گیاهان

رشد درخت بید قرمز

درخت بید قرمز

درخت بید قرمز (Salix laevigata) درخت کوچکی است که در اطراف حوضچه­ ها، به ویژه در مناطق آب و هوای مرطوب رشد می­کند. درخت بید قرمز دارای برگ­های دراز و باریک با رنگ سبز روشن است. پوسته درخت به رنگ قرمز مایل به قهوه ­ای بوده و دارای بافت خشن است. براساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده، درختان بید قرمز در مناطق 5 تا 10 یافت می­شوند و بومی سواحل کالیفرنیا، آریزونا و جنوب غربی یوتا هستند.

 

عادت رشدی درخت بید قرمز

اندازه یک درخت بید قرمز بالغ، به شرایط رشد موجود در اطراف درخت بستگی دارد. درخت بید قرمزی که به طور کامل رشد کرده است می­تواند بین 3 تا 9 متر ارتفاع داشته باشد. شاخ و برگ­ها از شاخه­ های فرعی متعددی که از تنه اصلی درخت گسترس می­یابند، به وجود می­ آیند. عرض درخت معمولا با ارتفاع آن برابر است و عرض تنه اصلی درخت می­تواند بین 3 تا 14 متر گسترش داشته باشد. سیستم ریشه درخت بید قرمز شدیدا به دنبال منابع آبی است و می­تواند آسیب ناشی از آب­های آلوده و دفع شده در زیر زمین را جبران کند.

برای مطالعه مقاله درخت بید مجنون کلیک کنید .

 

درخت بید قرمز

درخت بید قرمز

 

مواد مورد نیاز برای رشد درخت بید قرمز

درخت بید قرمز درختی است که در انواع مختلف خاک­ ها می­تواند رشد سریعی داشته باشد. شما می­توانید این درخت را در مناطقی با غلظت­ بالای شن و ماسه، رس یا لوم، کاشت کنید. درخت بید قرمز می­تواند طیف وسیعی از pHهای خاک را نیز تحمل کند و در خاک­های نسبتا اسیدی یا قلیایی رشد کند. درخت بید قرمز برای رشد در مناطق مرطوب سازگار است و در خاک­هایی که در طول سال مرطوب یا خیس می­مانند به خوبی رشد می­کند. مناطقی که در طول روز کاملا در معرض نور خورشید قرار می­گیرند، برای کاشت درخت بید قرمز مناسب­تر هستند.

 

تکثیر درخت بید قرمز

درختان بید قرمز در زیستگاه بومی خود توسط بذرها تکثیر پیدا می­کنند. بذرهای آن سفید کرکدار بوده و توسط باد منتشر می­شود. با این حال شما نیز می­توانید بذور را پخش کنید. بذرها تنها بعد از چند روز میوه­ دهی قابل برداشت هستند. وقتی که کپسول­های بذرها باز شده و در معرض باد قرار می­گیرند، میوه درخت به مرحله بلوغ می­رسد. درختان بید قرمز بومی به طور متوسط  40 تا 60 سال پس از کاشت نیز زندگی می­کنند.

برای مطالعه مقاله انواع درخت بید را بشناسیم کلیک کنید .

 

درخت بید قرمز

درخت بید قرمز

 

ملاحظات درباره درخت بید قرمز

درختان بید دارای سیستم­های ریشه­ ای گسترده بوده و برای جستجو و جذب آب سازگار هستند. ریشه­ های درختان بید قرمز می­توانند طویل شده و سنگ فرش­های اطراف تنه درخت را خراب ­کنند. درختان بید قرمز در زیستگاه طبیعی خود عمدتا در امتداد رودخانه ­ها، ته دره­ ها، حفرات آبی و در مناطقی با ارتفاع کمتر از 1524 متر رشد می­کنند. درخت بید قرمز رشد کرده در شرایط خشک ناسالم بوده و برگ­های خود را از دست می­دهد.

برای مطالعه مقاله با درخت بید فری آشنا شویم کلیک کنید .

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *