ویدئو - تایم لپس

فیلم تایم لپس رشد گل آفتابگردان

فیلم تایم لپس رشد گل آفتابگردان

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که تصاویر زیبایی از گل آفتابگردان را نشان می دهد. در این فیلم آموزشی تایم لپس گل آفتابگردان را به شما نشان خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

گل آفتابگردان نام گلی زیبا و زینتی است که به صورت ایستاده رشد می کند، طوری که ارتفاع آن به دو متر نیز می رسد. این گیاه از طریق بذر در فصل بهار تکثیر می شود. رشد به نسبت سریعی دارد طوری که پس از گذشت چند ماه در اواخر شهریور و اوایل مهر قابل برداشت می باشد. قابلیت کشت در گلدان و فضای آزاد را دارد به صورت ردیفی کشت می شود. در کشت بذری ابتدا بستر مورد کشت را آماده سپس سوراخی را در عمق مناسب ایجاد کنید و تخمه آفتابگردان را در درون آن بکارید و روی آن را با خاک و کود نرم بپوشایند سپس گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید، پس از مدتی گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند.

گل آفتابگردان در انتهای ساقه گیاه در قسمت بالایی گیاه همچون آفتاب درخشان ظاهر می شود و منظره زیبایی را نمایان می کند. البته تعدادی شاخه فرعی نیز دارد که گلهای کوچکی در آن ظاهر می شود. این گیاه دارای گلبرگهای زرد رنگی می باشد. این گیاه دارای دانه ای خوراکی و پر خاصیت می باشد که از آن استفاده های مختلفی علاوه بر مصرف خوراکی می شود. ساقه این گیاه به رنگ سبز می باشد. یک یا دو هفته پس از کاشت بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. ساقه این گیاه به رنگ سبز می باشد برگهای بزرگ سبز رنگی دارد که دندانه دار با شیارهای عمیق می باشد.

در بیشتر مناطق رشد می کند، برای رشد نیاز به آبیاری و نور خورشید دارد. به دلیل شباهت گلهای این گیاه به خورشید به آن گل آفتابگردان گفته می شود. برگهای این گیاه پوشیده از کرک می باشد. از میوه این گیاه علاوه بر مصرف خوراکی برای تهیه روغن نیز استفاده می شود. برداشت آسانی نیز دارد.

از این لینک می توانید بذر آفتابگردان میکس بخرید.

برای خرید انواع بذر گل آفتابگردان می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.