باغبانی

میکروگرین­ها چطور رشد می­کنند

میکروگرین­ها

 

چگونکی رشد میکروگرین­ها به عنوان یک محصول خوشمزه و غنی از مواد مغذی در جلوی پنجره و طی یک هفته شناسایی گردید.

میکروگرین­ها یا برگ­های کوچک، جوانه­ زنی راحت­تری از گیاهان پهن برگ دارند. میکروگرین­ها گیاهانی هستند که قبل از برداشت به اندازه کافی رشد می­کنند.

همه میکروگرین­ها به روش مشابهی رشد می­کنند. به این صورت که بذر میکروگرین ها در کمپوست کاشت شده و جلوی نور آفتاب قرار داده می­شوند. میکروگرین­ها خیلی کوچک هستند و می­توانند در تمامی طول سال، جلوی پنجره و داخل خانه رشد کنند. آن­ها می­توانند در داخل هر ظرفی مانند سینی بذر و ظروف قدیمی ماست رشد کنند و یک تا دو هفته بعد از کاشت آماده برداشت می­شوند.

هر هفته یک بذر میکروگرین ها را کاشت کنید و این کار را به صورت پیوسته انجام دهید، به طوری که وقتی آخرین سری کاشت انجام می­شود، برگ­های تازه قبلی قابل برداشت باشند. اکثر این گیاهان یک هفته پس از جوانه ­زنی آماده برداشت می­شوند و گیاهانی که به طور کامل رشد کرده ­اند تمامی عطر و طعم خود را دارا هستند.

 

موارد مورد نیاز رشد میکروگرین

 

مرحله 1 رشد میکروگرین

شیاره­ها (به منظور جلوگیری از ریزش کمپوست، انتهای نوارها با چسب پوشانده می­شود) یا سینی بذر را به خوبی با کمپوست پر کنید. به آرامی آن را با دست خود محکم و ثابت کنید. با انگشت خود یک سوراخ کم عمق روی کمپوست ایجاد کنید. سپس بذرها را به صورت متراکم و با فاصله مساوی کاشت کنید. تراکم بیشتر بذر منجر به عدم مهار بیماری و خرابی محصول می­شود. مراقب باشید که آب مورد استفاده برای آبیاری، بذرها را شستشو نکند.

برای مطالعه مقاله همه چیز درباره میکروگرین کلیک کنید .

 

میکروگرین­ها

میکروگرین­ها

 

مرحله 2 رشد میکروگرین

ظرف را جلوی پنجره قرار داده و آن را به آرامی آبیاری کنید. برگ­های میکروگرین یک هفته پس از کاشت آماده برداشت می­شود. هرچند که این دوره در زمستان چند روز بیشتر از تابستان طول می­کشد. وقتی آن­ها هنوز خیلی کوچک هستند می­توانید گیاه را از پایه بچینید یا آن­ها را کلا از ریشه بکنید.

برای مطالعه مقاله میکروگرین چیست کلیک کنید .

 

میکروگرین­ها

میکروگرین­ها

 

خواص درمانی میکروگرین

برگ­های کوچک معمولا به صورت تازه و خام مصرف می­شوند، و برگ­های تازه حاوی بیشترین مقدار مواد معدنی هستند. هر برگ کوچک یک منبع غنی از ویتامین­ها، آنتی­اکسیدان­ها و مواد معدنی مانند آهن، اسیدفولیک و پتاسیم است.

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *