ویدئو - آموزش کاشت

فیلم مراحل کاشت گیاه دارویی اوکا (زیرنویس فارسی)

گیاه دارویی اوکا

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام کاشت گیاه دارویی اوکا را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت گیاه دارویی اوکا را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

اوکا نام گونه‌ای سبزی در آمریکای شمالی است و از جمله گیاهان دارویی است که خواص بسیاری دارد از این گیاه استفاده های گوناگونی می شود که نوعی سبزی شگفت‌انگیز است و رنگ این نوع سبزی همچون لیمو می‌باشد. برگ‌های این گیاه شبیه برگ شبدر است. برگ‌های زیادی دارد و رشد این گیاه بسیار جذاب و دیدنی است. ارتفاع این گیاه تقریباً زیاد است و گل‌های زرد رنگ زیبایی را در فصل تابستان تولید می‌کند که زیبایی گیاه و محیط را دو چندان می‌کند. اوکا را می‌توان به صورت پخته‌شده مصرف نمود و همانند سیب‌زمینی پخته می‌شود و طعم آن تا حدودی لیمویی است. فاصله کاشت بذر اوکا حدود سی سانتیمتر می‌باشد. شاید تا کنون اوکا را مشاهده نکرده باشید.

اوکا محصول زراعی جدیدی است که با سایر سبزیجات ارتباطی ندارد می توانید این گیاه را در هر مکانی پرورش دهید. زیادی حساس نیست و در هر مکانی و جایی رشد می‌کند و اوکا را در مکان های مختلف با نام های مختلفی می‌شناسند و نام‌های مختلفی دارد که عبارت از آکا، اوکا، اکواکو و … است.

اوکا با سیب زمینی مرتبط می‌باشد و طعم بسیار خوبی دارد. برگهای این گیاه سمی نیست و شما می‌توانید برگهای تازه این گیاه را به هنگام تشنگی استفاده کنید و می‌توانید از غده این گیاه نیز استفاده کنید فقط باید قبل از مصرف آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانید تا قابل مصرف شود. بیشتر شبیه سیب‌زمینی است و شباهت زیادی به سیب‌زمینی کوچک دارد. این غده‌ها را می‌توانید با هر چیزی مصرف کنید. برای برداشت غده ابتدا باید خاک اطراف را بردارید تا بتوانید به غده دسترسی پیدا کنید. قبل از شروع فصل سرما و یخ زدن باید برگ‌های را برداشت کنید.

اوکا برای رشد به تغذیه زیادی نیاز ندارد و در برابر آفات مقاوم است. آفت زمانی حاصل می‌شود که این گیاه کنار سیب‌زمینی کشت شود. در حال حاضر ارقام قرمز اوکا موجود می باشد که در گستره وسیعی کشت می‌شود. با برداشت اندکی از اوکا دوباره رشد می‌کند و برای سال بعد آماده می‌شود.

برای مطالعه مقاله فرآوری گیاهان داروئی از این لینک استفاده نمایید.

برای خرید انواع بذر صیفی جات می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.