آموزش باغبانی

نحوه کاشت آزالیا

گل زیبای ازالیا

بهترین زمان کاشت آزالیا در بهار و پاییز است. آنها را در یک مکان آفتابی بکارید به طوری که بعد از ظهر سایه خوبی پیدا کند. هنگام کاشت آزالیا، گودال را با مخلوط 50/50 خاک موجود و خاک Miracle Gro® Garden مخصوص درختچه ها پر کنید. پس از کاشت، خاک و آب را به آرامی فشرده کنید.

یک لایه 3 تا 8 سانتی متر گیاه خاک اضافه کنید و آن را 2 تا 5 سانتی متر از ریشه هر گیاه دور نگه دارید. آزالیا را هر 5 روز آبیاری کنید، ریشه را خیس کنید اما از خیس کردن گل و برگ خودداری کنید. یک ماه پس از کاشت، شروع به تغذیه منظم با Miracle-Gro Az محلول در آب آزالیا، کاملیا، غذای گیاهی رودودندرون کنید. آزالیاها درخشان و رنگارنگ هستند و مطمئنا در بهار میرسند. آزالیا به راحتی قابل پرورش است و مکمل رنگارنگی برای هر منظره است.

گل ازالیا

گل ازالیا

بهترین زمان برای کاشت آزالیا:

بهار و پاییز، هنگامی که درجه حرارت سرد است، اوقات بسیار خوبی است. اما در بهار وقتی گل آزالیا شکوفه می دهد، از خرید رنگ مورد نظر خود را مطمئن شوید. کاشت تابستانه مشکلی نیست، اما در هوای گرم باید مرتباً آبیاری کنید.

کاکتوس مامیلاریا

مکان خود را انتخاب کنید:

آزالیاها کمی آفتاب و کمی سایه را ترجیح می دهند. اگر آنها را در آفتاب گرم بکارید ممکن است دچار سوختگی برگ شوند و یا تبدیل به اهدافی برای آفت های مکنده برگ مانند بچه عنکبوت و ساس های توری تبدیل شوند.اگر آنها را در سایه زیاد بکارید شکوفه نمیدهند.

کاشتن ازالیا صورتی

کاشتن ازالیا صورتی

مکان مناسب جایی است که آنها در تمام روز یا صبح آفتاب می خورند و در بعد از ظهر سایه روشن دریافت می کنند. مکان های خوب ممکن است شامل نقاطی در زیر درختان، یا در امتداد ضلع شمالی خانه شما باشند.مکان مناسب جایی است که آنها یا در تمام روز آفتاب مخلوط دریافت می کنند یا در صبح آفتاب و در بعد از ظهر سایه روشن دریافت می کنند. مکان های خوب ممکن است نقاطی زیر درختان، یا در امتداد ضلع شمالی خانه شما باشد.

گل پلومریا

حفاری کنید:

حفره ای درست کنید که دو برابر عرض ریشه آزالیا است. باید به اندازه کافی عمیق باشد تا پایه درختچه یکنواخت یا یک اینچ بالاتر از سطح زمین باشد. آزالیای خود را در جای خود قرار دهید روی دو طرف ظرف آزالیا ضربه بزنید و سپس گیاه خود را به آرامی بیرون بیاورید. آن را در وسط سوراخ قرار دهید و با مخلوط 50:50 از خاک خارج شده از سوراخ و خاک Miracle-Gro® برای درختان و بوته ها شکاف را پر کنید. خاک را به آرامی فشرده کنید، اما زیر پا نگذارید زیرا ریشه های سطح درختچه شما به هوا نیاز دارد.

کاشت گل ازالیا

کاشت گل ازالیا

آب، گیاه خاک و خوراک:

پس از قرار گرفتن در محلول، آزالیای خود را کاملاً آبیاری کنید. به خاطر داشته باشید که آزالیا به تنش آبی حساس است. در تابستان، هر پنج روز یکبار آبیاری کنید، مطمئن شوید که باید ریشه ها، نه برگ های گیاه را خیس کنید. یک لایه 8 سانتی متر گیاه خاک بگذارید تا به گیاه جدید شما کمک کند رطوبت را حفظ کرده و از علف های هرز در امان بماند، یا از آنجا که آزالیای شما خاک اسیدی را دوست دارد، با یک لایه ضخیم از سوزن های کاج کود دهی کنید.

گیاه خاک را حتماً از پایه آزالیا 2 تا 5 سانتی متر دور کنید. یک ماه پس از کاشت، آزالیای خود را با یک غذای گیاهی فرموله شده برای گیاهان اسید دوست، مانند آزالیای Miracle-Gro® محلول در آب، کاملیا، غذای گیاهی رودودندرون تغذیه کنید.

برای خرید گل و گیاه می توانید از این لینک استفاده نمایید.
هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *