آموزش باغبانی

پرورش پیاز از بذر

پرورش پیاز از دانه

برای پرورش جوانه پیاز ساده تر است، اما رشد آن از طریق بذر نیز امکان پذیر است. به نوعی می تواند مزایای بیشتری داشته باشد. هنگام خرید بذر پیاز، استفاده از آنها را در مدت 2 سال برنامه ریزی کنید. هرچه بذرهای پیاز بیشتر بماند، احتمال جوانه زدن کمتر است. پس از جوانه زدن پیاز، می توانید از آنها به عنوان پیازچه و پیاز سبز استفاده کنید، یا می توانید صبر کنید تا بالغ شود و آنها را به صورت پیاز برداشت کنید.

مرحله اول: کاشت بذر پیاز

در مرحله اول این مقاله به چگونگی کاشت بذر پیاز می پردازیم.

نوع مناسب بذر را برای منطقه خود انتخاب کنید.

سه نوع مختلف پیاز وجود دارد: روز کوتاه، روز بلند و روز خنثی. این دسته بندی ها بر اساس مقاومت گیاه و این که در کدام منطقه زندگی می کنند تهیه شده است. اگر نوع پیاز را برای منطقه خود اشتباه انتخاب کنید، ممکن است محصول خیلی موفقی نداشته باشید.

اگر در منطقه 7 و گرمتر از آن زندگی می کنید، پیازهای روز کوتاه مانند Red Burgundy ،Red Creole و Vidalia را انتخاب کنید.  اگر در منطقه 6 و سردتر زندگی می کنید، پیازهای روز بلند را انتخاب کنید، مانند: آلیسا کریگ، کپرا و شیرین سفید اسپانیایی (14-16 ساعت).

شما می توانید در هر منطقه رشد (12 تا 14 ساعت) پیاز روز خنثی، مانند Cabernet و Candy، پرورش دهید. ابزارهای آنلاین وجود دارد که می توانید برای کشف منطقه خود از آن ها استفاده کنید. برای شناخت منطقه خود نقشه منطقه مقاومت گیاه را بررسی کنید.

همچنین می توانید بذر پیازهای زیر را از فروشگاه پوپونیک تهیه کنید که هر کدام را با آموزش کاشت برای شما ارسال می شود.

کاشت دانه ها

کاشت دانه ها

شروع کاشت بذر پیاز:

8 تا 10 هفته قبل از آخرین تاریخ سرما، برای شروع کاشت بذر پیاز در داخل منزل برنامه ریزی کنید. این کار باعث جوانه زدن نهال می شود. به شما این امکان را می دهد تا قبل ازانقال گیاه به خارج از منزل، گیاهچه های سالم جوانه بزنند.

شروع کاشت بذر پیاز

شروع کاشت بذر پیاز

ظرف را آماده کنید:

یک ظرف کم عمق را با مخلوط مرطوب شروع بذر پر کنید. عمق ظرف باید حدود 10 سانتی متر باشد و دارای سوراخ های زهکشی باشد. می تواند هر شکل یا اندازه ای که می خواهید باشد.

ظرف را آماده کنید

ظرف را آماده کنید

بذر ها را خیس کنید:

بذرها را طبق برچسب بسته دانه های خود بکارید. اگر دیگر بسته بذر را ندارید، ابتدا با پاشیدن بذرها روی خاک مرطوب شروع کنید. آنها را کمی با آب بخیسانید، و سپس آنها را با یک لایه خاک مخلوط بذر 30 سانتی متر بپوشانید. پس از اتمام کار به آرامی خاک را با دست خود فشار دهید.

بذر هارا خیس کنید

بذر هارا خیس کنید

بذرها را گرم نگه دارین:

بذرها را گرم و مرطوب نگه دارید تا جوانه بزنند. بذرها را با خاک مرطوبت بپوشانید یا بذرها را با مخلوط اولیه و پلاستیک بپوشانید. آنها را در محلی گرم و در حدود 21 تا 24 درجه سانتیگراد نگه دارید. اگر محل زندگی شما خیلی سرد است، ظروف را روی حصیر حرارتی قرار دهید. انتظار می رود که بعد از 7 تا 10 روز جوانه ها رشد کنند.

دانه هارا گرم نگه دارین

دانه هارا گرم نگه دارین

پوشش پلاستیکی را بردارید:

پس از جوانه زدن نهال، رطوبت و گرما را محدود کنید. پوشش رطوبتی یا پوشش پلاستیکی را برداشته و بذرها را به یک نقطه خنک تر منتقل کنید. خاک را مرطوب نگه دارید و به یاد داشته باشید که به آن کود دهید. بهترین نوع کود، امولسیون ماهی رقیق یا کمپوست چای است.

پوشش پلاستیکی را برداربد

پوشش پلاستیکی را برداربد

مرحله دوم: انتقال جوانه های پیاز

در این مرحله به چگونگی انتقال جوانه های پیاز می پردازیم.

نهال ها را به مدت 4 هفته قبل از پیوند مقاوم کنید.

4 هفته قبل از آخرین تاریخ سرما مقاوم کردن آنها را شروع کنید. در این مدت نهال ها را به آرامی بیرون ببرید. شروع کنید و آنها را برای مدت چند ساعت در یک مکان سرپوشیده قرار دهید، و سپس آنها را برای بقیه روز به داخل برگردانید. قرار گرفتن در معرض فضای باز را هر روز کم کم افزایش دهید تا جایی که بتوانید آنها را یک شب بیرون بگذارید.

روند مقاوم شدن به نهال ها کمک می کند تا به دمای سردتر، آفتاب کم و آبیاری کمتر عادت کنند. انتقال بلافاصله نهال ها باعث شوک شدن نهال ها شده و احتمالاً آنها را از بین می برد.

انتقال جوانه ها

انتقال جوانه ها

گیاهان به اندازه کافی قدرت دارند:

صبر کنید تا نهال ها 10 سانتیمتر قد داشته باشند. این اطمینان می دهد که گیاهان جوان به اندازه کافی قدرت تحمل محیط بیرون را دارند.

گیاهان به اندازه کافی قدرت دارند

گیاهان به اندازه کافی قدرت دارند

آماده سازی خاک و کود:

مقداری خاک زهکشی شده و فسفر دار در محلی که حداقل 6 ساعت از نور آفتاب برخوردار باشد آماده کنید. یک لایه کود به ضخامت 4 سانتی متر 5-10-5 روی خاک پخش کنید. کود را تا عمق حدود 20 سانتی متر با خاک مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که خاک نرم و عاری از کلوخه است.

اگر می توانید، سعی کنید مقداری مواد آلی مانند کود پوسیده یا کود کمپوست باغبانی به خاک اضافه کنید. اگر نمی توانید کود 5-10-5 پیدا کنید، سعی کنید چیزی را پیدا کنید که سرشار از فسفر باشد.

آماده سازی خاک و کود

آماده سازی خاک و کود

کاشتن نهال ها:

نهال ها را با فاصله حداقل 7.5 سانتی متر بکارید. به بسته بندی بذر مراجعه کنید. این به شما خواهد گفت که دانه ها چقدر باید از یکدیگر فاصله داشته باشد. اگر بسته بندی را گم کردید، نهال ها را 7.5 تا 10 سانتی متر از هم فاصله دهید. با چنگال سوراخی در خاک ایجاد کنید، نهال را درون سوراخ قرار دهید و سپس خاک را سر جایش بریزید.

کاشتن نهال ها

کاشتن نهال ها

آبیاری نهال ها:

نهال ها را آبیاری کنید. وقتی نهال را انتقال دادید، به آنها آب کافی بدهید تا خاک آن را خیس کند.

آبیاری نهال ها

آبیاری نهال ها

مرحله سوم: رشد و پرورش پیاز

آخرین مرحله هم به رشد و پرورش پیازهای کاشته شده می پردازیم.

پیازها را مرتب آبیاری کنید و هرگز نگذارید خشک شوند.

مقداری نیتروژن به آب اضافه کنید تا پیازها سالم بمانند. شما فقط باید این کار را تا اواسط تیر انجام دهید.

پرورش و برداشت پیاز

پرورش و برداشت پیاز

برداشتن خاک از روی پیاز ها:

خاک را از روی پیازها بردارید تا با بالغ شدن آن قسمت های رویی در معرض دید قرار گیرد. برگ ها تنها بخشی از پیاز نیستند که از خاک خارج می شوند. پیاز ها نیز خواهند شد. اگر پیازها در خارج از زمین در حال رشد نیستند، باید مقداری از خاک را بردارید، به طوری که فقط ریشه ها و قسمت پایین پیاز در خاک قرار گیرند. این به خشک شدن سریع پیاز ها کمک می کند.

برداشتن خاک از روی پیاز ها

برداشتن خاک از روی پیاز ها

پیازها را برداشت کنید:

پیازها را برداشت کنید. وقتی قطر پیازچه ها 5 تا 8 سانتی متر است، برداشت را شروع کنید. گیاهان را به سمت زمین خم کنید تا از پوسیدگی بالای پیازها (گردن صورتی) جلوگیری شود. به پیاز ها 5 تا 6 روز فرصت دهید تا خشک و قهوه ای شوند. این کار روند خشک شدن پیازها را نیز تسریع می کند.

پیازهارا برداشت کنید

پیازهارا برداشت کنید

برگ ها را کوتاه کنید:

برگها را تا اندازه 2.5 تا 5 سانتی متر کوتاه کنید. اگر قصد دارید پیازها را مانند سیر به طناب ببافید، می توانید برگ ها را بلندتر بگذارید.

برگ هارا کوتاه کنید

برگ هارا کوتاه کنید

پیازها را از زمین بیرون بکشید:

پیازها را از زمین بیرون بکشید. هنگامی که لایه خارجی پوست پیاز خشک شد، آماده برداشت است. پیازها را در ظرفی مانند جعبه، کیسه یا چرخ دستی قرار دهید تا پیازهای برداشت شده را ذخیره کنید. اطمینان حاصل کنید که ظرف گرم، خشک، تاریک و با تهویه مناسب باشد.

پیازهارا از زمین بیرون بکشید

پیازهارا از زمین بیرون بکشید

پیازها را دور از آفتاب نگه دارید:

پیازها را دور از معرض تابش مستقیم آفتاب، جایی گرم، خشک و با گردش خوب هوا، درمان کنید. پیاز ها را روی صفحه پخش کنید تا گردش هوای کافی فراهم شود. در یک سوله یا گاراژ درمان کنید. ایوانی که نور آفتاب زیادی نداشته باشد نیز کار خواهد کرد. اگر پیاز را در معرض تابش مستقیم آفتاب درمان کنید، پوست نرم شده و باکتری ها را جذب می کند. اگر آنها را در محلی مرطوب درمان کنید، ممکن است شروع به پوسیدگی کنند.

پیازهارا دور از آفتاب نگه دارید

پیازهارا دور از آفتاب نگه دارید

نگه داری پیازها:

پیازهای رسیده را در محلی خشک و خنک و با گردش هوا مناسب نگهداری کنید. اگر پیازهایتان را به هم نمی بافید و آنها را آویزان نمی کنید، باید آنها را به صورت صحیح در کیسه یا جعبه نگهداری کنید. به شرطی که خنک و خشک نگه داشته شود می توانید آنها را به هر شکلی که می خواهید ذخیره کنید. گردش خوب هوا یک امر ضروری است. در اینجا چند روش محبوب برای ذخیره سازی پیاز آورده شده است.

پیازها را در کیسه پیاز ذخیره کنید، و کیسه را آویزان کنید. پیازها را در یک جعبه کم عمق ذخیره کنید. از روزنامه برای جدا نگه داشتن پیاز ها استفاده کنید. پیازها را در کیسه های نایلونی نگهداری کنید. بین هر پیاز گره بزنید. کیسه را آویزان کنید. وقتی می خواهید پیاز بردارید، به سادگی زیر یا بالای گره را برش دهید.

نگه داری پیازها

نگه داری پیازها

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید انواع بذر پیاز می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *