خوشمزه ها

دستور پای کدو

پای کدو

این طرز تهیه شیرینی کدو تنبل که با عطر و طعم خاص، غنی، صاف و طعم باورنکردنی است و با خامه زده شده سرو می شود. برگ های پوسته پای کاملاً مخصوص تزئینات است، شما می توانید آن ها را از پای کنار گذاشته و فقط 1 پوسته پای درست کنید.

مواد خمیر:

آرد همه منظوره: 2 و 1/2 فنجان (315 گرم) (قاشق و تراز شده)

نمک: 1 قاشق چایخوری

کره بدون نمک، سرد و مکعبی: 6 قاشق غذاخوری (90 گرم)

سبزیجات، سرد: 3/4 فنجان (148 گرم) کوتاه کردن

آب یخ: 1/2 فنجان (120 میلی لیتر)

پای کدو خوشمزه

پای کدو خوشمزه

لابه کرن بری:

 • 1 فنجان (120 گرم) کرن بری
 • 2 فنجان (400 گرم) شکر دانه ریز، تقسیم شده
 • 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب

کیک کدو:

 • پوسته پای خانگی (دستور کامل 2 پوسته درست می کند: 1 برای پایین، 1 برای دکور برگ)
 • 450 گرم پوره کدو تنبل
 • 3 تخم مرغ بزرگ
 • 1 و 1/4 فنجان (250 گرم) بسته بندی شده شکر قهوه ای روشن یا تیره
 • 1 قاشق غذاخوری (8 گرم) نشاسته ذرت
 • 1/2 قاشق چایخوری نمک
 • 3 قاشق غذا خوری ادویه پای کدو پوپونیک
 • 1 فنجان (240 میلی لیتر) خامه سنگین
 • 1/4 فنجان (60 میلی لیتر) شیر
 • شستشوی تخم مرغ: 1 تخم مرغ بزرگ که با 1 قاشق غذاخوری شیر زده شده است

روش تهیه پای کدو تنبل:

برای لایه کرن بری: کرن بری را در یک کاسه بزرگ قرار دهید. کنار گذاشتن در یک قابلمه متوسط، 1 فنجان شکر و آب را به جوش آورده و هم بزنید تا شکر حل شود. ظرف را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید 5 دقیقه خنک شود. شربت قند را روی کرن بری بریزید و هم بزنید.

بگذارید کرن بری 6 ساعت یا یک شب در دمای اتاق یا در یخچال بمانند (ایده آل). متوجه خواهید شد که شربت قند بعد از این مدت زمان کاملاً غلیظ است. کرن بری را از شربت خالی کنید و روی آن 1 فنجان شکر بریزید. کرن بری را بریزید، و آنها را در اطراف پوشش دهید.

کرن بری قند را روی کاغذ روغنی یا ورق فر با حصیر پخت سیلیکون بریزید و بگذارید حداقل 2 ساعت در دمای اتاق یا یخچال خشک شود. اضافی خواهید داشت، اما آنها برای خوردن غذا یا تزئین غذاهای دیگر عالی هستند. روی آن را محکم بپوشانید و تا 3 روز در یخچال نگهداری کنید.

پای کدو تنبل

پای کدو تنبل

طرز تهیه خمیر پای:

آرد و نمک را با هم در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. کره را اضافه کنید و مخلوط کنید.

با استفاده از دستگاه شیرینی پزی یا دو چنگال، کره را برش داده و مخلوط را هم بزنید کنید تا مخلوط شود تا شبیه وعده غذایی درشت شود. دستگاه شیرینی پزی این مرحله را بسیار آسان و سریع می کند.

1/2 فنجان (120 میلی لیتر) آب را در یک فنجان اندازه گیری کنید. یخ اضافه کنید. آن را بزنید. از آن، 1/2 فنجان (120 میلی لیتر) آب اندازه بگیرید – از آنجا که یخ کمی ذوب شده است. آب خنک را هر بار یک قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) بپاشید و بعد از هر قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) با کفگیر لاستیکی یا قاشق چوبی هم بزنید. بیش از نیاز آب اضافه نکنید. وقتی خمیر شروع به تشکیل توده های بزرگ کرد، افزودن آب را متوقف کنید..

خمیر پای را به سطح کار آردپاشی شده منتقل کنید. خمیر باید به راحتی جمع شود و نباید بیش از حد چسبندگی داشته باشد. با استفاده از دست های آرد پاشی شده، خمیر را تا کنید تا آرد کاملاً در چربی ها جا بیفتد. آن را به صورت توپ در آورید. خمیر را از وسط تقسیم کنید. با استفاده از دستان خود هر نیمه را به دیسک های ضخیم 3 سانتیمتر صاف کنید.

هر کدام را محکم در بسته های پلاستیکی بپیچید. حداقل 2 ساعت (و حداکثر 5 روز) در یخچال قرار دهید.

هنگام بیرون آوردن دیسک های خمیر پای سرد برای استفاده در پای خود، همیشه با وردنه خود از نیروی آرام استفاده کنید. از وسط دیسک شروع کنید و از همه جهات بیرون بروید و در حین حرکت خمیر را با دست بچرخانید. لکه های قابل مشاهده کره و چربی در خمیر کاملا طبیعی و مورد انتظار است!

پای کدو با خامه

پای کدو با خامه

برای پر کردن پای کدو تنبل:

3 تخم مرغ و شکر قهوه ای را با هم مخلوط کنید تا مخلوط شوند. نشاسته ذرت، نمک، ادویه پای کدو، خامه و شیر را اضافه کنید. به شدت هم بزنید تا همه چیز با هم ترکیب شود.

فر را با دمای 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتیگراد) گرم کنید.

پوسته پای خنک شده را رول کنید:

1 دیسک از خمیر پای را از یخچال خارج کنید. روی سطح کار کمی آرد پاشی شده، خمیر را به صورت دایره ای 30 سانتیمتری در آورید. مطمئن شوید که خمیر را بعد از هر چند رول حدود یک چهارم دور برگردانید. خمیر را با دقت درون ظرف پای 22 سانتیمتر قرار دهید. آن را با انگشتان خود بچرخانید، مطمئن شوید که صاف است.

با چاقوی کوچک و تیز، رویه اضافی پوسته را مرتب کرده و دور بریزید. در صورت تمایل لبه ها را با چنگال لبه کنید یا لبه ها را با انگشتان خود فلوت کنید. لبه ها را با مخلوط شستشوی تخم مرغ کمی مالش دهید. پوسته پای را با کاغذ روغنی بچینید. خرد کردن کاغذ روغنی مفید است تا بتوانید به راحتی آن را به صورت پوسته درآورید.

با وزنه های پای یا لوبیای خشک پر کنید. (توجه داشته باشید که برای جا دادن حداقل به 2 مجموعه استاندارد از وزن پای نیاز دارید.) اطمینان حاصل کنید که وزن / لوبیا به طور مساوی در اطراف ظرف پای توزیع شده است. پوسته را به مدت 10 دقیقه بپزید. وزن کاغذ پوستی / پای را با احتیاط بردارید.

پای کدو بسیار خوشمزه

پای کدو بسیار خوشمزه

پر کردن کدو تنبل را داخل پوسته گرم از قبل پخته شده بریزید. فقط حدود 3/4 از مسیر بالا پوسته را پر کنید. (در صورت تمایل از مینی پای با ته مانده خمیر پای استفاده کنید.) پای را بپزید تا مرکز آن تقریباً تنظیم شود، حدود 55-60 دقیقه وقت بدهید یا بگیرید. قسمت کوچکی از مرکز لرزان خواهد بود – مشکلی نیست. بعد از 25 دقیقه پخت، حتماً لبه های پوسته را با فویل آلومینیومی بپوشانید یا از محافظ پوسته پای استفاده کنید تا از قهوه ای شدن لبه ها جلوگیری کند. در 50 دقیقه و سپس 55 و سپس 60 و غیره را از نظر مهربانی بررسی کنید.

پس از اتمام کار، پای را به یک توری منتقل کرده و اجازه دهید حداقل 3 ساعت کاملاً خنک شود. تزئین با کرن بری و قند و برگ پوسته پای (توجه کنید). حتماً کرن بری باقی مانده خواهید داشت – آنها برای میان وعده خوشمزه هستند. در صورت تمایل پای را با خامه فرم گرفته سرو کنید. مواد باقی مانده را محکم بپوشانید و تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید میوه خشک می توانید از این لینک استفاده نمایید.
هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *