   شما می توانید در هر لیتر اب حدود 20 گرم کود بریزید.

 44. Avatar مجتبی رستم پور گفت:

  با درود فراوان
  ما در منطقه غرب کشور زندگی میکنیم عمده محصولات ما گندم و جو به صورت دیم می باشد که چند ساله بخاطر خشکسالی محصولات ما کم و بی کیفیت که در سال جاری تقریباً میشه گفت بازده ای صفر بود. آیا از این کود میتوان استفاده نمود و اگر قابلیت استفاده دارد نحوه استفاده آن در هر هکتار چقدر و چه زمانی باید از آن استفاده کنیم، نحوه استفاده به چه صورت پودری یا اینکه مخلوط با آب باشه؟. ما اوایل آبان نسبت به شخم و کاشت بذر اقدام میکنیم و تقریبا اواخر بهمن بذرها شروع به جوانه زدن میکنند.
  یک‌ سوال دیگه، آیا این کو هربان که شما تولید میکنید با کود هربان آمریکایی برابری میکند یا نه؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان را می توانید به صورت محلول در آب استفاده کنید و برای هر هکتار بین 200 تا 400 کیلو گرم کافی است تاثیر بسیار زیادی بر روی گیاهان دارد و اینکه این کود خیلی مشابه کود آمریکایی هربان است ولی معادن آن متفاوت هستند و درصد بعضی عناصر کمتر و بیشتر هستند.

   1. Avatar مجتبي رستم پور گفت:

    با دورد فراوان
    سپاسگزارم از شما بابت پاسخ گویتان مهندس.
    ما اگر بخواهیم در حجم بالا خرید نمایید باز به همین قیمت که در سایت درج نمودید می باشد؟
    برای محلول نمودند با آب هر کیلو به چه مقدار آب نیاز دارد؟
    در آب آن را حل نماییم با این دستگاه سم پاش که به تراکتور می بندیم استفاده نماییم، آیا ته نشین نمی شود ؟

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

     توصیه نمی کنم که با دستگها این کار را انجام دهید چون ممکن است در دستگاه شما رسوب کند
     مقدار آبی که به مزرعه خود میدهید هر دفعه را باید با توجه به تعداد و مقداری که گفته شده است در آن مقدار آب حل شود
     برای خرید در حجم بالا باید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

 45. Avatar محسن گفت:

  سلام ببخشید برای گیاهان ابلق میشه این کود رو به کار برد مثل کاکتوسهای ابلق یا انواع گیاه آپارتمانی ابلق چون به نظر میرسه آهن این کود بالاست و آهن ابلقی گیاه رو از بین میبره

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان برای گیاهان ابلق اصلا مشکلی ندارد فقط در خاکهای رسی بهتر است استفاده نشود

 46. Avatar Reza گفت:

  سلام .
  آیا این کود را میشود قبل از کاشت سبزیجات استفاده کرد.
  یعنی قبل از اینکه بذر را بکاریم اول کود را استفاده کنیم و بعد بذر را بکاریم؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   کود هربان را می توانید قبل از کاشت برای سبزیجات هم استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *