گیاهان

چگونگی رشد درخت پالونیا از بذر

چگونگی رشد درخت پالونیا از بذر

بیایید دنیا را به مکانی سالم­تر تبدیل کنیم. درختان ریه­ های سیاره ما هستند، اما بسیاری از آن­ها به ویژه در جنگل­های بارانی بریده می ­شوند. اما ما می ­توانیم تغییراتی ایجاد کرده و برخی از آن­ها را رشد دهیم. اگر هر فرد فقط یک درخت بکارد، تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت. اما مثل همیشه، ما بیشتر می­ خواهیم. یک درخت معمولی به اندازه کافی سریع رشد نمی­ کند. بنابراین، ما به دنبال درخت با رشد سریع و مصرف زیاد CO2 بودیم که در نهایت درخت پالونیا را یافتیم. این درخت ممکن است تهاجمی باشد. این درخت هیبرید بین پالونیا تومنتوسا و پالونیا سفید است. این درخت رشد سریع­تری نسبت به سایر گونه ­ها داشته و تحمل بالایی در برابر سرما دارد (حداکثر 25- درجه سانتیگراد). این درخت تا ارتفاع 15 متر می ­رسد و می­ تواند طی 10 سال با قطر 35 سانتیمتر برداشت شود. دارای برگ ­های بزرگ و گل­ های زیبایی است. در این دستورالعمل می ­خواهم بهترین روش برای جوانه ­زدن بذر و نحوه کاشت گیاهچه را توضیح دهم.

مرحله اول: موارد مورد نیاز کاشت پالونیا

بذر پالونیا فورتونی (بهتر است بذر بیشتری تهیه کنید، بنابراین شما قادر خواهید بود که فقط بهترین بذر ها را مورد استفاده قرار دهید). موارد مورد نیاز: شن، آب، جعبه پلاستیکی کوچک، خاک گلدان با کیفیت خوب، جعبه پلاستیکی بزرگ/گلخانه خانگی، لیوان ­های پلاستیکی، بیلچه (توصیه می ­شود) یا مداد نازک.

نشا پالونیا

نشا پالونیا

مرحله 2: خرید بذر های پالونیا

بذر پالونیا فورتونی کمی گران ­تر از سایر گونه ­های پالونیا است، زیرا یک درخت هیبرید بوده و رشد بهتری دارد، اختلاف این قیمت زیاد نیست. بعد از 10 سال یک درخت بایستی حداقل 150 یورو ارزش داشته باشد، بنابراین در قسمت اشتباه سرمایه ­گذاری نکنید. شما می­ خواهید درختان با بهترین کیفیت را رشد دهید.

برای خرید  بذر درخت پالونیا فورتونی کلیک کنید.

مرحله 3: دوره زمستانه شدن یا استراتیفیکاسیون

این فرآیند تیمار بذر برای شبیه ­سازی زمستان است. یک جعبه پلاستیکی کوچک را برداشت و بذر های خود را با شن مخلوط کنید و کمی آب به آن اضافه کنید تا ماسه مخلوط شود – مخلوط بذر مرطوب (3 قسمت شن و 1 قسمت دانه). مخلوط حاصل را باید به مدت 3 هفته در یخچال نگهداری کنید. دما بایستی بین 1 تا 5 درجه سانتیگراد باشد. این محیط سرد و مرطوبت باعث تحریک واکنش شیمیایی مورد نیاز برای جوانه­ زنی بذر می ­شود.

همچنین، من سعی کردم تعداد از بذر ها را بدون استارتیفیکاسیون و بدون ماسه جوانه­دار کنم که در چند مورد جواب داد. همچنین، سعی کردم که آن­ها را در یک بطری آب جوانه ­دار کنم اما نتایج استارتیفیکاسیون با شن بهتر بود.

کاشت پالونیا

کاشت پالونیا

مرحله 4: کاشت بذر پالونیا

پس از 3 هفته، گلخانه داخل خانه یا جعبه پلاستیکی را با خاک گلدان آماده کرده و آن را مرطوب کنید. بذر های خود را روی خاک بریزید. پالونیا شان تانگ جوانه­ زنی سبکی دارد و نباید خاکی را در بالای بذر قرار دهید. اجازه ندهید که بستر خاک خیلی خشک و یا خیلی مرطوب باشد. دما بایستی بین 23 درجه سانتیگراد و 27 درجه سانتیگراد باشد. اگر این کار را انجام دهید جوانه ­زنی باید بین 2 تا 4 هفته اتفاق بیافتد.

مرحله 5: تشکیل نشاء از بذر

به محض اینکه گیاهچه ­ها رشد کردند، می­ توانید آن­ها را در گلدان ­های منفرد کشت کنید. من از لیوان پلاستیکی استفاده می­ کنم، زیرا آن­ها ارزان بوده و به راحتی قابل کنترل هستند. لیوان­ ها را با خاک گلدان پر کنید (می­ خواهید آن را با خاک باغ مخلوط کنید، زیرا گیاه به مواد مغذی دیگری نیز احتیاج دارد) و آب را اضافه کنید تا بستر مرطوب شود. به دقت سوراخی را برای هر گیاهچه ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که ریشه­ ها با خاک پوشیده شده­ اند و خیلی آرام عمل کنید تا گیاهچه ­های شما آسیب نبینند. اکنون گیاهچه­ های خود را در جایی که کمی سرد بوده و نور کافی دارد قرار دهید تا رشد کند و در حد نیاز نیز آبیاری را انجام دهید.

باید منتظر بمانید که گیاهچه­ ها به اندازه کافی قوی شوند تا بتوانند در محیط خارج یا گلدان بزرگ رشد کنند. این امر ممکن است مدتی طول بکشد، زیرا درختان جوان در برابر یخ­زدگی آسیب­پذیر هستند و بایستی تلاش ­های زیادی را انجام دهید تا گیاهچه ­ها رشد کنند.

برای مطالعه مقاله با درخت پالونیا آشنا شویم می توانید از این لینک استفاده کنید.

درخت پالونیا

درخت پالونیا

برای خرید انواع بذر درختان غیر مثمر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *