آموزش باغبانی

زمان برداشت انواع محصولات کشاورزی

سبزیجات تازه اماده برداشت

اگر قسمت مورد علاقه شما در باغبانی زمان برداشت است (واقعاً چه کسی این کار را دوست ندارد)، شما ممکن است بخواهید راهی برای استفاده از فضای قابل رشد خود داشته باشید تا محصولات خوشمزه را از بهار تا پاییز نگه دارید. در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: یک باغ سرسبز و ارگانیک که سبزیجات و گیاهان تازه و سالم را در کل فصل رشد در اختیار شما می گذارد، به لطف روشی به نام کاشت جانشینی، فقط با کمی برنامه ریزی می تواند واقعیت داشته باشد.

بذر شوکران

به بیان ساده، کاشت جانشین راهی است که برای به حداکثر رساندن فضای باغی که با کاشت بوته بلافاصله پس از برداشت محصول برداشت شده در بهار، تابستان و پاییز، در اختیار دارید. دانش انجام چندین کاشت در یک خاک، کاملاً ساده است. با انتخاب گیاهان از خانواده های مختلف برای هر دور، گیاهان شما در واقع باعث غنی سازی خاک می شوند در حالی که از آفات جلوگیری می کنند.مطمئناً، شما باید زودتر برنامه ریزی کنید تا همه کارها انجام شود.

برای مطالعه مقاله کاشت و برداشت سیب زمینی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

گیاهان آماده برداشت

گیاهان آماده برداشت

در اینجا یک روش آسان برای انجام این کار وجود دارد:

خانواده ها را بشناسید:

لیستی از گیاهانی را که می خواهید پرورش دهید تهیه کنید و در مورد خانواده های آنها بدانید. به عنوان مثال، گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان همه از خانواده شبدر هستند، در حالی که کلم پیچ، کلم برگ و کلم همه از خانواده خردل هستند (که به آن گیاهان خرده کوهی نیز می گویند). گیاهان در یک خانواده واحد نیازهای تغذیه ای مشابهی دارند، بنابراین بسیاری از مواد مغذی یکسان را از خاک می گیرند و به بسیاری از بیماری های مشابه حساس هستند. به همین دلیل شما نباید گیاهان از یک خانواده را در یک مکان نگه دارید.

خاک و کود آماده کاشت

مکمل ها را در نظر بگیرید:

گیاهان خاصی که با هم رشد خوبی می کنند، مواد مغذی ضروری را در خاک رسوب می دهند و یا آفات را دفع می کنند، بنابراین ممکن است بخواهید به فکر کاشت گیاهان مکمل باشید. این جفت شدن گیاهان می توانند هنگام کاشت کنار هم یا در صورت کاشت جانشین، قبل یا بعد از یکدیگر، یکدیگر را تقویت و محافظت کنند. به عنوان مثال، گیاهان در خانواده کلم ها مقدار زیادی نیتروژن از خاک بیرون می کشند، در حالی که گیاهان خانواده لوبیا دوباره به آن باز می گردانند.

برای مطالعه مقاله برداشت بذر می توانید از این لینک استفاده نمایید.

میوه های اماده برداشت

میوه های اماده برداشت

برنامه ریزی کنید:

با در نظر گرفتن محصولاتی که می خواهید پرورش دهید و در طول فصل رشد، طرح باغی را ایجاد کنید که شامل دو یا چند کاشت باشد. برای همه کاشت ها، می توانید با کنار گذاشتن بذرها و کاشت گیاهان جوان و قوی از Bonnie Plants® Organics که در حال رسیدن به بلوغ هستند، یک شروع جدی برای رشد داشته باشید.

آنها بهترین صرفه جویی در وقت هستند و این زمانی مهم است که می خواهید رشد را به حداکثر برسانید. (وقتی طرح خود را فهمیدید، یک طرح ساده از آنچه در باغ قرار دارد، تهیه کنید تا فراموش نکنید!)

بذر گل جعفری مینیاتوری زرد

  • برای شروع، کاشت بهاره باید شامل گیاهانی باشد که هوای خنک را تحمل می کنند و نسبتاً سریع بالغ می شوند، بنابراین قبل از شروع تابستان آماده برداشت هستند. محصولات بهاری مانند کاهو، جعفری، گشنیز، کلم پیچ، کرفس، نعنا، تربچه و کلم قمری را امتحان کنید. بسیاری از این گیاهان با فصل رشد سرد را می توان قبل از آخرین یخبندان بهاری کاشت.
  • گیاهانی که برای کاشت دوم (در تابستان) انتخاب می شوند باید از خانواده های متفاوت از هر یک از ردیف ها، بسترها یا فضا های کاشت اول شما باشند. محصولات تابستانی مانند گوجه گیلاسی (که تمایل به سرعت بیشتری نسبت به گوجه فرنگی کامل دارند)، خیار ترشی، فلفل به اندازه میان وعده، ریحان، کدو سبز، ارگولا، پونه کوهی، رزماری و مریم گلی همه گزینه های خوبی هستند.
  • اگر منطقه شما قابلیت بار سوم کاشت را داشته باشد، همان قوانین اعمال می شود. به خاطر داشته باشید که برداشت محصولات زراعی پاییزه ممکن است طولانی تر باشد زیرا روزهای کوتاهتر و خنک تری دارند. گیاهان نیمه مقاوم یا مقاوم را در نظر بگیرید که می توانند از یخ زدگی سبک جان سالم به در ببرند، مانند پاک چوی (کلم چینی)، کاهو برگ، کلم پیچ، کلم برگ ها و چغندر سوئیس.

برای مطالعه مقاله زمان جمع آوری و برداشت گیاهان دارویی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

برداشت محصولات تازه

برداشت محصولات تازه

هوشمندانه بکارید:

قبل از کاشت هر چیزی، خاک خود را با مخلوط کردن 8 سانتی متر Miracle-Gro® Performance Organics® All Purpose In-Ground خاک با 15 سانتی متر بالای خاک موجود آماده کنید. این خاک باغی با کیفیت و غنی شده با کمپوست مرغوب، گیاهان و ریشه های آنها را فقط آنچه برای رشد فوق العاده قوی نیاز دارند، فراهم می کند.

مطمئناً، گیاهان گرسنه باید با گذشت زمان نیز در بهترین خاک تغذیه کنند. بنابراین، یک ماه پس از اولین کاشت، شما باید هر هفته تغذیه گیاهان خود را با Miracle-Gro® Performance Organics® All Purpose Plant Nutrition (راهنمای برچسب را دنبال کنید) شروع کنید. سپس می توانید مطمئن باشید که گیاهان شما تمام تغذیه مورد نیاز برای ادامه دادن به محصول دهی را در اختیار خواهند داشت. برای استفاده راحت تر از آن، فیدر باغ Miracle-Gro® Performance Organics® را امتحان کنید. شما فقط شلنگ خود را به سمپاش و voila وصل کنید! هنگام تغذیه، تغذیه اتفاق می افتد.

خرید کیت کاشت کاکتوس

برداشت، حذف و کاشت مجدد:

هنگامی که گیاهان شما به بلوغ رسیدند، شروع به برداشت کنید و لذت ببرید! با شروع کم رنگ شدن گیاهان، آنها را حذف کرده و کاشت دوم خود را در محل آنها انجام دهید و هر هفته به کوددهی ادامه دهید. پس از اتمام برداشت محصولات صیفی، فرآیند کاشت پاییزه خود را تکرار کنید.

برای خرید بذر گل می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.