خوشمزه ها

15 نوع شکر و طرز استفاده آنها

معرفی 15 نوع شکر

وقتی به شکر فکر می کنید، احتمالاً دو نوع شکر بلافاصله به ذهن شما خطور می کند: شکر سفید و قهوه ای. با وجود این که این دو مورد مصارف زیادی در شیرینی پزی دارند، اما در واقع انواع مختلفی از شکر ها و قند ها وجود دارند که در پخت و پز مور استفاده قرار می گیرند که به شیرینی ها و سایر مواد غذایی عطر و طعمی دلنشین می دهند.

15 نوع مختلف شکر:

همه قندها خاصیت مشترکی دارند. آن ها از عصاره چغندرقند یا گیاه نیشکر تهیه می شوند. در این مقاله 15 نوع مختلف شکر به شما معرفی شده است.

1. شکر گرانول:

رایج ترین نوع قند است که از آن در کوکی ها، کیک ها و انواع شیرینی استفاده می شود. نادین دونووان، سرآشپز قنادی های مستقر در کلرادو می گوید: بلور های شکر گرانول برای پخت کیک و شیرینی بسیار مناسب اند و سایر شکر ها چنین خاصیتی ندارند.

2. شکر شیرینی پزی:

برای تهیه، قند ها را پودر کرده و سپس الک می کنند. به طور معمول آن را با کمی آرد ذرت مخلوط می کنند که با عنوان Donovan نیز شناخته می شود. قند شیرینی پزی برای تزئین انواع شیرینی ها و کیک ها مناسب است. می توان آن را روی دسر یا کیک پاشید. از آن جا که خاصیت تثبیت کننده ای دارد، اغلب از آن در خامه صبحانه نیز استفاده می شود. شما در واقع می توانید با مخلوط کردن یک فنجان شکر با یک قاشق غذاخوری آرد ذرت، پودر قند را در خانه درست کنید.

برای مطالعه مقاله اگر نمک و شکر نخوریم؟ می توانید از این لینک استفاده نمایید.

شکر نان

شکر مخصوص نان و شیرینی

3. شکر میوه:

طبق گفته انجمن شکر، کریستال های قند میوه کوچک تر از قند معمولی هستند. از این نوع قند ها در پودر های آماده ی پودینگ یا ژله های میوه ای استفاده می شود.

4. شکر مخصوص نان:

این نوع از شکر برای تهیه ی نان، دونات و انواع کوکی ها مناسب است. چرا که سریع تر از شکر های معمولی حل می شود. این نوع از شکر به طور اختصاصی در صنعت پخت و پز استفاده می شود.

5. شکر فوق العاده (ریز دانه):

شکر کاستور یا شکر نواری برخی از نام هایی است که با آن شناخته می شود. شکر فوق العاده از کریستال های ریز تشکیل شده است. به همین دلیل در نوشیدنی های سرد به خوبی حل می شود و می توان از آن برای تهیه یک شربت ساده یا کوکتل استفاده کرد.

خرید شکر قهوه ای

6. قند نیشکر:

جف انتریوروس، مدیر ارشد برنامه جهانی شیرینی فروشی Whole Foods Market می گوید: این نوع از قند به طور مستقیم از نیشکر تهیه می شود و می توانید از آن به عنوان جایگزنی برای قند گرانول استفاده کنید.

7. شکر های دانه درشت:

این نوع از شکر از بلورهای بزرگ تشکیل شده است. از این شکر اغلب در قهوه، نان های سریع، کوکی ها و شیرینی های دانمارکی استفاده می شود که باعث ترد شدن بافت شیرینی می شود. طبق گفته انجمن شکر، کریستال های بزرگ تر باعث مقاومت در برابر وارونگی (یعنی شکست فروکتوز و گلوکز) در دمای پخت می شوند، بنابراین برای استفاده در نوشیدنی های معطر مناسب اند.

8. شکر های دانه ریز:

به گفته انجمن شکر، دانه های این نوع از شکر نور را انعکاس می دهند و درخشان دیده می شوند. از این نوع شکر ها برای تزئیین مواد غذایی استفاده می شود.

شکر فوق العاده (ریزدانه)

شکر فوق العاده (ریزدانه)

9. شکر مروارید:

به دلیل دانه های درشت و ضخیمش طی فرآیند پخت ذوب نمی شود. قندهای مروارید با فشرده سازی شکر سفید ساخته می شوند و از آن در تهیه ی وافل استفاده می کنند.

10. شکر قهوه ای روشن:

شکر قهوه ای با افزودن شهد به کریستال های قند ساخته می شود. طبق گفته انجمن شکر، از شکر قهوه ای می توان در اکثر مواد غذایی استفاده کرد. همچنین می توانید قند قهوه ای را در خانه درست کنید. دو قاشق غذاخوری شهد را با یک فنجان شکر سفید ترکیب کنید. ابتدا با یک قاشق هم بزنید، سپس با انگشتان خود مالش دهید تا به ذرات کوچک تر تبدیل شود.

11. شکر قهوه ای تیره:

این شکر از رنگ تیره تری برخوردار است و طعم شهد آن نسبت به شکر قهوه ای روشن، بیشتر است. از این شکر در پخت و پز برای تولید رایحه کاراملی و تافی استفاده می شود. به گزارش انجمن شکر، این شکر برای پخت شیرینی های زنجبیلی بسیار مناسب است.

12. شکر قهوه ای بدون رطوبت:

این شکر قهوه ای رطوبت کمتری نسبت به شکر های قهوه ای دیگر دارد و از آن، همانند شکر گرانول استفاده ی گسترده ای در تهیه ی شیرینی جات می شود.

13. شکر توربینادو:

برای تهیه ی شکر توربینادو پس از تشکیل کریستال ها از شهد، آن را پالایش نمی کنند. دانه های بزرگ تر و طلایی، شیرین تر هستند و عطر و طعمی دوست داشتنی به چای و قهوه ی شما می بخشند.

14. شکر موسکوادو:

این شکر نسبت به قند های دیگر کم تر فرآوری می شود. به همین دلیل طعم شیرینی آن شدید تر است و از آن در تهیه ی آبنبات و پودینگ استفاده می شود.

15. شکر مایع:

شکر مایع، از نسبت 1:1 آب و شکر سفید تشکیل شده است. این نوع شکر کریستالیزه نمی شود و به طور یکنواخت در مایعات ذوب می شود و برای شیرین کردن نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای یا کوکتل استفاده می شود.

برای مطالعه مقاله نمک دریایی چیست می توانید از این لینک استفاده نمایید.

شکر مایع

شکر مایع

کدام قندها سالم هستند؟

ممکن است کنجکاو باشید که کدام نوع از قند های بالا برای شما بهتر است. بر اساس مقاله ای که توسط دانشکده پزشکی هاروارد منتشر شده است، همه انواع شکر ها و قند ها به یک روش در بدن متابولیزه می شوند. به این دلیل که شکرها دارای نسبت های مختلف فروکتوز و گلوکز هستند و همچنین اگر شکر دارای فروکتوز بیشتری نسبت به گلوکز باشد، به معنای سالم تر بودن آن نیست. با این حال، مبتلایان به دیابت یک استثنا هستند، زیرا آن ها باید قند خون خود را کنترل کنند. بنابراین یک شکر با فروکتوز بالاتر و گلوکز کم تر انتخاب مناسبی برای آن ها خواهد بود. البته قندهای طبیعی در میوه ها سالم تر هستند. زیرا از مواد مغذی و فیبر ساخته شده اند.

برای خرید انواع ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *