خوشمزه ها

انواع خردل

انواع خردل

خردل چاشنی بسیار محبوبی است که از دانه های گیاه خردل درست می شود. سه نوع گیاه خردل وجود دارد – خردل سفید / زرد، قهوه ای / هندی و سیاه. خردل یک چاشنی محبوب در آسیا، مدیترانه، جنوب شرقی و شمال اروپا، آمریکا و آفریقا – اساساً در جهان است. به همین دلیل یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین چاشنی ها و ادویه ها در جهان به حساب می آید.

انواع گوناگون خردل:

خردل معمولاً با پنیرها و گوشت ها جفت می شود، زیرا نمایی از عطر و طعم این موارد را به شما نشان می دهد. طبق میل شما می توانید آن را به همبرگر، ساندویچ، هات داگ و ذرت اضافه کنید. دانه های خردل شکسته و آسیاب شده است – بسته به نوع خردلی که قصد دارید درست کنید، کامل یا له شده است.

سپس آنها را با آب لیمو، سرکه، آب، نمک، ادویه ترشی جات و غیره مخلوط کرده و سس یا خمیر ایجاد می کنند. خرد کردن بذرها و مخلوط کردن آنها در مایعی به انتخاب خود به آزادسازی روغنها و آنزیم هایی که باعث تیزی خردل می شوند کمک می کند. این رنگ می تواند از یک زرد روشن تا قهوه ای تیره باشد.

طعم خردل می تواند تند تا شیرین باشد. با این حال، اگر از همان خردل زرد قدیمی خسته شده اید، گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. انواع مختلف خردل را بررسی کنید تا نوعی خردل را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید!

پودر نمک و خردل

خردل زرد آمریکایی:

خردل آمریکایی به دلیل مشخص بودن رنگ زرد روشن متمایز از خردل معمولی، خردل زرد نیز نامیده می شود. طعم خردل کمی ملایم تر است که در هر نوع غذای آمریکایی که همبرگر یا هات داگ داشته باشد یافت می شود. معمولاً در زبان محلی به آن “خردل” گفته می شود. کارشناسان به این نتیجه رسیدند که توسط George J. French در سال 1904 معرفی شد، که آن را “خردل سالاد خامه ای” نامید. این ماده رایج در سس های کباب، سس سالاد و سالاد سیب زمینی است.

برای مطالعه مقاله مراحل رشد خردل در گلدان می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل زرد آمریکایی

خردل زرد آمریکایی

خردل دیژون:

خردل دیژون مانند خردل زرد دارای قوام نرم است اما طعم تند تر و پیچیده تری دارد. خردل کلاسیک فرانسوی به نام خردل دیژون از دهه 1850 وجود داشته است. ژان نایژون از دیژون، در سال 1856، از آب اسیدی “سبز” انگور نارس به نام verjuice به عنوان جایگزین سرکه برای تهیه خردل استفاده کرد.

با این حال، خردل مدرن دیژون با دستور اصلی بسیار متفاوت است زیرا از سرکه سفید به جای آب پرتقال استفاده می کند که می تواند کاملاً ملایم باشد. دانه خردل کانادایی عهده دار 80٪ تولید خردل دیژون در جهان، به ویژه دانه های استان ساسکاچوان است. این بدان معنی است که حتی خردل دیژون تولید شده در فرانسه تقریباً به طور انحصاری از دانه خردل وارداتی کانادایی تهیه می شود. برخی از کارخانه های تولید خردل در شهر دیژون فعالیت می کنند.

خردل دیژون

خردل دیژون

خردل تند:

خردل قهوه ای تند نیز در ایالات متحده بسیار رایج است. به دلیل تکنیک های مختلف آسیاب، این بافت نسبت به دیژون یا خردل زرد کمی درشت تر است. یک رنگ زرد مایل به قهوه ای خال خال ایجاد میکند و می توانید دانه های خردل سفید / زرد استاندارد را در این مخلوط مشاهده کنید.

عطر و طعم آن عمیق تر و تندتر از خردل زرد است، که باعث محبوبیت آن در غذاهای آماده می شود. به همین دلیل نام “خردل به سبک اغذیه فروشی” را به خود اختصاص داده است اما می توانید آن را در گاری های هات داگ نیویورک نیز پیدا کنید. برخی از غذاهای شیرین نیز ترب کوهی را در خردل گنجانده و باعث تندتر شدن آن می شوند. خردل خیلی خوب با ترکیب های چاودار و پاسترامی ترکیب می شود.

برای مطالعه مقاله سس رنچ خانگی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل تند

خردل تند

خردل کریول:

خردل کریول یک چاشنی محبوب است که از منطقه جنوب شرقی ایالات متحده نشأت گرفته است. این غذا به طور خاص بخشی از غذاهای لوئیزیانا، به ویژه غذاهای نیواورلئان است. این غذا با غذاهای آلمانی، فرانسوی، آفریقایی و اسپانیایی بسیار مطابقت دارد.

خرید خردل قرمز

خردل کریول به دلیل غلظت بیشتر بذر خردل مورد استفاده در مخلوط، ظاهری دانه ای و طعمی منحصر به فرد دارد. این ماده معمولاً در سس ها، چاشنی ها، و سس های ساندویچ پسرانه، چیپس، چوب شور، سالاد و غیره استفاده می شود. خردل کریول همچنین برای مارینار کردن غذاهای مختلف به ویژه غذاهای دریایی مانند کیک خرچنگ استفاده می شود. همچنین خردل به عنوان لعاب یا سس غوطه ور با غذاهای زیادی سرو می شود.

برای مطالعه مقاله معرفی سس ووسترشر می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل کریول

خردل کریول

خردل کامل:

دانه کامل خردل در بعضی مناطق به عنوان خردل دانه ای نیز شناخته می شود. دانه ها با چند ماده دیگر در مایع مورد علاقه تولید کنندگان مخلوط می شوند. شما می توانید نقاط قوت و طعم های متنوع را با مخلوطی از دانه های خردل از گیاهان مختلف ترکیب کنید. یک گیاه خردل رایج، به نام خردل گرونینگن، خردل با دانه هایی تولید می کند که تا حدی آسیاب شده اند.

خردل سیاه

از آنجا که مخلوط دانه خردل و مایعات مختلف از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است، به آن نام هایی مانند “سبک قدیمی” و “کشور” داده می شود. به راحتی می توانید این خردل را جدا کنید زیرا دانه های کامل به وضوح قابل مشاهده هستند. این خردل دارای بافت ضخیمی است و باعث ایجاد طعم منحصر به فرد در چاشنی ها و سس ها می شود.

خردل کامل

خردل کامل

خردل انگلیسی:

خردل انگلیسی کاملا شبیه خردل آمریکایی است اما طعم قوی تر و تند تری دارد. مشهورترین و رایج ترین مارک خردل انگلیسی Coleman’s است. آنها از سال 1814 خردل پودر شده تولید می کنند که به شکل زرد رنگ است. خردل های نرمتر انگلیسی نیز از دهه 1850 ظهور کرده اند. ویلیام تیلور از نیوپورت پاگنل اولین شخصی بود که خردل انگلیسی آماده را فروخت. خردل باعث می شود که ساندویچ خود را مقدار زیادی تند کنید.

برای مطالعه مقاله طرز تهیه سس کچاپ بازاری می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل انگلیسی

خردل انگلیسی

خردل آلمانی:

خردل از زمان قرون وسطی در غذاهای آلمانی محبوب بوده است. در بین مردم به سنف معروف است و در دوران تاریکی برای مصارف دارویی استفاده می شد. گاهی اوقات از آن برای طعم دادن به غذاهای ملایم استفاده می شد زیرا در کشور به طور کلی ادویه جات کم بود.

خردل آلمانی دارای سه نوع اصلی چاشنی خردل است که به طور معمول استفاده می شود. سنفکرنر برای چاشنی گوشت و سس استفاده می شود و دارای پایه دانه کامل است. از طرف دیگر، Senfpulver به صورت پودر خشک وجود دارد که اغلب در پخت و پز استفاده می شود و به خوبی با مواد دیگر مخلوط می شود در حالی که سنف یک خمیر است و از همه نوع رایج ترین است. بخاطر داشته باشید که سنف دارای دو طعم اصلی است – دوسلدورف و شیرین باواریایی.

خردل آلمانی

خردل آلمانی

خردل دوسلدورف:

دوسلدورف سنف طعم شیرین و ترشی دارد و به طور عامیانه با غذایی بنام Mostertpöttche سرو می شود. همچنین از یک نقاشی محبوب وینسنت ون گوگ الهام گرفته شده است. می توان آن را با، سرکه کنیایی و بسیاری از مایعات دیگر تهیه کرد. شبیه دیژون است اما از طعم تندی برخوردار است. قدیمی ترین سنفل دوسلدورف در سال 1726 توسط آدام برنهارد برگرت (ABB) ساخته شد.

برای مطالعه مقاله طرز تهیه سس کچاب خانگی ساده می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل دوسلدورف

خردل دوسلدورف

خردل شیرین باواریایی:

خردل شیرین در باواریا که از دانه خردل خرد شده درست می شود بسیار محبوب است. خردل با سس سیب، عسل یا سرکه شیرین می شود و معمولاً آن را با Leberkäse (مشابه سوسیس بولونیا) یا Weißwurst (سوسیس آلمانی) سرو می کنند. در بایرن Weisswurstsenf نامیده می شود، که به معنی “خردل برای Weisswursten” است. از انواع خردل شیرین در اتریش و سوئیس نیز استفاده می شود. با گوشت کاملاً مطابقت دارد، به همین دلیل است که معمولاً در همبرگر، هات داگ و ساندویچ استفاده می شود.

خردل شیرین باواریایی توسط یوهان کنراد دویلی در قرن نوزدهم در مونیخ اختراع شد. دستور العمل وی شامل سرکه، شکر، دانه های خردل قهوه ای و زرد و ادویه جات بود. او مخلوط را با وارد کردن سیخ داغ به داخل مخلوط جوشاند. در سال 1854، او به جای شکر سفید که باعث خردتر شدن و شیرین شدن خردل می شد، از شکر قهوه ای استفاده کرد.

بذر خردل قرمز

خردل چینی:

خردل چینی یک چاشنی محبوب است که به دلیل طعم تند و تیز معروف است. با افزودن پودر خردل خشک به آب می توان آن را تازه کرد. در برخی از دستور العمل ها نیازبه طبخ آن با سرکه برنج و روغن کنجد در یک تابه با روغن نباتی است. دانه خردل قهوه ای که برای خردل چینی استفاده می شود نسبت به دانه سفید و سیاه مورد استفاده برای خردل های دیگر قوی تر است.

خردل چینی برای پخت و پز استفاده نمی شود بلکه به عنوان چاشنی استفاده می شود. ادویه ای برای گوشت، پیش غذا و سالاد فراهم می کند، مطمئناً با تخم مرغ رول شده سوخاری کاملاً خوشمزه می شود و سینوس های شما را تمیز می کند .

خردل چینی

خردل چینی

خردل عسل:

خردل عسل ترکیبی از عسل و خردل با نسبت 1:1 است. این ماده معمولاً به عنوان سس برای غذاهای فینگر مانند نوار مرغ یا ساندویچ استفاده می شود. با ژامبون کاملاً مطابقت دارد زیرا طعم شیرین و ملایم، مشخصات طعم گوشت را به وجود می آورد. همچنین می تواند با روغن زیتون یا سرکه ترکیب شود و یک سس سالاد درست کند. در غذاهای انگلیسی، از ترکیبات شکر و عسل Demerara برای پوشاندن کوکوی بره و گوشت خرد شده قبل از کباب استفاده می شود.

برای مطالعه مقاله انواع ماکارونی ها می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل عسل

خردل عسل

سس خردل ترب کوهی:

ریشه ترب کوهی رنده شده یا برش خورده است که آنزیم های خاصی تولید می کند که مسئول تولید روغن خردل تند هستند. سپس پوره رنده شده را برای حفظ با سرکه مخلوط می کنند تا عطر و طعم تند و دلپذیری را ایجاد کند که مورد علاقه بسیاری می باشد.

محبوب ترین خردل ترب یک مارک انگلستانی به نام خردل توکسبری است که از قرون وسطی نشات گرفته است. حتی توسط شکسپیر در هنری چهارم قسمت دوم ذکر شد که در آن شخصیتی به نام فالستاف می گوید “شوخ طبعی او به اندازه خردل توکسبری است”. خردل مشابهی در آلمان شرقی و اتریش نیز معروف است که به آن Meertichsenf یا Krensenf می گویند.

خردل ترب کوهی

خردل ترب کوهی

سس خردل فلفل تند:

برخی از افراد می خواهند خردل آنها به اندازه کافی تند باشد تا پس از خوردن آن به سرعت به سمت بستنی یا شیر بروند تا جوانه های چشایی خود را آرام کنند. خردل Hot Pepper برای چنین افرادی چاشنی مناسبی برای افزودن به مرغ، کباب، ساندویچ، همبرگر و هات داگ است.

بسته به مقاومت در برابر ادویه، می توانید از انواع مختلف فلفل دلمه ای از Jalapenos تا Habaneros برای خردل خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید سس تند مانند Sriracha یا Tabasco را اضافه کنید تا به خردل شما کمی تندی اضافه شود. از پایه های مختلف خردل می توان برای ساخت این مورد استفاده کرد از جمله قهوه ای، زرد و تند.

برای مطالعه مقاله انواع نان فانتزی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خردل فلفل تند

خردل فلفل تند

سس خردل میوه ای:

خردل و میوه در قرن 14 هنگامی که لومبارد “Mostarda di Frutta” را ایجاد کرد ، ترکیبی محبوب بود. برای تهیه این خردل باید قسمت های زیادی از میوه مورد علاقه خود را در شربت خردل گرم و شیرین حفظ کنید. این ترکیب به ویژه در زمان حکومت دوک های میلان معمولاً با گوشت سرو می شد. انواع سنتی خردل میوه ای شامل گیاه ماستاردا ، خردل گیلاس و خردل سیب است. کوین مستردا ظاهری شبیه مربا دارد و طعم آن کاملاً ملایم است.

بذر خردل جنوبی کوچک

خردل یک چاشنی محبوب است که از نظر شکل ظاهری ، طعم و بافت از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است. یک چاشنی بسیار متنوع است که برای قرن ها بخشی از چاشنی ها بوده است.

برای خرید ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *