بن سای و گلخانه

بونسای درخت سرو کوهی

بونسای سرو کوهی

درخت بونسای تکمیل شده مناطق آرامش بخش را از فضای منفی بوجود می آورد و همچنین ریتم عالی ایجاد می کند. انعطاف­ پذیری و مراقبت آسان باعث شده که درخت سرو کوهی به عنوان یک درخت محبوب برای بنسای باشد، زیرا به سرعت به درخت جالب تبدیل می­ شود. این درخت در سخت­ ترین شرایط محیطی زندگی می ­کند، بنابراین یک درخت مطلوب برای بن سای شدن است.

انتخاب درخت سرو کوهی

تعدادی از سرو های کوهی برای کشت بونسای مناسب هستند، اما بسیاری از گونه ­های باغی برای تهیه بونسای ایده ­آل نیستند. برای بهترین نتیجه، انتخاب یکی از انواع دارای شاخ و برگ فشرده، مانند سرو کوهی چینی (Juniperus chinensis) است. از تنه و شاخه­ های جوان می ­توان به راحتی استفاده نمود و زمانی که درخت پیر است می­ توان از تکنیک ­های پیشرفته برای این منظور استفاده کرد، بنابراین، ممکن است ساختار تغییر کند.

شاخه­ های بلند، با ضخامت کم و مقدار زیاد شاخ و برگ نشانه ­ای از رشد قوی است. همچنین ساقه ­های قوی امکان دستکاری را فراهم می­ کند. شاخ و برگ بایستی به رنگ سبز عمیق و در انتها به رنگ سبز روشن باشند. سرو کوهی ممکن است از توسط کنه تارعنکبونی آسیب ببیند و یا ممکن است نوک شاخ و برگ داخلی یا نوک شاخه­ های سالم پژمرده شود. شاخ و برگ داخلی سالم به رنگ سبز تیره است. شاخ و برگ سبز عمیق و نوک سبز روشن بیانگر سلامتی درخت است.

تنه دارای قابلیت حرکت بوده و یا ممکن است چوب مرده باشد. تنه دوقلو توسط حرکت قوی به یک سمت، اندازه و توده شاخ و برگ را متعادل می ­کند.

ایجاد ساختار اصلی

ظاهر طراحی شده سرو کوهی جوان

ایجاد ساختار اصلی

ایجاد ساختار اصلی

تنظیم لایه­ های شاخ و برگ

تنظیم لایه­ های شاخ و برگ

تنظیم لایه­ های شاخ و برگ

مدیریت شاخ و برگ سرو کوهی

درخت سرو کوهی مناسب از شاخه­ های فعال و سال بدست می ­آیند؛ اگر این شاخه ­ها بطور چشم­گیر کاهش یابند، شوک باعث القاء رشد جوانه ­های شبه سوزن می ­شود. هرگز بیش از 40 درصد شاخ و برگ­ها را حذف نکنید، مطمئن باشید که شاخ و برگ باقی­مانده به رنگ سبز روشن و فعال هستند.

افزایش جوانه ­های نابجا توسط هرس نوک شاخه­ ها، تنها در صورتی کی که بیش از چندین شاخه وجود داشته و باهم رقابت کنند. این رقابت باعث می ­شود که جایگزین جوانه­ های انتهایی شوند.

برای خرید انواع بذر بن سای می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.