خوشمزه ها

نوشیدنی کامبوجا چیست

نوشیدنی کامبوجا و خواص آن چیست

آیا تا به حال در مورد نوشیدنی کامبوجا چیزی شنیده اید؟ آیا می دانید نوشیدنی کامبوجا و خواص آن چیست؟ در این مطب با ما همراه باشد تا با این نوشیدنی پر خاصیت و خواص آن آشنا شوید. از هم زیستی گل سنگ با نوعی باکتری کامبوجا به وجود می آید که به قارچ کامبوجا معروف است.

از قارچ کامبوجا نوشیدنی تهیه می شود که قدمتی دو هزار ساله دارد. این نوشیدنی در چین تهیه می شده و به عنوان یک نوشیدنی شفا بخش مورد استفاده قرار می گرفته است.

ترکیبات اصلی نوشیدنی کامبوجا:

  • قارچ کامبوجا
  • آب جوش
  • مقدار کمی شکر

نوشیدنی کامبوجا نوعی نوشیدنی تخمیر شده است که از تخمیر چای شیرین با باکتری های کامبوجا به وجود می آید. از آنجایی که نوشیدنی کامبوجا یک تخمیر زنده است، برای تشکیل و تهیه به مدت زمان طولانی نیاز دارد. نوشیدنی کامبوجا دارای حالتی گازدار و ملس (ترش و شیرین) است، از همین رو دارای طعمی است که باب میل افراد بسیاری است. در واقع طعمی بین دلستر و سرکه سیب را دارد.

نوشیدنی کامبوجا دارای «پلی فنول»، «پروبیوتیک» و «آنزیم های مختلف» است. همچنین حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی مثل انواع ویتامین های B، نیاسین، تیامین، انواع اسیدها مثل اسید لاکتیک، اسید استیک، اسید مالیک، انواع اسید های آمینه مختلف، اسید بوتیریک است.

امروزه با شناخته تر شدن نوشیدنی کامبوجا در سراسر جهان، افراد بیشتری تمایل به استفاده از این نوشیدنی مقوی و اکسیر حیات جاودانه را دارند. ظاهرا در دهه های شصت تولید این نوشیدنی در ایران رایج شده بود اما به مرور بعد از چند سال تهیه و تولید آن کمرنگ تر شده است. اما امروزه با شناخته تر شدن خواص این نوشیدنی تولید و استفاده از آن در ایران نیز به مرور در حال افزایش می باشد و طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

خواص نوشیدنی

خواص نوشیدنی

خواص نوشیدنی چای کامبوجا:

این نوشیدنی خواص بی شماری دارد که در ادامه مقاله به بیان این خاصیت ها می پردازیم.

کامبوجا و سم زدایی از بدن:

نوشیدنی کامبوجا دارای خواص آنتی اکسیدانی فراوانی است. وجود آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آلی مثل گلوکورونیک اسید از بدن در برابر آسیب های اکسیداتیو محافظت می کند. در تحقیقاتی که در مجله پزشکی چین منتشر شد، نشان می دهد که آنتی اکسیدانهای کامبوجا در مواجه با رادیکالهای آزاد، آزاد شده و اثرات رادیکالهای آزاد را از بین می برند و از آسیب رادیکالهای آزاد به بدن جلوگیری می کنند.

همچنین از بدن در برابر بیماریهای التهابی محافظت می کنند. به ترمیم بدن کمک می کنند. این آنتی اکسیدانها از بدن در برابرآسیب ها ناشی از آلودگیهای محیطی محافظت می کنند.

کامبوجا و بهبود عملکرد سیتم گوارشی:

از آنجایی که کامبوجا حاوی باکتری ها و مخمرها است، از این رو به عنوان یک پروبیوتیک عمل نموده و موجب حفظ سلامتی دستگاه گوارشی می شود. از اسهال و یبوست جلوگیری می کند. چای کامبوجا حاوی آنزیم های گوارشی است که با افزایش اثر گلوکورونیک اسید بر تجزیه پروتئین ها و ساکارید ها موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود.

کاهش وزن با نوشیدنی کامبوجا:

نوشیدنی کامبوجا موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. قند و کالری موجود در کامبوجا پنج برابر کمتر از انواع نوشیدنی های گازدار است. همچنین این نوشیدنی با افزایش متابولیسم بدن و افزایش انرژی موجب کاهش وزن و بهبود سلامتی می شود.

نوشیدنی کامبوجا

نوشیدنی کامبوجا

حفظ سلامت کبد با نوشیدنی کامبوجا:

کامبوجا دارای اسید گلوکورونیک قوی است که با دفع سموم بدن از کلیه ها، موجب کاهش بار بر روی پانکراس می شود. نتایج مطالعات بر روی نوشیدنی کامبوجا در علوم پزشکی نشان می دهد که، این نوشیدنی با افزایش سطح گلوتاتوئین موجب کاهش سمیت کبد می شود.

تنظیم سطح کلسترول خون با نوشیدنی کامبوجا:

مطالعات بر روی نوشیدنی کامبوجا نشان می دهد که این نوشیدنی موجب کاهش جذب کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) می شود.

نوشیدنی کامبوجا وجلوگیری از بیماریهای قلبی:

نوشیدنی کامبوجا با کاهش سطح کلسترول بد خون به حفظ سلامت قلب کمک نموده و از ابتلا به بیماریهای قلبی جلوگیری می کند.

عرق کامبوجیا و قهوه

نوشیدنی کامبوجا و پیشگیری از دیابت:

نوشیدنی کامبوجا موجب مهار عوامل به وجود آورند بیماری های دیابتی می شود. در مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که کامبوجا موجب تنظیم سطح گلوکز خون می شود. همچنین این چای با التیام پانکراس وکاهش غلظت اوره به مراقبت از کبد و کیله ها کمک نموده و به این شکل از ابتلا به بیماریهای دیابت جلوگیری می کند.

نوشیدنی کامبوجا و جلوگیری از سرطان:

نوشیدنی کامبوجا به جهت داشتن انواع مختلف آنتی اکسیدانها، خواص ضد التهابی و ضد ویروسی و سم زدایی خود از ابتلا به انواع سرطان ها جلوگیری می کند. این چای حاوی اسید دی – گلوکاریم است که از ابتلا به انواع مختلف سرطان ها جلوگیری می کند.

چای کامبوجا

چای کامبوجا

تسکین درد مفاصل با نوشیدنی کامبوجا:

گلکوزامین موجود در نوشیدنی کامبوجا در جلوگیری و درمان انواع ورم های مفصلی بسیار مفید است. گلوکوزامین با تحریک تولید گلوکوزامین، موجب حفظ ساختار غضروفی شده و دردهای ناشی از آرتروز را تسکین می دهد. هیالورونیک اسید موجب کاهش آسیب رادیکالهای آزاد و نیز روغن کاری مفاصل می شود.

نوشیدنی کامبوجا و سلامتی روحی و ذهنی:

نوشیدنی کامبوجا حاوی ریز مغذی های لازم برای حفظ سلامتی سیستم عصبی مثل ویتامین C، ویتامین های B1، B6، B9، B12، انواع آمینو اسیدها، کتفئین و تنوفیلین است. این ترکیبات موجب کاهش هورمون های استرس، کاهش افسردگی و موجب تعادل روحی و افزایش تمرکز می شود. استفاده منظم از نوشیدنی کامبوجا موجب بهبود اختلالات خواب می شود.

خرید چای

کامبوجا و اثرات ضد میکربی آن:

نوشیدنی کامبوجا با داشتن خواص ضد میکروبی خود در برابر انواع پاتوژن ها مقاومت می کند. مواد ضد میکروبی این نوشیدنی از بدن در برابر انواع میکروارگایسم ها از جمله استافیلوکوک آروس، لیستریل مونوسیتوژنز، استافیلوکوکوس اورئوس، سودوموناس آئروژینوزا، سالمونلا انتریدی تا و هلیکو باکتر پیلوری محافظت می کند.

نوشیدنی کامبوجا و تقویت سیستم ایمنی بدن:

نوشیدنی کامبوجا به جهت داشتن انواع آنتی اکسیدانهای مختلف موجب افزایش سیستم اینی بدن می شود. خاصیت انرژی بخش، ضد التهابی و ضد میکروبی این نوشیدنی به مبارزه با انواع بیماریهای التهابی، ویروسی و باکتریایی کمک می کند.

نوشیدنی خنک و مفید

نوشیدنی خنک و مفید

درمان آسم با نوشیدنی کامبوجا:

نوشیدنی کامبوجا با داشتن تئوفیلین به کنترل آسم کمک می کند.

بهبود زخم معده با نوشیدنی کامبوجا:

نوشیدنی کامبوجا به تسکین دردهای ناشی از زخم معده کمک می کند. آنتی اکسیدانها و فنول های موجود در نوشیدنی کامبوجا از ترشح اسید اضافی معده جلوگیری می کند. این نوشیدنی از محتوای موکین در بافت معده محافظت می کند.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید انواع نوشیدنی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.