گیاهان

معرفی پیچ امین الدوله

معرفی پیچ امین الدوله

پیچ امین الدوله از گیاهان زینتی است که برای کشت در فضای باز مناسب می باشد. پیچ امین الدوله گل های زیبایی دارد و میوه کوچک و گردی دارد. گل های این گیاه بسیار معطر و خوشبو می باشند و به آبیاری کم و مرطوبی نیاز دارد. پیچ امین الدوله رشد سریعی دارد و گیاهی رونده است همچنین خواص درمانی نیز دارد.

برای خرید بذر پیچ امین الدوله کلیک کنید.

مشخصات گیاهی پیچ امین الدوله

پیچ امین الدوله از گیاهان زیبا و زینتی است، گل های معطری دارد طوری که محیط را عطر آگین می کند. گل های این گیاه بسیار خوشبو می باشند. گل های این گیاه به رنگ سفید و زرد می باشد به این صورت که در ابتدا به رنگ سفید می باشد که پس از گذشت چند روز به رنگ زرد تبدیل می شود. گل های این گیاه شیره ای شیرین دارند.

به صورت گیاهی رونده رشد می کند و به شاخ و برگ گیاه، داربست و محافظ می چسبد و بالا می رود. این گیاه دارای میوه کوچک آبی رنگی است که بسیار پردانه است. برگهای سبز رنگی دارد و این گیاه رشد سریعی دارد و گیاهی چندساله است. تاریخچه کشت این گیاه در ایران به دوران قاجار بر می‌گردد. پیچ امین الدوله خواص درمانی نیز دارد و گلهای این گیاه به هنگام شکفتن منظر زیبایی را نمایان می کند. دارای شاخ و برگ زیادی می باشد. گرده افشانی این گیاه توسط حشرات انجام می شود، جاذب حشراتی همچون زنبور عسل و پروانه می باشد.

برای مطالعه مقاله با پیچ امین الدوله آشنا شویم می توانید از این لینک استفاده کنید.

پیچ امین الدوله

پیچ امین الدوله

شرایط رشد پیچ امین الدوله

گیاه پیچ امین الدوله برای رشد به فضای وسیع زیادی نیاز دارد طوری که به سرعت رشد می‌کند؛ ارتفاع این گیاه نیز بسته به شرایط اقلیمی متغیر و بین 7 تا 10 متر و گاها بیشتر و کمتر نیز می باشد. از طریق بذر و قلمه تکثیر می شود رشد آسانی نیز دارد. برای رشد به خاکی با زهکشی مناسب نیاز دارد، خاک قلیایی و سبک برای کشت این گیاه مناسب می باشد.

دمای مناسب برای رشد این گیاه 12 تا 15 درجه سانتی گراد می باشد. نسبت به خشک سالی مقاوم است و به آبیاری کم و درعین حال مرطوبی نیاز دارد. گیاهی آفتاب دوست به شمار می رود که روزانه به 6 تا 8 ساعت نور خورشید نیاز دارد در برابر سایه جزئی نیز مقاوم می باشد. در بیشتر مناطق رشد می کند و برای رشد نیاز به مراقبت و مواد غذایی دارد بنابراین در طول دوران رشد از کود برای تغذیه گیاه استفاده کنید.

کاربرد گیاه پیچ امین الدوله

از گیاه پیچ امین الدوله بیشتر در فضای باز استفاده می شود. برای کشت در باغچه و باغ مناسب می باشد. پیچ امین الدوله گیاهی رونده است و استفاده از این گیاه زینتی سبب می‌شود تا محیط دلنواز شود. پیچ امین الدوله خواص درمانی نیز دارد و برای معطر نمودن فضای مورد کشت نیز از آن استفاده می‌شود.

برای خرید انواع بذر گل زینتی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *