گیاهان دارویی و ادویه ها

فواید زنجبیل

زنجبیل

زنجبیل از قدیم‌الایام مورد مصرف مردم ایران، هند و چین بوده است.

نام علمی  Zingibar officinal

 

موارد مصرف زنجبیل :

این گیاه همراه با گیاهان دیگر به عنوان تقویت‌کننده معده و بدن، بادشکن و ضد نفخ بکار می‌رود. همچنین پزشکان چینی جدیداً کشف کرده‌اند که شربت زنجبیل بهترین دارو برای معالجه زخم معده می‌باشد.

زنجبیل تازه، شربت زنجبیل و چای زنجبیل در بدن گرما تولید کرده و بدین وسیله مواد سمی و زائد بدن را به صورت عرق از بدن خارج می‌سازد. این گیاه برای خانم‌هایی که عادت ماهیانه آنها عقب می‌افتند تجویز می‌شود.

زنجبیل بهترین داروی سرماخوردگی و گلو درد می‌باشد. هنگامی که حس کردید دچار سرماخوردگی شده‌اید چند بار چای زنجبیل بنوشید و اگر گلو درد دارید علاوه بر آنکه چای آن را میل می‌نمایید با آن نیز قرقره کنید.

زنجبیل را حتی برای کمپرس نیز می‌توان استفاده کرد تا سموم بدن را خارج سازد. شربت زنجبیل برای زخم معده بسیار مفید است. مبتلایان به زخم معده باید هر روز قبل از غذا یک قاشق چایخوری از این شربت را همراه با کمی آب بنوشند زخم معده آنها پس از مدتی التیام خواهد یافت.

برای خواندن مقاله چگونگی رشد شوید کلیک کنید .

 

زنجبیل

زنجبیل

 

طرز مصرف زنجبیل :

یک قاشق چایخوری پودر خشک زنجبیل و یا دو قاشق چایخوری زنجبیل رنده‌شده تازه را در داخل قوری ریخته روی آن آب جوش بریزید و به مدت پنج دقیقه آن را با حرارت ملایم دم کنید و سپس آن را با عسل شیرین کرده و میل نمایید.

چای زنجبیل هر چقدر بیشتر بماند و دم بکشد تندتر می‌شود. حتی می‌توان چای زنجبیل را بعد از سردشدن در داخل یخچال گذاشت و خنک کرد و مانند یک نوشابه سرد استفاده نمود.

برای تهیه شربت زنجبیل یک قسمت زنجبیل رنده‌شده را با سه قسمت عسل مخلوط کرده و در شیشه دربسته در یخچال نگه‌داری کنید و هر موقع خواستید مصرف کنید

برای خواندن مقاله انواع مختلف ذرت کلیک کنید .

 

زنجبیل

زنجبیل

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *