آموزش باغبانی

چگونه علف ها را از بین ببریم

چگونه علف‌ها را از بین ببریم

اگر می خواهید علفزار خود را از نو بسازید یا یک منطقه‌ بزرگ پوشیده از علف را پاکسازی کنید، ممکن است لازم باشد ابتدا علف ها را از بین ببرید. اگر می خواهید از خاک محافظت کنید و مشکلی نیست که چند ماه انتظار بکشید، استعمال دخانیات می تواند یک روش موثر برای از بین بردن علف باشد. اگر برای خلاص شدن از علف عجله دارید، ممکن است علف کش انتخاب مناسبی برای شما باشد. هر روشی را که انتخاب کردید، سعی کنید تا حد ممکن دقیق باشید تا هیچ علف باقیمانده ای نتواند دزدکی بروید.

پوشاندن (خفه کردن) علف

اولین روش مربوط به خفه کردن علف می باشد.

1- اگر علف به اندازه 7 سانتی متر از سطح زمین بلندتر باشد، اطراف آن را برش بزنید:

علف کوتاه به شما سطحی یکنواخت برای کار می دهد. بعد از اینکه علف را برش زدید، آن را آبیاری نکنید. شما می خواهید علف ها تا حد ممکن خشک باشند.

اطراف آن را برش بزنید

اطراف آن را برش بزنید

2- علف ها را با روزنامه یا مقوا بپوشانید:

اگر از روزنامه استفاده می کنید، لازم است لایه ای به ضخامت 10 ورقه روی علف ها داشته باشید. اگر از مقوا استفاده می کنید، لایه ای به ضخامت 1 ورقه ایجاد کنید. مقوا یا روزنامه را صاف روی علف ها بگذارید تا قطعات 5.1 سانتی متر با هم همپوشانی داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که تمام علف‌هایی که می خواهید از بین ببرید پوشیده شده است.

علف ها را با روزنامه یا مقوا بپوشانید

علف ها را با روزنامه یا مقوا بپوشانید

3- ورقه ها را تا زمانی که خیس بخورند، آب پاشی کنید:

خیساندن ورقه های روزنامه یا مقوا از تکان خوردن آن ها هنگام وزش باد جلوگیری می کند. شلنگ را کاملاً باز نکنید وگرنه می تواند باعث بلند شدن ورقه ‌ها از روی علف ها شود.

ورقه ها را تا زمانی که خیس بخورند، آب پاشی کنید

ورقه ها را تا زمانی که خیس بخورند، آب پاشی کنید

4- یک لایه 18 سانتی متری از مالچ ارگانیک را روی ورقه ها اضافه کنید:

از هر نوع مالچ ارگانیک مانند تراشه های چوب، پوست درخت، یا برگ های خشک استفاده کنید. مالچ را روی ورقه های روزنامه یا مقوا پهن کنید تا یک لایه یکنواخت وجود داشته باشد. وقتی کارتان تمام شد، دیگر نباید هیچکدام از ورقه هایی را که گذاشته بودید، دیده شوند.

یک لایه 18 سانتی متری از مالچ ارگانیک را روی ورقه ها اضافه کنید

یک لایه 18 سانتی متری از مالچ ارگانیک را روی ورقه ها اضافه کنید

5- مالچ را با شلنگ آبیاری کنید:

لازم است مالچ کاملاً خیس بخورد. این کار باعث فشرده شدن و ثابت ماندن آن می شود.

مالچ را با شلنگ آبیاری کنید

مالچ را با شلنگ آبیاری کنید

6- 2 ماه صبر کنید تا علف از بین برود:

علف زیر ورقه ها و مالچ به آرامی خشک می شود و به دلیل کمبود نور خورشید و مواد مغذی از بین می رود. بگذارید مالچ به مدت 2 ماه بماند. کاشت هر چیزی روی مالچ می تواند باعث رشد مجدد علف شود. در حالی که منتظر از بین رفتن علف هستید، نگران آبیاری مالچ نباشید. وقتی منتظر از بین رفتن علف هستید زیاد از راه رفتن روی مالچ خودداری کنید تا به طور تصادفی ورقه های زیر آن را در معرض دید قرار ندهید.

2 ماه صبر کنید تا علف از بین برود

2 ماه صبر کنید تا علف از بین برود

7- مالچ را حداقل 15 سانتی متر درون خاک کشت کنید:

هنگامی که علف شما از بین رفت، یک دستگاه کشتگر را در عمق حداقل 15 سانتی متر تنظیم کنید و با آن از کل منطقه عبور کنید. این کار باعث مخلوط شدن کاغذ و مالچ در خاک می شود، که ممکن است به غنی سازی آن کمک کند و همچنین میزان پاکسازی شما را کاهش می دهد.

ممکن است بیش از 2 ماه طول بکشد تا علف شما از بین برود. بخشی از علف خود را بررسی کنید تا قبل از انجام کشتگری، مطمئن شوید که از بین رفته است. هنگامی که علف زیر ورقه ها از بین رفت و منطقه را کشت کردید، می توانید یک علفزار یا باغ جدید در مالچ بکارید.

مالچ را حداقل 15 سانتی ممالچ را حداقل 15 سانتی متر درون خاک کشت کنیدتر درون خاک کشت کنید

مالچ را حداقل 15 سانتی متر درون خاک کشت کنید

با استفاده از علف کش

دومین بخش از این مطلب به از بین بردن علف ها با علف کش می پردازیم.

1- یک ظرف گلایفوسیت تهیه کنید:

گلایفوسیت علف کشی غیر انتخابی است که باعث از بین رفتن علف و سایر گیاهان در معرض آن می شود. گلایفوسیت توسط مارک های مختلفی به فروش می رسد، بنابراین در اینترنت جستجو کنید یا به یک فروشگاه باغ محلی مراجعه کنید تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهتر است. به دنبال یک گلایفوسیت اسپری دار بگردید تا بتوانید آن را به راحتی روی علفی که می خواهید بکشید، استفاده کنید.

برچسب موجود روی یک ظرف گلایفوسیت را بخوانید تا ببینید چند فوت مربع علف را از بین می برد. به عنوان مثال، اگر سطح علفی که می خواهید آن را از بین ببرید 3000 فوت مربع (280 متر مربع) است و ظرف گلایفوسیت مورد نظر شما 1500 فوت مربع (140 متر مربع) است، به 2 ظرف احتیاج دارید.

یک ظرف گلایفوسیت تهیه کنید

یک ظرف گلایفوسیت تهیه کنید

2- گلایفوسیت را زمانی روی علف بگذارید که باد یا بارانی نیست:

باد و باران می تواند علف کش را از منطقه علفزاری که میخواهید اسپری کنید دور کند، بنابراین پیش از استفاده از گلایفوسیت وضع هوا را بررسی کنید. روزی را انتخاب کنید که حداقل تا 48 ساعت باران نبارد.

گلایفوسیت را زمانی روی علف بگذارید که باد یا بارانی نیست

گلایفوسیت را زمانی روی علف بگذارید که باد یا بارانی نیست

3- قبل از استفاده از گلایفوسیت، تجهیزات محافظتی را بپوشید:

همیشه هنگام استفاده از علف کش از عینک محافظ، پیراهن آستین بلند، شلوار بلند و کفش های جلو بسته استفاده کنید. همچنین باید قبل از استفاده از گلایفوسیت، دستکش و کلاه بر سر بگذارید. این مهم است که هیچ یک از علف کش ها به پوستتان نخورد. اگر هر نوع گلایفوسیتی به پوستتان خورد، بلافاصله آن را با آب و صابون بشویید.

قبل از استفاده از گلایفوسیت، تجهیزات محافظتی را بپوشید

قبل از استفاده از گلایفوسیت، تجهیزات محافظتی را بپوشید

4- علفی را که می خواهید از بین ببرید با گلایفوسیت بپوشانید:

دستورالعمل های کاربرد همراه با گلایفوسیت را با دقت بخوانید. یک لایه یکنواخت از گلایفوسیت را روی سطح چمن اسپری کنید تا تمام سطح چمن پوشانده شود.

علفی را که می خواهید از بین ببرید با گلایفوسیت بپوشانید

علفی را که می خواهید از بین ببرید با گلایفوسیت بپوشانید

5- 2 هفته صبر کنید تا علف از بین برود:

ممکن است 7 روز طول بکشد تا چمن گلایفوسیت را جذب کند و 7 روز دیگر آن را از بین ببرد. در این دوره زمانی چمن ها را آبیاری نکنید. با گذشت زمان، شما شاهد خشک شدن علف ها و قهوه ای شدن آنها می شوید.

2 هفته صبر کنید تا علف از بین برود

2 هفته صبر کنید تا علف از بین برود

نکته: اگر می خواهید در آن چیزی بکارید، خاک را با استفاده از کود شیمیایی و مالچ ارگانیک ترمیم کنید، یک لایه یکنواخت از مالچ ارگانیک مانند تراشه های چوب یا برگ های خشک شده را روی خاک پخش کنید. سپس، کود شیمیایی اولیه را به مالچ اضافه کنید. قبل از اینکه چیز جدیدی در خاک بکارید، منطقه را کاملاً آبیاری کرده و بگذارید حداقل تا 1 هفته آماده شود.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید ملزومات باغبانی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید اینترنتی بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *