میوه ها

انواع میوه نارگیل

انواع نارگیل

چندی پیش، نارگیل ها با بسیاری از موضوعات بهداشتی مانند گرفتگی عروق، بیماری های قلبی و افزایش سطح کلسترول در ارتباط بودند، که به چند مورد اشاره میکنیم. این امر شهرت آن را بسیار تحت تأثیر قرار داده و سردرگمی زیادی را در بین دوستداران نارگیل ایجاد کرده است. با این حال، پس از تحقیقات گسترده در مورد این میوه فوق العاده، به عنوان یکی از بهترین غذاهای “معجزه آسا” با فواید بی پایان سلامتی بازگشت. و به تمام دلایل درست، نارگیل ها به آرامی راه خود را برای تبدیل شدن به یک ماده غذایی کامل و همه کاره و بسیار دوست داشتنی بدست آوردند.

امروزه، شما نارگیل ها را فقط در غذاهای مختلف از سراسر جهان نخواهید یافت،بلکه آن ها در دنیای زیبایی و مراقبت از پوست محبوبیت زیادی دارند.از معجونهای زیبایی جادویی گرفته تا خلاقیت های خوشمزه آشپزی، همه جا هستند.نارگیل مملو از تمام ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است که نه تنها سلامت جسمی شما را تقویت می کند بلکه راه را برای پوست و موی بدون نقص و سالم هموار می کند.نگاهی به انواع مختلف نارگیل، فواید نهایی آن برای سلامتی و تحول شگفت انگیز آنها در طول تاریخ تا زمان عصر جدید می اندازیم.

نارگیل خشک

تکامل نارگیل:

درخت نارگیل از خانواده نخل ها به نام “Arecaceae” است و اصطلاح “نارگیل” به کل نخل نارگیل شامل میوه و دانه گفته می شود. کلمه نارگیل از یک کلمه “coco” اسپانیایی و پرتغالی گرفته شده است که در زبان انگلیسی به “سر” یا “جمجمه” ترجمه می شود. این استنباط از این واقعیت حاصل می شود که پوسته نارگیل شامل سه فرو رفتگی است که اساساً شبیه ویژگی های صورت انسان است. یکی از اولین موارد ذکر نارگیل در داستان “هزار و یک شب” از سندباد ملوان بود که طبق آن وی در پنجمین سفر خود نارگیل آورده و آنها را فروخته است. همچنین برخی شواهد ادبی از تواریخ سریلانکا وجود دارد که نشان می دهد نارگیل حتی قبل از قرن اول قبل از میلاد به طور عمده در مناطق جنوب آسیا وجود داشته است.

برای مطالعه مقاله دستور تهیه پای نارگیل می توانید از این لینک استفاده نمایید.

تکامل نارگیل

تکامل نارگیل

طبق تحقیق انجام شده توسط یک زیست شناس تکاملی گیاهی به نام Kenneth M. Olsen ، دو ریشه کشت نارگیل، میوه نخل Cocos nucifera به طور واضح متفاوت است. این یافته حاکی از آن است که نارگیل از دو محل کشت و خریداری شده است، یکی از حوضه اقیانوس آرام و دیگری از حوضه اقیانوس هند.

جالب اینکه، سوابق ژنتیکی نارگیل از دوران باستان نیز شواهدی از یافتن آن در مسیرهای تجارت ماقبل تاریخ در زمان استعمار قاره آمریکا ارائه می دهد. یک گیاه شناس آمریکایی به نام Orator F. Cook نیز این فرضیه را مطرح کرد که نارگیل ابتدا از قاره آمریکا نشأت گرفته است. این فرضیه از اعتقاد وی ناشی می شود که این نارگیل آمریکایی است که در سراسر اروپا پخش می شود.

خرید روغن نارگیل

نارگیل- عجایب طبیعی درمانی:

از نارگیل اغلب به عنوان “چاقوی سوئیسی ارتش ” پادشاهی گیاهان یاد می شود. این نام منحصر به فرد و جالب نتیجه یک ماده غذایی همه کاره است که اهداف مختلفی را دنبال می کند. نارگیل مانند یک بسته کامل است که شامل محتوای غذایی بسیار مغذی، آب آشامیدنی، مواد الیافی در داخل که می توانند به راحتی به یک طناب تبدیل شوند و همچنین یک پوسته بیرونی سخت که می تواند به زغال تبدیل شود.

با این حال، با کنار گذاشتن همه این موارد، دلیلی وجود دارد که به آن “غذای معجزه آسا” می گویند. اعتقاد بر این است که یک شگفتی شفابخش طبیعی است که تعداد بی شماری از مسائل و مشکلات سلامتی را برطرف می کند.

نارگیل- عجایب طبیعی درمانی

نارگیل- عجایب طبیعی درمانی

در اینجا برخی از برترین و شگفت انگیزترین مزایای نارگیل آورده شده است، با مصرف نارگیل:

 • به کاهش وزن کمک کنید.
 • دارای خواص ضد قارچ، ضد باکتری و ضد انگلی است که به پشتیبانی و محافظت از سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند.
 • با جلوگیری از ریزش مو، خطوط ریز، چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون و لکه ها، پوست و موهای خود را سالم و در شرایط عالی نگه دارید.
 • سیستم هضم خود را تقویت کرده و جذب بهتر مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین ها را در بدن تقویت کنید.
 • سطح کلسترول را در بدن بهبود بخشید و خطر بیماری های قلبی و بیماری های مزمن را کاهش دهید.

نمودار واقعیتهای تغذیه ای نارگیل:

خرید شکر نارگیل

انواع نارگیل:

تنها یک نوع گیاه نارگیل وجود دارد و آن Cocos nucifera (نخل نارگیل) تنها نخلی است که نارگیل تولید می کند.با این حال، در آن گونه منفرد، انواع مختلفی از نارگیل وجود دارد که می توانند در انواع و گروه های مختلف دسته بندی شوند.

انواع اصلی نارگیل:

گونه نارگیل بلند:

گونه نارگیل بلند یکی از رایج ترین انواع نخل نارگیل است و دو رقم از انواع بلند که به طور گسترده ای رشد می کنند، East Coast Tall و West Coast Tall هستند. آنها به طور متوسط ​​80-90 سال عمر می کنند و تا ارتفاع 900 متر از سطح دریا رشد می کنند. این درختان گاهی اوقات 15 تا 18 متر یا حتی بیشتر ارتفاع می گیرند. انواع نخل بلند نارگیل در شرایط مختلف خاک از جمله لوم های قرمز و ماسه های ساحلی رشد می کنند. آنها همچنین در برابر آفات و بیماری ها نسبتاً مقاوم هستند. مغز نارگیل این درختان اندازه متوسطی دارند و آنها اغلب دارای رنگهای مختلف از جمله سایه های قهوه ای، زرد، سبز و نارنجی هستند. این ها همچنین می توانند گرده افشانی کنند که نشان می دهد آنها در نهایت مواد ژنتیکی خود را با چندین درخت دیگر تقسیم می کنند. این منجر به افزایش تنوع ویژگی های نارگیل می شود.

برای مطالعه مقاله طرز تهیه موسلی شکلاتی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

گونه نارگیل بلند

گونه نارگیل بلند

گونه نارگیل کوتوله:

همانطور که از نام آن پیداست، گونه نارگیل کوتوله نسبت به گونه های بلند خود کوچکتر است و رشد آنها به طور متوسط​​ 610 تا 1828 سانتی متر است. متوسط ​​عمر آنها 40-50 سال است و زودتر از گونه های بلند نارگیل میوه می دهند. مغزهای درختان نارگیل کوتوله ابعادی کوچک و مدور دارند و وزنی در حدود 3 اونس (85 گرم) دارند. این درختان به شدت در معرض خشکسالی هستند و به طور معمول آجیلهایی به رنگ زرد، سبز و نارنجی تولید می کنند.

برخلاف گونه های بلند، کوتوله ها بیشتر خود گرده افشانی می کنند، به این معنی که آنها به اندازه نمونه های دیگر تنوع ندارند. با این حال، آنها میوه بیشتری تولید می کنند، که در مقایسه با میوه های درختان بلند نخل، اندازه آنها کوچکتر است.

گونه نارگیل کوتوله

گونه نارگیل کوتوله

انواع ترکیبی نارگیل:

اینها تلاقی بین دو شکل مورفولوژیکی نارگیل هستند که عمدتا از دو طریق مختلف تولید می شوند. یک راه شامل یک والد ماده قد بلند و یک والد کوتوله است و روش دیگر شامل استفاده از کوتوله به عنوان والد ماده و قد بلند به عنوان پدر است. ارقام ترکیبی در مقایسه با ارقام اصلی، شکوفایی زودرس از خود نشان می دهند و از کیفیت عالی محصول برخوردار می شوند. آنها همچنین در صورت داشتن شرایط رشد مناسب از جمله آبیاری مناسب و مدیریت مواد مغذی، عملکرد فوق العاده ای دارند.

انواع نارگیل زیر گروه:

Cocos nucifera (نخل نارگیل) تنها نخل تولید کننده نارگیل است. با این حال، انواع مختلفی از این نخل در بسیاری از کشورهای مختلف رشد و پرورش می یابد. این زیرگونه ها از نظر طعم آب نارگیل، طعم میوه و همچنین رنگ به طور قابل توجهی متفاوت هستند. همچنین ممکن است در چندین عامل ژنتیکی دیگر تغییرات جزئی داشته باشند. برخی از رایج ترین و محبوب ترین این گونه های نارگیل شامل موارد زیر است.

خرید پودر نارگیل

نارگیل کوتوله زرد مالایایی:

اینها گونه های نارگیل ترکیبی هستند که عملکرد بسیار بالایی دارند و بهتر است در مناطق گرمسیری پرورش داده شوند. آنها به طور معمول به خاک با زهکشی زیاد نیاز دارند و برای رشد خوب نیاز به گیاه خاک آلی عمیق در مناطق اطراف خود دارند. اعتقاد بر این است که این گونه گسترده ترین نارگیل کوتوله در جهان است. اولین بار در مالزی بین دوره های 1890-1900 توسط گیاهان اندونزیایی معرفی شد. هنگامی که جوان است، میوه های این گونه در ابتدا زرد – سبز کم رنگ است و پس از پیر شدن، رنگ ساقه برگ، جوانه های گیاهچه و میوه ها به زرد کم رنگ تبدیل می شوند.

ارقام کوتوله زرد مالاییایی معمولاً در چندین کشور از جمله تایلند، فیجی، هند، برزیل و جامائیکا کشت می شوند که به چند مورد اشاره می شود. آنها معمولاً میوه های مستطیلی و متوسط ​​تولید می کنند که وزن آنها به طور معمول تا 700 – 800 گرم است.

برای مطالعه مقاله روش خوردن نارگیل می توانید از این لینک استفاده نمایید.

نارگیل کوتوله زرد مالایایی

نارگیل کوتوله زرد مالایایی

نارگیل نارنجی کوتوله:

طول عمر این گونه نارگیل 40 سال است و متوسط ​​ارتفاع گیاه تا 5.5 متر می رسد. این نوع نارگیلی به رنگ زرد مایل به قرمز تولید می کند که معمولاً به شکل گرد است. در حدود 3 تا 4 سال طول می کشد تا در ابتدا روند گلدهی را آغاز کند و آب نیتروژن دار برای آن مناسب است.

میوه این نوع نارگیل هم دارای آب با مزه شیرین است و هم محتوای گوشتی زیادی دارد. متوسط ​​عملکرد سالانه نارگیل کوتوله نارنجی 63 میوه در یک دوره یک ساله است. این گیاه قادر به خود گرده افشانی است، که نشان می دهد هیچ نوع یا تغییر دیگری ندارد.

برای مطالعه مقاله پوست کندن آناناس با چاقو می توانید از این لینک استفاده نمایید.

نارگیل نارنجی کوتوله

نارگیل نارنجی کوتوله

نارگیل مالایی طلایی:

گونه نارگیل طلایی مالایی بیشتر در بلغارستان کشت می شود و از اندونزی وارد می شود. این درختان نخل میوه های زیبایی به رنگ برنز تا قرمز تولید می کنند و بهتر است در خارج از مناطق استوایی در پناهگاه و موقعیت های گرم پرورش داده شوند. همچنین بهتر است در مناطقی با کود گیاهی ارگانیک در محیط اطراف پرورش داده شوند و به طور معمول به خاک با تخلیه آزاد نیاز دارند. ارتفاع متوسط ​​آنها به بیش از 12 متر می رسد و قسمت گسترده گیاه معمولاً 8 تا 12 متر است.

حبه نارگیل

گونه نارگیل طلایی مالایی از همان سنین پایین شروع به تولید میوه می کنند و میوه ها دارای رنگ زرد و نارنجی طلایی هستند. آنها همچنین آب آشامیدنی با کیفیت عالی و همچنین محتوای میوه ای که برای اهداف پخت و پز ایده آل است تولید می کنند.

نارگیل مالایی طلایی

نارگیل مالایی طلایی

نارگیل مایپان:

این نوع نارگیل از جامائیکا سرچشمه گرفته و به طور معمول به عنوان “نارگیل محکم” شناخته می شود. نارگیل مایپان از انواع نارگیل ترکیبی است و به گونه ای رشد می کند که در برابر زرد شدن کشنده، بیماری ای که معمولاً به چندین گونه نخل حمله می کند، مقاومت فوق العاده ای دارد.این نارگیل ها نیز به گونه ای ساخته شده اند که یک نخل فوق العاده مقاوم، خنک و سخت که می تواند در برابر شرایط نامساعد رشد مقاومت کند. نارگیل مایپان یک نخل اندازه متوسط ​​تا بزرگ است که به طور متوسط ​​به 18 متر ارتفاع می رسد. بهتر است در مناطقی رشد کنند که دمای بالای 4.5 درجه سانتیگراد داشته باشند.

برای مطالعه مقاله نارگیل و همه خواص آن می توانید از این لینک استفاده نمایید.

نارگیل مایپان

نارگیل مایپان

شاه نارگیل:

این نوع نارگیل بومی سریلانکا و بخشی از هند است و کمی کوتاه تر از انواع دیگر نارگیل است.شاه نارگیل به طور متوسط ​​20-20 متر رشد می کند و حدود 20 میوه را به صورت خوشه تولید می کند. آنها مانند یک توپ فوتبال، دارای یک شکل بیضی شکل کشیده هستند. طول آنها به طور متوسط ​​20 تا 30 سانتی متر است و پوست آنها رنگ نارنجی روشن دارد. شاه نارگیل در تمام طول سال در دسترس است و معمولاً پس از 7-8 ماه به بلوغ می رسد. مغز آنها مایع فوق العاده شیرین و خوش طعم تولید می کند که بسیار آبرسان ، خنک کننده و گوارا است.

خرید روغن آووکادو

این گونه نارگیل حاوی مشخصات غذایی غنی از جمله منابع زیادی از ویتامین ها، اسیدهای آمینه، سدیم، پتاسیم، فسفات و کلرید است. جالب اینجاست که مایعات داخل شاه نارگیل نسبت به پرتقال مقدار کلسیم بیشتری دارد و همچنین حاوی مقدار بیشتری پتاسیم نسبت به موز است. این نارگیل ها همچنین حاوی آنزیم های فعال زیستی هستند که به تقویت متابولیسم بدن کمک می کنند و کمک زیادی به هضم غذا می کنند.پرورش شاه نارگیل ها در درجه اول برای شیر آنها و همچنین مایعات موجود در پوست آنها است.

شاه نارگیل

شاه نارگیل

کوتوله فیجی:

گونه نارگیل کوتوله فیجی نه تنها به دلیل میوه و سایر محصولات جانبی بلکه به دلیل داشتن ظاهر زیبا بسیار مورد توجه است. آنها از انواع دیگر نارگیل با دوام ترند و اغلب به عنوان “یک مغز سخت” توصیف شده اند.تحقیقات نشان می دهد که نارگیل کوتوله فیجی دارای دومین تنوع ژنتیکی در مقایسه با سایر انواع نارگیل است.

برخلاف بسیاری از انواع بلند نارگیل، در برابر بیماری ها بسیار مقاوم هستند. آنها همچنین دارای ساختار برگ بسیار منحصر به فردی هستند که آنها را از سایر انواع نارگیل جدا می کند. برگچه های آنها فاصله نزدیکتری دارند که باعث می شود سرسبز و غنی تر به نظر برسند.

برای مطالعه مقاله معرفی سیب کاستارد می توانید از این لینک استفاده نمایید.

کوتوله فیجی

کوتوله فیجی

نارگیل ماکاپونو:

این نیز معمولاً به عنوان “نارگیل کپیور” شناخته می شود و یک جهش از کوتوله است. این یک جهش طبیعی است که به دلیل تکامل غیرطبیعی آندوسپرم، گوشت نرم و ژله مانند تولید می کند. این منجر به یک جنین یا رویان گرفتار سو تغذیه می شود که “جنین فروپاشیده” نامیده می شود.

گرچه نارگیل ماکاپونو تقریباً دارای محتوای تغذیه ای یکسان با نارگیل معمولی یا عادی است، اما توسعه غیرمعمول آن نوع دیگری از پوسته را تولید می کند که دارای گوشت نارگیل ژلاتینی است و مایعات آن بسیار کم و یا بدون مایع است.

روغن رازیانه

این تنوع در بسیاری از کشورها معمول نیست ؛ در آسیا بسیار معروف است که به عنوان یک غذای شیرین بسیار ارزشمند است. این نارگیل برای تهیه تعدادی دسر و شیرینی استفاده می شود که در مقایسه با انواع نارگیل های معمولی با قیمت بالاتری به فروش می رسند.بافت این نارگیل ها سفت اما لطیف است و حاوی طعم دلپذیر شیرین و مغزدار است. آنها حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین و روغن هستند که آنها را به یک منبع تغذیه ای مناسب غذایی تبدیل می کند.

نارگیل ماکاپونو

نارگیل ماکاپونو

نارگیل بلند ساحل شرقی:

این نوع نارگیل حدود 6 تا 8 سال طول می کشد تا میوه دهد و سالانه حدود 70 میوه دارد. آنها حاوی 64 درصد محتوای روغن هستند و بهتر است در خاک های لومی قرمز و خاک های لومی شنی عمیق با زهکشی خوب کاشته شوند. این ها نسبت به آفت های بزرگ مانند حشرات، کنه ها، حشرات نرم و سوسک های کرگدن تحمل متوسط ​​دارند.

نارگیل بلند ساحل شرقی

نارگیل بلند ساحل شرقی

نارگیل بلند ساحل غربی:

گونه نارگیل بلند ساحل غربی به Various Tall Various نیز معروف است و به راحتی در انواع خاک رشد می کند. این درختان نخل در ماسه های حاشیه دریا و همچنین خاک هایی که تحمل رطوبت دارند به طرز فوق العاده ای رشد می کنند. این ها به طور متوسط ​​6 تا 7 سال زمان لازم دارند و سالانه حدود 80 عدد میوه یا نارگیل تولید می کنند. آنها همچنین مقدار قابل توجهی آب نارگیل یا آب میوه را تولید می کنند که می تواند بعداً به آب میوه تبدیل شود.

برای مطالعه مقاله معرفی سیب سیاه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

نارگیل بلند ساحل غربی

نارگیل بلند ساحل غربی

حالا که انواع مختلف نارگیل و درخت نارگیل موجود را شناختید، کدام یک را می خواهید در دسر نارگیلی بعدی خود استفاده کنید؟

برای خرید میوه خشک می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “انواع میوه نارگیل

 1. Avatar ادوین ادراکی گفت:

  آخرش نفهمیدم این مدل نارگیلی که ما تو ایران می‌خوریم و پوست سفت استخونی قهوه‌ای رنگ داره و لایه کنفی روش داره کدوم نوع نارگیل هستش، چرا این مدل اسمش چیه و تو چه مناطقی تو دنیا رشد می‌کنه؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   درخت نارگیل پا بلند همین نارگیلی است که ما استفاده میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.