میوه ها

معرفی سیب سفید

معرفی سیب سفید

سیب سفید (همچنین به آن سیب شفاف زرد، درخت سیب ژوئن، سیب شفاف روسی و شفاف سفید نیز می گویند) یک رقم زودرس از خانواده سیب است که به دلیل طعم تند آن معمولاً برای پخت و پز استفاده می شود. در بعضی مواقع آن را با سیب زرد روشن اشتباه می گیرند اما سیب سفید متفاوت است و مزه ترش آن این تفاوت را ثابت می کند.

تاریخچه سیب سفید:

اولین بار در سال 1850 در در لتوانی روسیه یا کشورهای بالتیک دیده شد. این رقم در طول قرن نوزدهم در اروپا به طور گسترده پرورش یافت. در سال 1852 به فرانسه معرفی شد. در سال 1870 به آمریکای شمالی معرفی شد. این نمونه هنوز در لهستان، روسیه و سوئد به طور گسترده ای رشد می کند، جایی که گاهی از آن به عنوان سیب دریای بالتیک نیز یاد می شود.

گیاه شناسی سیب سفید:

در باغ های آمریکایی معمولا از این درخت به عنوان درخت گرده افشان استفاده می شود. ارتفاع این درخت 1.5 تا 2.5 در حالت بلوغ می باشد. لازم است تا در زمستان و در روزهای آفتابی این درخت هرس شود.

تنه این درخت بسیار سفت و سخت است و میوه آن از مقاومت خوبی در برابر آفات برخوردار است، اما در معرض خطر ابتلا به بیماری های قارچی است. سیب سفید به عنوان یک میوه خوب و معمولی با اندازه متوسط شناخته می شود که دارای پوستی نازک، سبز بسیار کم رنگ است و با رسیده شدن به زرد کمرنگ تبدیل می شود. معمولاً در حالی که هنوز سبز رنگ است، برداشت می شود، زیرا در هنگام زرد شدن سریع به زوال می رود. در بعضی از باغ های روسیه به دلیل عطر و طعم سخت و بافت سخت آن، سیب ها را در خاکستر قرار می دهند تا بقیه مرحل رسیدن را این گونه طی کند.

برای مطالعه مقاله معرفی سیب چوبی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

سیب سفید روی درخت

سیب سفید روی درخت

پوست سیب سفید چرمی و روغنی است. در فصل بهار شکوفه های سفید رنگ می دهد. آیا می دانستید تمام شکوفه های درخت سیب از پنج گلبرگ تشکیل شده و هر شکوفه می تواند یک سیب تولید کند؟

بهترین زمان برای برداشت میوه های آن مرداد و شهریور است. البته به یاد داشته باشید که این درخت هر دو سال یکبار میوه میدهد.

در بعضی از مواقع به سیب سفید سیب شفاف هم گفته می شود زیرا تقریباً درخشان رنگ است و دارای گوشتی سفید است، بسیار آبدار است و طعم تیز و طراوت دارد. پوره این سیب بسیار خوشمزه است. میوه مخروطی شکل و متوسط آن به راحتی کبود می شود و خیلی زود نرم می شود. به همین دلیل خیلی آن را ذخیره و انبار نمی کنند. بهترین راه مصرف این سیب ترش استفاده در پای سیب وشیرینی و تارت می باشد.

برای خرید نهال می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *