میوه ها

معرفی سیب سیاه

معرفی سیب سیاه

سیب ها به طور کلی قرمز، سبز، زرد یا ترکیبی از این سه هستند، اما اگر شرایط جغرافیایی مناسب برآورده شود ، ظاهراً می توانند بنفش تیره، تقریبا سیاه و سفید نیز رشد کنند. این سیب های نادر را الماس سیاه می نامند و در حال حاضر فقط در کوه های تبت پرورش می یابند.

مشخصات ظاهری سیب سیاه:

ممکن است سیب سیاه جذاب به نظر نرسد اما این نوع منحصر به فرد برخلاف هر سیب دیگر است. آنها با رنگ آبی بسیار پر رنگ و بنفش نزدیک به سیاه لقب “الماس سیاه” را به دوش می کشند. سیب های الماس سیاه بنفش، براق هستند و بافت خوبی دارند. از بیرون، سیب ها تقریباً شبیه موم شمع هستند و به اندازه یک الماس زیبا هستند. این چنین است که آنها این نام را به خود گرفتند. میوه عقرب نام دیگر این سیب است. سیب الماس سیاه نوعی از سیب های هوآ نیو است که بسیار شیرین تر و شفاف تر از سیب های معمولی است چون گلوکز بیشتری نسبت به دیگر سیب ها دارد. قندهای ارگانیک موجود در سیب سیاه آن را به طور طبیعی شیرین می کند و پوست غلیظ آن از غنای بی نظیری برخوردار است. اما سیب الماس سیاه فقط به خاطر رنگ آن به این اسم نامگذاری نشده است. این سیب سیاه و تاریک مرموز در هر شرایطی رشد نمی کند آنها فقط در شرایط بسیار خاص قابل رشد هستند.

شرایط اقلیمی سیب سیاه:

تاکنون سیب الماس سیاه در منطقه ای در حدود 3100 متر از سطح دریا در نایشیچی تبت و در سال 2015 فقط رشد کرده است. این ارتفاع و دما و شرایط اقلیمی خاص است که می تواند چنین سیب سیاهی را پرورش دهد. روزهای نایشیچی شاهد گرمای گرم و میزان زیادی از نور خورشید است که رشد دانه را امکان پذیر می کند. در شب های منطقه می تواند به دمای زیر انجماد برسد ، به این معنی که سیب ها برای زنده ماندن باید سازگار شوند. افراط و تفریط محیطی مناسب برای درخشش سیب های Black Diamond ایجاد می کند. نایشیچی علاوه بر دامنه دما ، مقدار زیادی از نور ماوراء بنفش نیز به دست می آورد که باعث ایجاد رنگ بیرونی سیب می شود. تکرار این شرایط سخت تقریباً غیرممکن است.

برای مطالعه مقاله نگاهی کوتاه بر درخت سیب می توانید از این لینک استفاده نمایید.

سیب سیاه روی درخت

سیب سیاه روی درخت

بازار سیب سیاه:

این سیب ها ارگانیک ترین میوه هایی هستند که در طبیعت وجود دارند. سیب ها با کودهای خاص یا مواد شیمیایی کاشت نمی شوند. این شرایط سخت برای پرورش سیب الماس سیاه سبب می شود تا تکثیر آنها محدود شود. درختان سیب معمولی حدود 2-3 سال طول می کشد تا به طور کامل بالغ شوند، در حالی که سیب الماس سیاه می تواند تا 8 سال طول بکشد. این سیب ها معمولاً در اواخر آبان و آذر در بازارهای بین المللی عرضه می شوند و فقط حدود دو ماه به فروش می رسند. البته اگر به این بازارها برسد. الماسهای سیاه باید یک تست دقیق کنترل کیفیت را پشت سر بگذارند و تنها حدود 30 درصد سیب ها ارزش فروش آن را دارند. بنابراین، آنها فقط می توانند در تبت تولید و توزیع شوند. برای فروش بیشتر لازم است تا سرمایه گذاری های مناسبی جهت تولید این نوع سیب شود. زیرا این سیب خیلی توجیه اقتصادی ندارد.

مزارعی که سیب الماس سیاه را تولید می کنند فقط می توانند در مقادیر محدود و با قیمت بسیار بالا آن را بفروشند. همانطور که از نام آنها پیداست ، سیب الماس سیاه یک میوه بسیار لوکس است. این میوه فقط در فروشگاه های مواد غذایی لوکس و با کیفیت بالا در چین به فروش می رسد، و از راه دور در بسته های هدیه از پیش سفارش شده فقط شش تا هشت سیب فروخته می شود. طبق گزارش Tencent News، قیمت سیب های الماس سیاه حدود 50 یوان در هر میوه است. پس تقریبا شانس داشتن این میوه در دیگر مکان های دنیا تقریبا صفر است. البته در ایالت متحده آمریکا گونه ای از این سیب را به نام سیب سیاه آرکانزاس پرورش داده اند.

برای خرید نهال می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *