گیاهان

انواع نعناع

انواع نعناع

نعناع بسیار سالم بوده و دارای برگ ­های معطر است و زیبایی فوق­ العاده­ای را به باغ می­ بخشد. یک ظرف بزرگ با مساحت بالا باعث رشد بیشتر نعناع می­ شود. نعناعی که روزانه پنج تا شش ساعت در معرض آفتاب قرار دارد رنگ و طعم بهتری دارد. در مناطق دارای تابستان گرم، سایه اواخر بعد از ظهر می ­تواند به کاهش آبیاری کمک کند. در اواخر پایین بایستی از سطح زمین برش داده شوند تا در بهار گیاه تازه و شاداب تولید کنند. در بهار ممکن است نیاز به تقسیم داشته باشند. هنگامی که تولید نعناع متوقف می­ شود، زمان آن رسیده که ریشه­ های نازک حذف شوند. نعناع گیاهی بسیار مقوی است که می ­توان آنرا همراه سالاد، گوشت یا ماهی و حتی در یک لیوان چای یا کوکتل استفاده شود. نعناع دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آن­ها به سادگی نگهداری می ­شوند.

نعناع موزی

ارابه کوچک شاخ و برگ دوست داشتنی نعناع موزی را نشان می­ دهد که سبز مایل به قرمز تیره نعناع پرتقالی را جبران می­ کند. همانند همه نعناع­ ها، نعناع موزی نیز محدود به گلدان است. در گلدان­ های دارای سطح زیاد به جای عمق زیاد، نعناع بهتر رشد می ­کند. نعناع رشد سریعی داشته و بایستی در هر بهار تقسیم و به خاک تازه منتقل شود.

نعناع موزی

نعناع موزی

نعناع مراکشی

چای نعناع مراکشی بیشتر اوقات ترکیبی از چای سبز، شکر و نعناع تازه است. این نعناع تازه معمولا بهترین نوع نعناع است. برخی از مورخان معتقدند که این نعناع یک نعناع سنتی است. در واقع برای تهیه و سرو چای سنتی است و لزوما چیزی دیگری از آن تهیه نمی ­شود. در گذشته، این گیاه مخلوط با سایر گیاهان (مانند کرم چوب یا نعناع)، و چای (به طور سنتی با چای باروت خشک شده چینی) یا در ترکیب با سایر گیاهان تازه (مانند لیمو وربنا) استفاده می­ شده است. چای خشک و نعناع خشک اغلب به عنوان چای نعناع مراکشی فروخته می­ شوند و نعناع خشک شده معمولا نوعی نعناع مراکشی است که در اینجا ذکر شده است.

تهیه چای یک فرآیند طولانی می ­باشد که نه تنها یک فنجان چای داغ حاصل می ­شود، بلکه سرو هر لیوان از آن باعث معاشرت می­ شود. طرز تهیه چای مراکشی مختلف است، اما معمولا با شستشوی چای سبز با کمی آب جوش شروع می­ شود. این آب گاهی اوقات دور ریخته می­ شود و گاهی به آن اضافه می­گردد. چای در ظرف نگهداری شده و شکر با نسبت 1 قاشق چای به 3 قاشق شکر اضافه می­ شود. شاخه­ های بزرگ نعناع تازه با اندازه بزرگتر از ظرف را اضافه کنید. پیچاندن نعناع یا پاره کردن آن تا حدودی به تیره شدن روغن­ های چای کمک می­کند. آب جوش را به ظرف اضافه کرده و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد. سپس، آن را از روی حرارت برداشت و در شیشه­ های ضد گرما قرار دهید.

مانند همه نعناع­ ها، نعناع مراکشی نیز محدود به گلدان است. در گلدان­ های دارای سطح زیاد به جای عمق زیاد، نعناع رشد بهتری دارد. در هر بهار نعناع نیاز به تقسیم و تعویض گلدان دارد.

نعناع مراکشی

نعناع مراکشی

نعناع مصری

نعناع مصری طعمی شبیه نعناع سیبی دارد. اما، این گیاه بسیار مقاوم­تر بوده و دارای ساقه­ های قائم محکم و برگ­ های خاکستری مخملی بزرگ است. این نعناع به صورت آزادانه از طریق هیبریداسیون انواع مختلف نعناع وحشی تکامل یافته است. برخی از این گیاهان وحشی عالی هستند و برخی دیگر نیز بد بو بوده و طعم تلخی دارند.

محققان از این نظر که نعناع یک گیاه مقدس است اختلاف نظر دارند. در قدیم نیز همانند امروز نعناع ­های زیادی وجود داشته است. این نعناع در دوران باستان عنوان شده و ارزش فریسی آن مشخص شده بود. تصور کنید که یک دهم محصول نعناع شما چه بوده است. نعناع به دلیل عطر و طعم تازه و شیرین آن بسیار ارزشمند بوده و اغلب برای طعم دادن به گوشت استفاده می­ شود. همچنین، یک گیاه “خزنده” مهم می­ باشد که برای پوشاندن کف مکان­ های غیر بهداشتی استفاده می­ شود.

برای خرید بذر نعناع سیب کلیک کنید.

نعناع مصری

نعناع مصری

نعناع بیابانی و نعناع بیابانی چند رنگ

نعناع بیابانی از تلاقی بین Mentha aquatic (نعناع آبی) و Mentha spicata (نعناع تندن) حاصل شده است. بذر های نعناع بیابانی نادر هستند و در صورت وجود نیز معمولا جوانه نمی­زنند. اگر بذر جوانه بزند، به احتمال زیاد شکل نعناعی کمتری خواهد داشت. بعضی اوقات ما این نتایج را “نعناع­ های پایه” می ­نامیم، زیرا طعم و بوی ناخوشایندی دارند. نعناع بیابانی گونه­ ای است که بیشتر در تولید روغن نعناع مورد استفاده قرار می­گیرد. در اصل از مخزن نعنان در اورگان بدست می­ آید و در برخی موارد نعناع سیاه نیز گفته می­ شود.

برای خرید بذر نعناع سیاه کلیک کنید.

میچام مکانی در انگلستان است که نعناع برای قرن ­ها به صورت تجاری برای تولید روغن رشد کرده است. آب و هوای آنجا در تابستان سرد و آفتابی می­ باشد که برای نعناع ایده ­آل است. اگرچه نعناع این شرایط را ترجیح می­ دهد، ما با اندکی درک می ­توانیم آن را در هر نقطه از ایالات متحده رونق داد. به عنوان مثال، در جنوب غربی، جایی که می­ توانیم بیش از 100 روز تابستان داشته باشیم، می­ توانیم نعناع را کشت کنیم. اگرچه نعناع به آفتاب و دمای بالای هوا توجهی ندارد، اما نسبت به شرایط بی آبی حساس است. مرطوب نگه داشتن گیاهان برای رشد ساقه ­های شیرین ضروری است. بنابراین، برای این که به خودمان در مورد آبیاری استراحت دهیم، آن­ها را در سایه جزئی رشد می­ دهیم. نکته اصلی، تعال میزان سایه با کیفیت روغن تولید شده در گیاه است. سایه بیش از حد نه تنها عطر و طعم را از بین می­برد، بلکه گیاه را در برابر بیماری حساس­تر می ­کند. در صورتی که گیاه نعناع سایه زیادی را دریافت کند سفت و سخت می­ شود. بنابراین، بهتر است نعناع را به جای سایه بیش از حد در سایه جزئی رشد دهیم. نعناع بایستی از آفتاب بسیار شدید محافظت شود. قسم ت­های سفید و کرم برنگ مستعد آفتاب سوختگی هستند. به طور معمول این گیاه به سایر گیاهان آسیب نمی­رساند، اما با آن­ها سازگار نبوده و در صورت عدم کنترل باعث می­شود که سایر گیاهان رشد کندی داشته باشند. از آنجا که ما همیشه نعناع را در ظرف پرورش می­دهیم، با جابجایی گلدان می­توان نقطه مناسب برای رشد آن را پیدا کرد.

هر دو نوع نعناع دوست دارند که در خاک دارای زهکشی خوب و کود های ارگانیک رشد کنند. هر گیاه به فضای مناسبی برای رشد نیاز دارد. به جای ظروف بسیار عمیق بهتر است از ظروف سطحی گسترده استفاده شود. عمق 15 سانتیمتری کافی است. برای حفظ سلامتی بیشتر نعناع­ ها در فصل بهار نیاز است که تقسیم و تعویض گلدان صورت گیرد.

هورتلا نام دیگری برای نعناع بیابانی می ­باشد که اطلاعات شگفت­ آور زیادی در مورد این گیاه وجود دارد. اولین چیزی که توجه می­ کنید لیست باور نکردنی مواد شیمیایی موجود در گیاه هورتلا است. درک این نکته مهم است که همه این مواد  شیمیایی با هم کار می­کندن تا به آن نعناع و هر گیاه دیگری طعم و خاصیت درمانی بی­نظر ببخشند. به نظر می­رسد که جدا کردن یک عنصر از گیاه و قرار دادن آن در قرض غیر ممکن باشد، اما این عمل انجام شده و عطر و طعم نعناع بیابانی به قرص منتقل شده است.

نعناع بیابانی چند رنگ همانند سایر گیاهان رنگارنگ جلوه خاصی را در باغ ایجاد می ­کند. نکات برجسته آن باعث می­ شود که رنگ­های جالب توجهی در باغ وجود داشته باشد. دو نوع از گیاهان رنگارنگ وجود دارد: آن­هایی که یک گونه واقعی هستند و به دلیل ویروس یا عوامل محیطی دیگر چند رنگ شده­ اند. بیشتر گیاهان چند رنگ در گروه دوم قرار دارند. این گیاهان آلوده به ویروس به عنوان اسپورت یاد می­ شوند. اسپورت یک ساقه یا به عبارت صحیح­تر جوانه یک گیاه همیشه سبز است که بدحال شده و شاخه یا ساقه متنوعی تولید می­ کند. این گیاهان جهش ­یافته اغلب توسط اصلاح­گران انتخاب شده و ریشه­ دار می­ شوند و نام جدیدی به آن­ها داده می­ شود. با گذشت زمان، این نوع گیاه متنوع ممکن است دارای ساقه ­های سبز یا چند رنگ باشد. از آنجا که در برگ ­های چند رنگ کلروفیل کمتری بوجود دارد، یک گیاه تکثیر یافته اسپورت ممکن است بر شاخه ­های سبز غلبه کند. از بین بردن این شاخه­ های سبز، مانع تکمیل رشد قسمت ­های مختلف گیاه می­ شود.

اگر چه نعناع چند رنگی نسبت به سایر نعناع­ ها رشد کمتری دارد، اما نحوه رشد آن­ها مشابه است. این نعناع ­ها دارای دو مرحله رشد هستند. اولین مرحله در اوایل بهار به دلیل بیرون آمدن از خواب بوده و ساقه­ ها به سمت بالا رشد می­ کنند. این ساقه ­ها بلند شده و به سنبله تبدیل می­ شوند. برای برداشت و خشک کردن محصول، بهتر است این ساقه­ ها را هنگام باز شدن چند جوانه اول قطع کنید. گل­های باقی­مانده پیر می ­شوند. مشکل سن گل به اندازه مشکل سن برگ­ها نیست. با افزایش سن برگ­ها تعییراتی در ترکیبات صورت گرفته و طعم آن­ها تغییر می ­کند. بنابراین، از مرحله گلدهی برای سنجش زمان مناسب برداشت برگ­ها استفاده می ­شود. ساقه­ ها را می­ توانید در هر زمانی قطع کنید، اما معمولا اجازه داده می­ شود که تا حد ممکن بلند شوند. مرحله دوم رشد پس از گلدهی صورت می­گیرد. در این زمان گیاه شروع به تولید ساقه ­های رونده بلند می­ کند که در سطح زمین باقی می­ مانند. اگر این ساقه­ های رونده خاک مرطوب پیدا کنند، ریشه زده و گیاه بزرگتر می ­شود (دلیل گسترده بودن گلدان).

نعناع آبی و تند (والدین نعناع) فرم­ های کاملا متنوعی دارند و سایر اشکال Mentha piperitas را تولید می ­کنند که بسیار با ارزش هستند. این موارد شامل نعناع پرتقالی، نعناع اسطوخودوس، نعناع لیمویی برگاموت و نعناع شکلاتی است. نعناع دارای منتول زیادی است که می­ تواند در هنگام تازه بودن برگ­ها قدرت زیادی داشته باشد، اما ما برگ­های خشک شده را ترجیح می ­دهیم. در این صورت منتول باعث خوشبو شدن آن­ها می ­شود. همچنین، ترکیب آن با سایر گیاهان خشک شده آسان است.

برای خرید بذر نعنا فلفلی کلیک کنید.

نعناع بیابانی و نعناع بیابانی چند رنگ

نعناع بیابانی و نعناع بیابانی چند رنگ

نعناع پرتقالی

مانند همه نعناع ­ها، نعناع پرتقالی نیز محدود به گلدان است. در گلدان­ هایی که به جای عمق زیاد دارای سطح زیادی هستند رشد بهتری دارد. جعبه پنجره یک ظرف بسیار ایده ­آل است. این جعبه درخرداد ماه با گلدان ­های 5 یا 8 سانتیمتری کشت شده است. تا شهریور ماه، به خوبی رشد کرده و پر می ­شود. به آن ساقه رونده بلند توجه کنید که از کنار جعبه حرکت می­ کند. اگر خاک مرطوب پیدا کند، ریشه زده و ساقه­های جدیدی را تولید می­کند. در بهار آیند، این نعناع پرتقالی نیاز به تقسیم و تعویض گلدان خواهد داشت.

نعناع پرتقالی

نعناع پرتقالی

نعناع اسطوخودوس

نعناع اسطوخودوس یکی از نعناع­ های قرمز رنگ است. گل این نعناع شگفت­ انگیز بوده و در صورت استفاده در فنجان چای باعث خوش طعم شدن آن می­ شود. ساقه­ های قرمز این نعناع را می­ توان به صورت تازه و یا خشک شده استفاده کرد. آشپزهای مختلف این رقم را نسبت به سایر ارقام نعناع ترجیح می­ دهند. نعناع اسطوخودوس نیز به عنوان یکی از شش گیاه فوق­العاده برای باغ است. همچنین، می­ تواند به همراه بسته چای سبز جذابیت خوبی را به همراه داشته باشد.

همانند همه نعناع­ ها، نعناع اسطوخودوس نیز محدود به گلدان است. همیشه بهتر است که نعناع را در گلدان مخصوص خود پرورش دهید تا با رشد بیش از حد خود و سایر گیاهان را از بین نبرند. در گلدان ­های دارای سطح زیاد به جای عمق زیاد، نعناع بهتر رشد می ­کند. پس از اولین فصل رشد، به احتمال زیاد گیاه نعناع از ظرف خود بیرون می­زند؛ بنابراین، بایستی تقسیم شده و گلدان آن عوض شود.

نعناع اسطوخودوس

نعناع اسطوخودوس

نعناع تند پیچ خورده

نعناع تند پیچ خورده انتخاب خوبی برای تابستان است. دارای برگ­های بزرگ و برشته روی ساقه­ های محکم و سخت بوده و به عنوان چاشنی در نوشیدنی­ های تابستانی استفاده می­ شود. هر نعناع در گل خود پروانه نیز به همراه خواهد داشت. پروانه ­ها نیز آن­ها را به اندازه ما دوست دارند. تنها مشکل این است که وقتی نعناع گل می­دهد، برگ­های خوبی را برای استفاده تولید نمی­کند. بنابراین، ممکن است به دو گلدان نعناع نیاز داشته باشید که یکی برای شما و دیگری برای پروانه ­ها.

یک ظرف با مساحت بزرگ باعث می­ شود که نعناع رشد زیادی داشته باشد. نعناعی که روزانه پنج تا شش ساعت در معرض آفتاب قرار دارد، رنگ و طعم بهتری خواهد داشت. در تابستان­های گرم، سایه اواخر بعد از ظهر به کاهش آبیاری کمک می­کند. نعناع پیچ خورده در اواخر پاییز برداشت می ­شود، اما در بهار تازه و ترد است. در بهار ممکن است نیاز به تقسیم داشته باشد. وقتی که تولید زیاد نعناع متوقف می­ شود، زمان آن رسیده که ریشه­ های نازک حذف شوند. نعناع تند به صورت تازه در پخت و پز و تهیه کوکتل استفاده می ­شود. مانند همه نعناع­ ها، گل نعناع پیچ خورده نیز پروانه ­ها را جذب می­ کند؛ بنابراین، باعث می­ شود که زندگی نیز در باغ کوچک ما وجود داشته باشد. نعناع پیچ خورده رشد کرده و ساقه محکمی را تولید می ­کند.

نعناع تند پیچ خورده

نعناع تند پیچ خورده

نعناع تند کنتاکی

همانند سایر نعناع­ ها، نعناع کنتاکی نیز باید در گلدان کشت شود. در گلدان­ هایی که بجای عمق مقدار مساحت بیشتر است، نعناع بهتر رشد می­کند. این ظرف 35 سانتیمتری رنگی حداقل برای سال اول یک شرایط ایده­ آل برای نعناع است. پس از آن، لازم است که در هر بهار تقسیم شده و با خاک تازه کشت شود.

این نعناع تند دارای برگ­ های قلبی شکل و بزرگ بوده و روی پایه محکم قرار دارد. از این نعناع برای تهیه روغن نیز استفاده می­ شود. نعناع تند کنتاکی می­تواند در دستورالعمل­های مختلف، از جمله تهیه سس نعناع و ژله نعناع استفاده شود. مانند: شربت نعناع، یک قاشق چای خوری شکر، یک قاشق چای خوری آب، 5 یا 6 برگ بزرگ نعناع، یخ خرد شده، 2 اونس بوربرن کنتاکی، جوانه تازه نعناع، شکر، آب و برگ نعناع را در یک لیوان قرار دهید. مخلوط را با یک قاشق هم زنید تا شکل حل شده و اسانس نعناع خارج شود. لیوان را با یخ پر کنید. هنگامی مخلوط سرد می­ شود به آرامی بوربون را اضافه کنید و هم بزنید. لیوان را با شاخه نعناع تزئین کنید (بسیار مهم است که عطر روی آن تاثیر بگذارد).

نعناع تند کنتاکی

نعناع تند کنتاکی

نعناع کورسیکان

نعناع کورسکی کوچک، یکی از بهترین نعناع ­ها با طعم قوی است. بر خلاف بیشتر نعناع ­ها، رشد آن بسیار سخت است. گیاه نعناع کورسکی در سایه صبح و آفتاب بعد از ظهر رشد می ­کند و هر روز نیز آبیاری می­شود. در ماه ­های گرم تابستان گاهی اوقات دو بار در روز آبیاری انجام می ­شود. این گیاه یک نمونه عالی از نظر اقتصادی است. با توجه به زمان کافی، یک گلدان 7 سانتیمتری کل منطقه را در بر می­گیرد. کاشت آن­ها در کنار هم هزینه بیشتری دارد، اما سریعا همه جا را پوشش می­دهد.

در این بخش گلدان ­های 7 سانتیمتری در اوایل بهار کاشته شده­ است. چهار ماه بعد این منطقه به خوبی آماده کشت نعناع کورسکی خواهد شد. ما از نعناع کورسکی برای پخت و پز اسفاده نمی ­کنیم، اما می توانید دست خود را روی آن­ها کشیده و از عطر آن­ها استفاده کنید. گیاه نعناع کورسکی بسیار خوشبو بوده و رشد خوبی دارد. گل­ های نعناع کورسکی دارای طعم شیرین ملایم بوده و کوچک هستند.

نعناع کورسیکان

نعناع کورسیکان

نعناع هابک

نعناع هابک دارای برگ­ های باریک بوده و با نام لاتین longifolia شناخته می­ شود. گل­ های آن به رنگ صورتی روشن بوده و یک گیاه یکساله است. توجه داشته باشید که نعناع هابک در یک ظرف کشت می­ شود. تمام گونه­ های نعناع تهاجمی هستند و به راحتی می ­توانند در مدت زمان کوتاهی تمام فضای موجود در باغ را اشغال کنند. اگر ظرف نعناع خود را روی خاک قرار می ­دهید، مطمئن شوید که از درون حفره ­های زهکشی خارج نمی ­شوند.

نعناع آفتاب کامل و آب فراوان را ترجیح می­ دهد. در صورت وجود سایه بیش از حد، شکننده بوده و طعم آن­ها از بین می­رود. پس از گلدهی، بایستی مجددا از سطح زمین بریده شوند. در غیر اینصورت، نعناع چوبی شده و مدت زمان بیشتری طول می­کشد تا در بهار سبز شود. از خشک شدن بخش انتهایی گیاه اطمینان حاصل کنید. در این صورت چای خوبی حاصل می­ شود.

این گیاه در بهار به خاک جدید نیاز دارد. در آن زمان لازم است که گیاه به چهار قسمت تقسیم شود که تنها یک قسمت آن همراه با خاک تازه و کودهای آلی در ظرف قرار داده می ­شود.

نعناع هابک

نعناع هابک

نعناع لیمویی

نعناع لیمویی برگاموت نوعی نعناع خوشبو است که می­ توان آن را به صورت تازه یا خشک استفاده کرد. همانند همه نعناع­ ها، نعناع لیمویی برگاموت نیز باید در گلدان کشت شود. در گلدان دارای سطح زیاد به جای عمق زیاد، نعناع بهتر رشد می­ کند. یک جعبه بزرگ حداقل برای سال اول ظرف مناسب محسوب می­ شود. پس از آن، لازم است که نعناع شما در هر بهار تقسیم شده و در خاک تازه قرار داده شود. نعناع لیمویی برگاموت نیز می ­تواند به پک علف باغی اضافه شود.

برای خرید بذر نعناع لیمویی کلیک کنید.

نعناع لیمویی

نعناع لیمویی

نعناع آناناسی

نعناع آناناسی در مناطق گرم، این گیاه آفتاب کامل با سایه بعد از ظهر را ترجیح می ­دهد. برای تهیه چای نعناع می­ توانید از نعناع آناناسی نیز استفاده کنید. در این گیاه قطع کردن ساقه ­های سبز بلند بسیار مهم است. اگر ساقه­ های کاملا سبز به طور کامل رشد کنند، از تنوع خارج شده و از بین می­رود. مزه آن بسیار خوب است و بجای نعناع سیبی می­ توانید از نعناع آناناسی استفاده کنید.

در قسمت از ساقه­ ها برگ­هایی وجود دارد که کاملا عاری از رنگ هستند. این بخش محکوم به مرگ است، زیرا در صورت سبز نبود نمی­ توان به غذا اضافه کرد. همچنین، آفتاب سوختگی به راحتی آن­ها را از بین می­برد. خوشبختانه، این ساقه ­های آلبینو به ندرت ظاهر می ­شوند.

یک ظرف با مساحت بزرگ باعث می­ شود که نعناع به خوبی رشد کند. نعناعی که روزانه پنج تا شش ساعت در برابر آفتاب رشد می ­کند رنگ و طعم بهتری خواهد داشت. در مناطق دارای تابستان گرم، سایه اواخر بعد از ظهر می­تواند به کاهش آبیاری کمک کند. نعناع آناناسی را در اواخر پاییز کشت کنید که در بهار تازه و ترد خواهد بود. نعناع آناناسی ممکن است در بهار نیاز به تقسیم داشته باشد. وقتی تولید نعناع متوقف می­ شود، زمان آن رسیده که ریشه­ های نازک حذف شوند.

نعناع آناناسی

نعناع آناناسی

نعناع شکلاتی

نعناع شکلاتی (Mentha piperita cv) فاقد بو و مزه شکلات است، اما یاد آور پودر شکلات می ­باشد. بنابراین، پیشنهاد وجود شکلات در آن به اندازه کافی قوی است که باعث می­ شود ما آن را دوست داشته باشیم. گیاه خشک شده به همراه چای سیاه و یا به تنهایی استفاده می ­شود. همچنین، نعناع شکلاتی در تهیه کوکی­ ها و همچنین نان صبحانه مورد استفاده قرار می­گیرد.

هنگامی که نعناع شکلاتی در آفتاب رشد می کند، رنگ و طعم آن بهتر می­ شود. دو مرحله رشد برای نعناع وجود دارد؛ در ابتدا، در اوایل بهار ساقه ­ها برای تولید گل بالا می­روند. پس از تولید گل، ساقه ­های رونده افقی در مدت زمان کوتاه مسافت زیادی را می ­پوشانند. زنبورها و پروانه­ ها عاشق گل نعناع هستند.

همانطور که می­ بینید، گل نعناع شکلاتی از پایین به بالا باز می­ شود. غلاف­ های سبز که در سمت چپ دسته­ بندی شده ­اند قبلا گل­ها خود را ریخته ­اند. قسمت انتخایی به تولید گل ادامه خواهد داد.

نعناع شکلاتی

نعناع شکلاتی

پونه

پونه نعناع تندی است که به سرعت در سراسر زمین پخش می­ شود. رشد کمتری نسبت به سایر نعناع­ها داشته و پوشش جالب توجهی را در زمین ایجاد می­ کند. هنگامی که شروع به رشد و نمو می­کند، سطح زمین را در بر می­گیرد. این امر ممکن است بسته به ترجیحات شما در سال دو بار رخ دهد.

پونه همانند سایر نعناع ­ها تهاجمی نیست، اما باید در جایی کشت شود که با سایر گیاهان مزرعه تداخل نداشته باشد. پونه برای آشپزی و پخت و پز استفاده نمی­ شود.

برای خرید بذر پونه پنی رویال کلیک کنید.

پونه

پونه

نعناع سیبی

ظرف بزرگ با مساحت زیاد باعث رشد بیشتر نعناع می­ شود. نعناعی که روزانه پنج تا شش ساعت در معرض آفتاب قرار دارد رنگ و طعم بهتری دارد. در مناطق دارای تابستان گرم، سایه اواخر بعد از ظهر می­تواند به کاهش آبیاری کمک کند. در اواخر پایین بایستی نعناع سیبی از سطح زمین برش داده شوند تا در بهار گیاه تازه و شاداب تولید کند. در بهار ممکن است نیاز به تقسیم داشته باشند. هنگامی که تولید نعناع متوقف می­ شود، زمان آن رسیده که ریشه ­های نازک حذف شوند.

نعناع سیبی

نعناع سیبی

برای خرید انواع بذر نعنا می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “انواع نعناع

  1. Avatar مهدی گفت:

    اگر بخوام نعنایی بکارم و از اون عرق گیری کنم کدوم نوع نعناع رو پیشنهاد میکنید؟

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

      نعنا معمولی و نعنا فلفلی برای عرق گیری مناسب میباشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.