گیاهان دارویی و ادویه ها

پاپریکا چیست

ویژگی های ادویه پاپریکا

پاپریکا ادویه ای است که از آسیاب کردن فلفل خشک شده (مثل فلفل دلمه ای یا فلفل تند) بدست می آید. از پاپریکا برای افزودن رنگ، طعم و عطر در بسیاری از غذاها استفاده می کنند.

معرفی ادویه پاپریکا:

پاپریکا بسته به نوع فلفلی که در آن استفاده می شود می تواند طیفی از طعم ملایم تا تند را داشته باشد. طعم پاپریکا در کشورهای مختلف متفاوت است.

خواص پاپریکا:

پاپریکا منبعی غنی از ویتامین C و بیوفلاونیدن که نوعی از آنتی اکسیدان است، می باشد که به دلیل دارا بودن همین ترکیبات مصرف آن می تواند مانع از فعالیت رادیکال های آزاد شده در بدن شده و از ابتلا به بیماریهایی نظیر سرطان و بیماریهای قلبی جلوگیری کند. فلفل دلمه ای قرمز که یکی از عناصر اساسی در ترکیب پاپریکاست در حدود سه برابر نیاز روزانه بدن حاوی ویتامین C است.

برای مطالعه مقاله انواع فلفل های تند می توانید از این لینک استفاده نمایید.

خواص ادویه پاپریکا

خواص ادویه پاپریکا

موارد استفاده از پاپریکا:

پاپریکا در اصل همان فلفل دلمه ای است که خشک شده و بعد از آسیاب شدن به عنوان یک طعم دهنده در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. پاپریکا ادویه ای با اصالت مجارستانی است که به دلیل عطر خوب و طعم معطری که دارد به شهرتی جهانی دست یافته است.

خرید ادویه پاپریکا

همانطور که قبلا نیز اشاره شد طعم پاپریکا در کشورهای مختلف و بسته به ذائقه مردم متفاوت است، ممکن است در برخی کشورها به فلفل دلمه خشک شده فلفل تند نیز اضافه کنند. از ادویه پاپریکا برای افزودن طعم، رنگ و عطر در غذاهای بسیاری استفاده می شود، چون این ادویه از عطر و طعمی خاص برخوردار است و باعث قرمز شدن رنگ غذاها می شود. از ادویه پاپریکا می توان در تهیه انواع سالاد نیز استفاده کرد.

برای مطالعه مقاله انواع فلفل قرمز تند می توانید از این لینک استفاده نمایید.

ادویه پاپریکا درانواع خوراک

ادویه پاپریکا در انواع خوراک

ادویه پاپریکا در مرغ:

از ادویه پاپریکا برای طعم دادن به مرغ استفاده می کنند. به این نحو که ابتدا مرغ را خرد کرده و می شویند، سپس برش های مرغ را به نمک آغشته کرده و در دمای محیط قرار می دهند.

تابه ای بزرگ را روی حرارت ملایم قرار داده و کره را ذوب می کنند، با استفاده از دستمال رطوبت آب اضافی تکه های مرغ را گرفته و در تابه می خوابانند. به مدت 4 الی 5 دقیقه یک طرف مرغها را سرخ می کنند تا طلایی رنگ شوند تکه های مرغ را برگردانده و طرف دیگر آنها را سرخ می کنند.

فلفل قرمز خشک شده

پیازهای نگینی خرد شده را در تابه ای جدا ریخته و 7 دقیقه تفت می دهند تا طلایی شوند، فلفل پاپریکای خلال شده یا پودر شده را به همراه فلفل سیاه به پیازها اضافه کرده و ترکیب می کنند. آب مرغ را به مخلوط پیاز و ادویه ها افزوده و تکه های مرغ سرخ شده را هم اضافه می کنند. درب تابه را گذاشته اجازه می دهند به مدت 25 الی 30 دقیقه بپزد.

علاوه بر استفاده از پودر پاپریکا در طعم دهی به مرغ، از آن در طعم دهی به غذاهایی مانند تخم مرغ، گوشت، انواع سوپ و انواع خورشت ها نیز استفاده می شود. از پاپریکا همچنین می توان در انواع سبزیجات پخته و بخار پز برای طعم دار کردن و رنگ دهی به آنها استفاده نمود.

نکته پایانی که در مورد استفاده از پاپریکا در غذاها باید عنوان شود این است که مصرف پاپریکا بهتر را است در پایان مراحل پخت غذاها به آن اضافه کنید تا رنگ و خاصیت آن حفظ شود.

برای خرید ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *