گیاهان

کاشت و بازاریابی درخت پالونیا

کاشت و بازاریابی درخت پالونیا

اطلاعات شگفت ­انگیزی در مورد Paulownia tomentosa وجود دارد. چندین شرکت استرالیایی و آمریکایی رشد فوق­ العاده سریع و ارزش باور نکردنی چوب و زیبایی پالونیا را مطرح کرده­ اند. آن­ها نوشته ­اند که پالونیا می­ تواند در منطقه وسیعی سایه ایجاد کند و در برابر حشرات نیز مقاوم است و باعث بهبود خاک می ­شود.

آیا این اطلاعات صحیح بوده و پالونیا یک گیاه “سوپرتری” است. اجازه دهید شما را با گیاه پالونیا رویال آشنا کنم و اطلاعاتی را در مورد توانایی ­های تولید درخت به شما ارائه دهم.

تاریخچه درخت پالونیا

شما می ­توانید بگویید که تنها نام این درخت بسیار ویژه است. شجره نامه و نام­ های این گیاه عبارتند از: درخت امپراتور، درخت کری، پرنسس ساپفیر، پالونیا رویال، درخت پرنسس و کاواکامی. اساطیر اطراف آن فراوان است و بسیاری از فرهنگ­ ها می ­توانند زیبایی بسیاری از این گیاه را نشان دهند.

بسیاری از فرهنگ ­ها این درخت را دوست دارند و آن را در آغوش می­ گیرند و باعث محبوبیت جهانی آن شده­ اند. چینی ­ها اولین کسانی بودند که یک سنت عملی را در مورد این درخت اجراء کردند. هنگام تولد یک درخت پالونیا کشت می ­شد. زمانی که آن ها ازدواج می­ کنند، درخت برداشت شده و از آن آلات موسیقی و مبلمان زیبا تهیه می ­شد تا با خوشحالی زندگی کنند. حتی امروز برای این چوب با ارزش دلار زیادی پرداخت شده و در محصولات زیادی استفاده می ­شود.

یک افسانه روسی می­گوید که این درخت به افتخار شاهزاده خانم آنا پاولوفینا، دختر تزار پل اول روسیه، به نام پالونیا رویال نامگذاری شده است. نام پرنسس یا درخت امپراتوری آن تلاشی از حاکمان یک ملت بود.

در ایالات متحده، بسیاری از این درختان برای تولید چوب کاشته می ­شوند، اما درختان طبیعی در امتداد سواحل شرقی و در ایالت­های غربی رشد می­ کنند. گفته می ­شود که غلاف ­های بذر پالونیا به صورت بسته بندی شده در اوایل قرن گذشت از چین به سایر مناطق منتقل شده است. دانه ­های ریز آن نیز توسط باد پراکنده شده و باعث ایجاد “جنگل ­های پالونیا” شده است.

در اواسط قرن 1800 این درخت در آمریکا معرفی شده است. این درخت برای اولین بار در دهه 1970 به عنوان درخت سودآور توسط خریدار چوپ ژاپنی “کشف شد” و چوب با قیمت ­های بالا خریداری شد. این موضوع بازار صادرات چند میلیونی چوب را بر انگیخت و گفته می ­شود که یک تنه از این چوب با قیمت 20.000 دلار به فروش می ­رفت.

نکته­ ای که باید به خاطر سپرد این است که این چوب توسط شرکت ­های چوبی ایالات متحده نادیده گرفته شده و تنها در مورد میزان پتانسیل اقتصادی آن صحبت می­ شد. اما مطالعات انجام گرفته در چندین دانشگاه از جمله تنسی، کنتاکی، مریلند و ویرجینیا نشان داد که پتانسیل مطلوبی برای بازار آینده دارد.

برای خرید بذر درخت پالونیا فورتونی کلیک کنید.

تاریخچه درخت پالونیا

تاریخچه درخت پالونیا

آیا پالونیا رویال را بایستی کاشت

دلایل قانع کننده ­ای برای کاشت پالونیا وجود دارد. این درخت دارای بهترین خواص نگهداری خاک، آب و مواد مغذی است. این درخت را می­ توان به محصولات جنگلی تبدیل کرد. کشت پالونیا، رشد آن و بهبود و ایجاد ثروت حدود ده تا دوازده سال به طول می­انجامد. اما آیا واقعا ساده است؟

در اینجا دلایل جذاب برای رشد درخت آورده شده است:

  • پالونیا دارای یک چوب و تنه سبک می­ باشد که پیچ و تاب نمی­ خورد. این درخت در برابر آتش مقاوم بوده و ضد آب است. این درخت کیفیت بسیار خوبی دارد.
  • پالونیا را می­ توان به صورت خمیر، کاغذ، مصالح ساختمانی، تخته سه لا و مبلمان با قیمت بالاتر به فروش رساند. شما باید به اندازه کافی خوش شانس باشید که می­ توانید در منطقه خود این درختان را برای بازار خوب پرورش دهید.
  • پالونیا را می­ تواند در طول پنج تا هفت سال برداشت کرد. این درست است اما تنها برخی از محصولات ساخته شده توسط شرکت ­ها در زمان ­های معین خریداری می­ شوند.
  • پالونیا درخت زیبایی بوده و به راحتی توسط قلمه ریشه تکثیر می ­شود. اما به دلیل عادات نامناسب آن می ­تواند باعث ایجاد مشکلاتی در زیبایی شود.
  • پالونیا سرشار از نیتروژن است و علوفه دامی و مالچ مناسبی را برای اصلاح خاک حاصل می­ کند.

اگر همه این گفته­ ها درست باشند که در بیشتر موارد درست است، شما می ­توانید درخت خود را کشت کنید. در واقع این ایده خوبی خواهد بود که درخت را در یک محل خوب کشت کنید. این درخت برای محیط زیست، سایه، خاک، کیفیت هوا و منظره زیبا بسیار عالی است.

آیا پالونیا رویال را بایستی کاشت

آیا پالونیا رویال را بایستی کاشت

ارزش های اقتصادی درخت پالونیا

بحث اخیر در انجمن جنگلداری این بود که “آیا مزارع پالونیا اقتصادی هستند؟” گوردون جی اسپلین می­ نویسد: “مزارع پالونیا رشد شگفت انگیزی دارند (در طول چهار سال به ارتفاع زیادی می ­رسد) و از نظر اقتصادی بسیار با ارزش هستند (هر متر مکعب 800 دلار). این به نظر می ­رسد که یک حقیقت خیلی خوب است. آیا مطالعات مستقل و علمی در مورد گونه ­ها وجود دارد؟” جیمز لارنس و یک شرکت تبلیغاتی پالونیا در استرالیا آن را به طور کامل خلاصه می­ کند. متاسفانه ارتقاء بیش از حد پالونیا بسیار زیاد بوده است.

با این وجود، در شرایط مناسب پالونیا در یک بازه زمانی کوتاه چوب ارزشمندی را تولید می ­کند”. لارنس ادامه می ­دهد که معمولا 10 تا 12 سال طول می­ کشد تا سود اقتصادی آن به ثمر برسد و از نظر ساختاری آن قدر قوی نیست که به عنوان مصالح ساختمانی استفاده شود. “به احتمال زیاد این چوب در قالب بندی ­ها، در ها، چارچوب پنجره­ ها، روکش و مبلمان بهتر است”. همچنین، ایشان می ­گویند: درختان “مناطق سردسیر استرالیا” می ­توانند آهسته­ تر رشد کنند و به همین دلیل کیفیت چوب بالاتری نسبت به درختان رشد یافته در آب و هوای گرم دارند و برای تهیه مبلمان مناسب هستند. با این حال، سرعت بالای تناوب محصول در مناطق گرمتر باید بازده کمتر در هر متر مکعب را جبران کند. لاورنس می­ گوید که باید برای کیفیت بهینه درخت را آهسته ­تر رشد دهیم.

برای مطالعه مقاله چگونگی رشد درخت پالونیا از بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

بازار درخت پالونیا

باید یادآور شد که سه چیزی که روی آن تاثیر می­ گذارد “مکان، مکان، مکان” است. من پیشنهاد می­ کنم که سه چیزی که روی ارزش قیمت چوب تاثیر می­ گذارد “بازارها، بازارها، بازارها” است.

از این نظر پالونیا به هیچ درخت دیگری تفاوت ندارد و شما بایستی قبل از کاشت بازار را پیدا کنید. مقالات نشان می­ دهد که بازار کنونی ایالات متحده در مورد پالونیا زیاد توسعه نیافته است و یک منبع اظهار داشته که “بازار فعلی وجود ندارد”. آینده این درخت بستگی به بازار آن در آینده دارد.

من یک مرجع معتبر با قمیت مناسب را دارم. دانشگاه ایالت می­ سی­ سی ­پی در گزارش خود آورد که “گونه ­ها و موارد منحصربفرد پالونیا می ­توانند در جنوب و امتداد رودخانه می­ سی ­سی ­پی رشد کنند”. درخت پالونیا در ژاپن تقاضای زیادی دارد و قیمت عالی را برای صاحبان زمین در می ­سی ­سی ­پی به ارمغان آورده است”.

همچنین، در ارتباط با فعالیت در زمینه کاشت درخت پالونیا نیز خطراتی وجود دارد. این درخت نسبت به خشکی، پوسیدگی ریشه و بیماری ­ها حساس است. همچنین، خطرات اقتصادی تولید این درخت نیز وجود دارد.

بازار درخت پالونیا

بازار درخت پالونیا

برای خرید انواع بذر درختان غیر مثمر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *