خوشمزه ها

انواع چای در دنیا

انواع چای در دنیا

تمام چای های واقعی از گیاهی یکسان به نام کاملیا سینسنیس تهیه می شوند. تفاوت بین چای ها در نحوه ی پردازش، شرایط رشد و محل رشد آن هاست.

انواع چای:

گیاه Camellia Sinensis بومی آسیا است، اما در حال حاضر در سراسر جهان و در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری نیز کاشت می شود.

چای سیاه:

در فرآیند تهیه چای سیاه، برگ های کاملیا سینسنیس را به صورت کامل اکسیداسیون می کنند (به این معنی که آب از برگ تبخیر می شود و برگ اکسیژن بیشتری از هوا جذب می کند) که نتیجه ی آن برگ هایی به رنگ سیاه و قهوه ای تیره با عطر و طعمی قوی تر است.

چای سیاه

چای سیاه

چای سبز:

در فرایند تولید چای سبز بعد از برداشت برگ های گیاه بلافاصله به آن گرما می دهند. البته فرایند اکسیداسیون چای سبز نسبت به چای سیاه بسیار کوتاه تر است که این کار باعث رنگ سبز این چای می شود و همچنین نسبت به چای سیاه کافئین کمتری نیز تولید می کند.

چای سبز

چای سبز

چای اوولانگ:

چای اوولانگ تحت اکسیداسیون جزئی قرار می گیرد. البته تهیه ی این چای در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد. همچنین نام این چای در مناطق مختلف، متفاوت است. برای مثال این چای با نام های Ti Kwan Yin و Big Red Robe نیز شناخته می شوند.

برای مطالعه مقاله معرفی گیاه چای می توانید از این لینک استفاده نمایید.

چای اوولانگ

چای اوولانگ

چای سفید:

برای تهیه ی چای سفید از فرایند اکسیداسیون به هیچ عنوان استفاده نمی شود، بلکه آن را به آرامی و در زیر نور آفتاب خشک می کنند. از آن جا که این چای به طور طبیعی خشک می شود، نسبت به چای های دیگر دارای برگ های حجیم تری خواهد بود.

چای سفید

چای سفید

چای پوئر:

تمام چای پوئر از منطقه جنوب غربی چین تهیه می شود. دو نوع Puer وجود دارد: sheng puer و sheng puer .shu puer یک چای ساده غیر اکسیده شده است که شکل ظاهری آن با گذشت زمان به طور طبیعی تغییر می کند. shu puer نیز نوع دیگری از این چای است که به صورت تخمیری تهیه می شود.

چای پوئر

چای پوئر

 چای تیره:

چای تیره در استان های هونان و سیچوان چین تهیه می شود. این چای دارای طعمی نسبتا شیرین است. چای های تیره را اغلب به شکل ها فشرده در می آوردند (معمولاً به صورت آجری شکل).

 چای تیره

چای تیره

برای خرید انواع چای می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *