خوشمزه ها

معرفی 11 نوع شکر

انواع شکر

در این مقاله 11 نوع شکر را که باید بشناسید به همراه موارد استفاده ی آن ها به شما معرفی شده است. وقتی به شکر فکر می کنید، اولین چیزی که احتمالاً به ذهن شما خطور می کند شیرینی است.

11 نوع شکر:

با شکر انواع شیرینی پخته می شود و همچنین به غذا ها و نوشیدنی ها عطر و طعمی متفاوت می دهد و باعث ایجاد ثبات در سفیده ی تخم مرغ و لطافت خمیر می شود. از همین رو میزان مصرف شکر بسیار زیاد است.

1. شکر گرانول:

شکر گرانول یک قند بسیار تصفیه شده و چند منظوره است. همچنین گاهی به آن شکر تصفیه شده، معمولی یا شکر سفید نیز گفته می شود. شکر گرانول از نیشکر و چغندر قند تهیه می شود و رایج ترین نوع شکر است که در پخت و پز استفاده می شود.

شکر گرانول

شکر گرانول

2. شکر کاستور:

شکر کاستور شکر سفید دانه ای و کاملاً ریز است. خیلی سریع تر از شکر گرانول حل می شود؛ از همین رو برای تهیه ی نوشیدنی های سرد مثل شربت یا کوکتل مناسب است.

شکر کاستور

شکر کاستور

3. شکر قنادی:

به عنوان پودر قند نیز شناخته می شود. نوعی قند سفید پودر شده است که برای جلوگیری از گلوله شدن به آن کمی پودر ذرت اضافه می کنند. شکر قنادی به راحتی در مایع حل می شود و همچنین برای تزئین کیک و شیرینی های پخته شده ایده آل است.

شکر قنادی

شکر قنادی

4. شکر مروارید:

که گاهی به آن قند nib یا شکر تگرگ نیز گفته می شود. شکر مروارید نوعی قند سفید است که دارای بافت درشت، سخت و رنگی مات است. شکل خود را حفظ می کند و در معرض دمای بالا ذوب نمی شود. شکر مروارید معمولاً در پخت شیرینی های اسکاندیناوی و برای تزئین شیرینی، کوکی و نان استفاده می شود.

شکر مروارید

شکر مروارید

5. شکر ماسه ای:

شکر ماسه ای به طور عمده برای تزئین استفاده می شود. این شکر، کریستال های بزرگی دارد که در برار گرما مقاوم اند و می توانید رنگ های مختلف آن را در تزئینات استفاده کنید.

شکر ماسه ای

شکر ماسه ای

6. نیشکر:

برخلاف شکر گرانول که از نیشکر یا چغندر قند حاصل می شود، قند نیشکر فقط از نیشکر و با حداقل میزان فرآوری تولید می شود. همچنین دانه های آن کمی بزرگ تر و تیره تر از سایر شکر ها هستند و قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر شکر ها دارند.

برای مطالعه مقاله اگر نمک و شکر نخوریم؟ می توانید از این لینک استفاده نمایید.

شکر نیشکر

شکر نیشکر

7. شکر Demerara:

شکر دیمرارا نوعی قند تولید شده از نیشکر خام با کمترین میزان تصفیه است. دارای دانه های بزرگ به رنگ کهرباست و عطر و طعم طبیعی به شیرینی های شما می بخشد. از آن برای شیرین کردن قهوه یا چای، یا به عنوان طعم دادن به شیرینی های پخته شده مانند کلوچه و کیک استفاده می شود.

شکر Demerara

شکر Demerara

8. شکر توربینادو:

Turbinado نوع دیگری از قند نیشکر با حداقل میزان تصفیه است. شکر توربینادو دارای طعم دلپذیر کاراملی است و معمولاً برای شیرین کردن نوشیدنی ها استفاده می شود.

شکر توربینادو

شکر توربینادو

9. قند موسکوادو:

به آن قند باربادوس نیز گفته می شود. قند موسکوادو نوعی قند نیشکر تصفیه نشده با رنگ تیره است که دارای بافت چسبنده و مرطوب و طعمی غلیظ است. از آن در تهیه ی سس کباب استفاده می شود.

قند موسکوادو

قند موسکوادو

10. شکر قهوه ای روشن:

شکر قهوه ای روشن، شکر سفید تصفیه شده ای است که مقدار کمی به آن شهد اضافه می کنند. بافتی شنی و چسبناک دارد و اغلب برای ایجاد طعم کاراملی استفاده می شود.

شکر قهوه ای روشن

شکر قهوه ای روشن

11. شکر قهوه ای تیره:

شکر قهوه ای تیره، شکر سفید تصفیه شده است که به آن شهد اضافه می کنند. البته میزان شهد آن بیشتر از شکر قهوه ای روشن است، به همین دلیل رنگ تیره تری دارد.

شکر قهوه ای تیره

شکر قهوه ای تیره

برای خرید انواع ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *